PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to ugryźć... Plan i aranżacja nowego mieszkania - prośba o pomoc



naamah6
18-05-2013, 15:43
Podpisujemy umowę, czekamy na wybudowanie, dostajemy klucze, wykańczamy i mieszkamy :)

Żeby wszystko było takie łatwe... Ale nie jest. I dlatego jest tak fajne :)

Założyłam ten wątek, żeby a) prosić o pomoc bardziej doświadczonych, b) podzielić się swoimi spostrzeżeniami, inspiracjami itp.

Na początek chciałam prosić o pomoc... Poniżej plan mieszkania, które zakupiliśmy. Deweloper oddaje je w marcu 2015 - więc na tym etapie to jeszcze nawet nie dziura w ziemi, a ogrodzony plac. Za to mam wpływ na wszystko, prócz eklementów konstrukcyjnych.

Załączam plan, proszę o pomysły, jak poprzesuwać ściany - konstrukcyjne na czarno, szare możemy dowolnie przesuwać.

W łazience chcielibyśmy mieć miejsce na duży prysznic bez brodzika, bidet + wc, pralkę w zabudowie + dużą umywalkę.

W sypialni - łóżko 160x200 + dużą szafę.

Kuchnię łączymy z salonem - wywalamy ściany.

Jak to poprzesuwać tak, aby wszystko się zmieściło, najmniej ingerując w powierzchnię salonu z aneksem?

190140

Panna Z.
18-05-2013, 18:07
Może tak?
190176
W sumie dużo zmian nie wprowadziłam, usunęłam ścianę kuchnia-sypialnia aby zmieścić szafę. Łazienki nie rozrysowałam, ale powiem - prysznic w miejscu wanny, wc jak jest, bidet w miejscu pralki, umywalka jak jest. Pralka - dwie opcje - albo pod blatem umywalki albo obok prysznica, suszarka - jeśli planujecie - analogicznie (pod blatem lub obok prysznica w słupku).

I taka mała pralkowo-prysznicowa inspiracja:

190177

lelik
18-05-2013, 18:59
moja propozycja:

naamah6
18-05-2013, 19:47
Może tak?
190176
W sumie dużo zmian nie wprowadziłam, usunęłam ścianę kuchnia-sypialnia aby zmieścić szafę. Łazienki nie rozrysowałam, ale powiem - prysznic w miejscu wanny, wc jak jest, bidet w miejscu pralki, umywalka jak jest. Pralka - dwie opcje - albo pod blatem umywalki albo obok prysznica, suszarka - jeśli planujecie - analogicznie (pod blatem lub obok prysznica w słupku).

I taka mała pralkowo-prysznicowa inspiracja:

190177

Podoba mi się, jednak zastanawiam się, czy dobrze będzie wygądało okno kuchenne w rogu kuchni - i jak się będzie z niego korzystało.

Co do łazienki - mam z nią największy problem - chciałabym uniknąć poczucia klaustrofobii w porównaniu z salonem, który będzie dość duży (ok. 30 metrów) i jednocześnie zmieścić w niej niezbędne sprzęty.

naamah6
18-05-2013, 19:50
moja propozycja:

Tu mam większy problem, uczucie klaustrofobii znika, ale dojście do łazienki jest przez sypialnię, która staje się pokojem przechodnim - tego chciałabym uniknąć. Dziwne wrażenie robi też niebotycznie długi korytarz.

naamah6
18-05-2013, 19:57
Tymczasem mała próbka tego, jaki mamy pomysł na urządzenie mieszkania. Jak na razie główne wyznaczniki:
- ściany pozostawiamy białe
- meble kuchenne biały połysk, blat drewno
- łazienka - płytki biały połysk + drewnopodobny Woodentic lub jakieś inne obecnie lepiej udające drewno (Woodentic obecnie mamy w łazience i wielce sobie go chwalę).

190194

190195

kinka
18-05-2013, 20:19
Lelik-nie wyobrażam sobie żeby goście chodzili do wc przez moją sypialnię.
Moja propozycja:
http://img689.imageshack.us/img689/5103/ioh8hiu98.jpg

lelik
18-05-2013, 20:46
Kinka- to tylko jedna z propozycji, może nietypowa. Niektórzy urządzają swoje mieszkanie dla siebie, dla własnej wygody a nie dla potencjalnych gości. Naamah6- korytarz wydaję się długi , ponieważ masz taki układ w mieszkaniu ale masz tam okno, więc będzie dobrze doświetlony. Nie wiem jaka jest szerokość korytarza, ponieważ źle widać wymiary na rysunku, jeśli by się udało zmieścić, to proponuję ustawić kilka płytkich regałów na książki np. billy ikea.

joliska
19-05-2013, 05:51
Właśnie dlatego, że "mieszkanie dla siebie", goście nie mają prawa przechodzić do łazienki przez najbardziej prywatne pomieszczenie :cool:

Panna Z.
19-05-2013, 11:19
Właśnie dlatego, że "mieszkanie dla siebie", goście nie mają prawa przechodzić do łazienki przez najbardziej prywatne pomieszczenie :cool:
Dokładnie :yes:

Naamah6 - co do okna w rogu - to zależy, jakie jest to okno... Tak jak lelik wspomniała, nie widać wymiarów (ok. 120 cm? tak sądzę), a poza tym nie wiemy przecież, jak okno jest dzielone. Powinno być wygodnie, no chyba że lubisz zawalać blat mikserem patelnią, której często używasz i nie opłaca się jej chować, dzbankiem z wodą, doniczkami z ziołami, itp. itd, wszystkim na raz oczywiście ;)
Inspiracje wkleiłaś bardzo ładne :)


Nie wiem jaka jest szerokość korytarza, ponieważ źle widać wymiary na rysunku, jeśli by się udało zmieścić, to proponuję ustawić kilka płytkich regałów na książki np. billy ikea.
Zgadzam się, ja bym tak zrobiła :yes:

Elfir
20-05-2013, 23:22
Mozna tak:
http://images39.fotosik.pl/2046/0fc5c613260fe6fa.jpg

Gdyby można było podpiąc również ubikację pod pion kuchenny, to wówczas powiększasz łazienkę (tam, gdzie teraz prysznic i umywalka) i garderobę.

naamah6
26-05-2013, 21:27
Mozna tak:
http://images39.fotosik.pl/2046/0fc5c613260fe6fa.jpg

Gdyby można było podpiąc również ubikację pod pion kuchenny, to wówczas powiększasz łazienkę (tam, gdzie teraz prysznic i umywalka) i garderobę.

Bardzo fajny pomysł... Nie ma długiego korytarza, jest przestrzennie...

Postanowiliśmy udać się do pracowni architektonicznej - zmiany deweloperskie i tak powinniśmy zgłosić profesjonalnie, całosciowo, z punktami elektrycznymi.

Na pewno pokażę, co wykombinowaliśmy.