PDA

Zobacz pełną wersję : Juz sie prawie wprowadzamy



Padre
29-06-2004, 15:28
Jak wam sie podoba prawie finalny efekt?

www.padre.it.pl

Juz sie nie mozemy doczekac...

ozzie
29-06-2004, 19:11
Padre,
gratuluje pieknego domu, zycze aby sie swietnie w nim mieszkalo. 8)
Mam pytanie... Mozesz cos wiecej napisac o ogrzewaniu nadmuchowym?
U nas dzisiaj (w fundamentach) byly montowane kanaly, ktore beda ogrzewac parter. Piec mamy Lennox.
Drugie pytanie: jak dlugo trwala twoja budowa?
Pozdrawiam serdecznie,
ozzie

Padre
29-06-2004, 22:18
Dzieki
CO do ogrzewania nadmuchowego to tak. Piec Carrier 58MVP100, kanaly metalowe zewnetrznie ocieplane (jak dla nas kwestia domniemanego wiekszego szumu z kanalow metalowych okazala sie mniej wazna od ceny ponad 40 wyzszej z kanalami oferowanymi przez polski komfort). Ze wzgledu na cene i elastycznosc w negocjacjach wybralismy firme Klimat z Krakowa. Jak do tej pory byla to najlepsza ekipa, jaka goscila u nas na budowie.Wyjatkowo solidni i slowni.
Jak na razie piec ustawiony jest na turbo, ze wzgledu na to, ze ogrzewanie bylo uruchamiane na szybko w lutym po wstawieniu okien.
Jeszcze czeka nas jedna wizyta ekipy (montaz kratek, czerpni, elektrofiltra, nawilzacza oraz generalna regulacja systemu).
Jak na razie w lutym i marcu ogrzewanie sie sprawdzilo, budynek szybko sie ogrzewal (po okolo 10 minutach od wlaczenia juz bylo cieplo - przy powierzchni okolo 200m2).
Tak naprawde to dopiero sezon grzewczy pokaze jak sprawuje sie to ogrzewanie w warunkach domowych.

Pierwszy szpadel wbilismy 14 maja 2003 roku. No wiec budowa trwa juz troche ponad rok, z tym, ze po wylaniu fundamentow 6 tygodni przerwy, po stropie miesiac przerwy, ciesle robili wiezbe ponad miesiac (grube, ciezkie krokwie :)), dekarze siedzieli 7 tygodni. Gdyby nie to, to pewnie juz bysmy mieszkali :)

czupurek
02-07-2004, 11:29
jak wejść na twojej stronie by pooglądać? ja nie potrafię :cry:

Padre
02-07-2004, 11:55
www.padre.it.pl
po lewej stronie jest menu a w nim pozycja galeria i w galerii linki do zdjec...

w przegladarce powinna byc wlaczona obsluga wirtualnej maszyny java - moze dlatego nie dziala?

czupurek
02-07-2004, 11:58
pewnie dlatego, a w którym miejscu włączyć ta javę :oops:

Padre
02-07-2004, 12:54
a jakiej przegladarku uzywasz?

czupurek
02-07-2004, 12:58
eksplorera jesli o to chodzi

osowa
02-07-2004, 12:59
Hej :P
Jestem pod wielkim wrażeniem !!!!
SUUUPER !!!!!!!
Bardzo mi sie podoba , widać ,że wykończony z gustem , gratuluje :P
P's' Jak sie robi taką wizualizację ? Bardzo to skomplikowane?
Pozdrawiam

Padre
02-07-2004, 13:04
internet explorer 6:

Narzedzia->Opcje Internetowe->Zabezpieczenia...
Potem przycisk Poziom niestandardowy...
I tam jest cos takiego Microsoft VM, Uprawnienia Java i zaznacz Wysokie bezpieczenstwo.
Powinno pomoc

czupurek
02-07-2004, 13:08
złośliwość techniki, wszytko włączone jak trzeba. idę po pomoc do informatyków
dzięki za wsparcie

Padre
02-07-2004, 13:12
Wizualizacje powiadasz :D
Akurat wizualizacja pochodzi ze strony, ktora opublikowala w internecie ten projekt :) (zreszta na tej stronie kazdy projekt ma taka wizualizacje)
Niestety nie jestesmy az tak zdolni graficznie, zeby taki projekt zrobic :)
Jesli czujesz sie na silach to program do czegos takiego nazywa sie na przyklad Macromedia Flash...

osowa
02-07-2004, 15:57
Wizualizacje powiadasz :D
Akurat wizualizacja pochodzi ze strony, ktora opublikowala w internecie ten projekt :) (zreszta na tej stronie kazdy projekt ma taka wizualizacje)
Niestety nie jestesmy az tak zdolni graficznie, zeby taki projekt zrobic :)
Jesli czujesz sie na silach to program do czegos takiego nazywa sie na przyklad Macromedia Flash...
Dzięki za wyjaśnienia i podpowiedzi :wink:
ale :oops: nie jestem zdolna i pewnie nie dam rady.... choć nie powiem kusić mnie będzie :wink:

dana15
03-07-2004, 18:12
Witam, jestem pod wrażeniem. Bardzo mi się podoba domek i to, jak go wykańczacie i chciałabym zapytać: 1. co macie na podłodze (zdjęcie nr. 6) i jakie to pomieszczenie, bardzo mi się podoba ta podłoga.
Jeszcze interesuje mnie zdj. nr 10 również w rozdziale wykończenia, czy na najniższej (i najszerszej) półeczce z k-g będzie umywalka? Czy ta "szafka" będzie odgradzała kawałki łazienki? Bardzo mi się też podoba ta żółta glazura, czy możesz powiedzieć co to jest? I jeszcze jedno pytanie: jaki masz kolor tynku i jaki to jest rodzaj.
Dużo tego, mam nadzieję, że Cię nie przytłoczyłam nawałem swoich pytań. Ale też niedługo będę na tym etapie, więc jestem wielu rzeczy ciekawa :) Pozdrawiam i życzę szybkiego wprowadzania się i wygodnego mieszkania :)
PS. jesteśmy dosyć bliskimi sąsiadami :)

Padre
03-07-2004, 20:02
Dana,
Zapraszamy serdecznie na osobiste prezentacje :D Moze byc nawet jutro. (tel. 607 38 88 35) Co do kafelkow, to te zolte - Greta z Ceramiki Paradyz, a druga z Opoczna (nie pamietam nazwy,ale podesle).
Pozdrawiam,
Padre

Marcel2000
05-07-2004, 09:18
Jestem pod ogromnym wrażeniem, bardzo mi się podoba wasz dom.
Być może też jest dlatego, że długo zastanawiałem się nad tym projektem, wygrał projekt indywidualny, choć jak zobaczyłem wasze cudo, to już teraz nie wiem . Jeszcze raz gratuluję

Padre
05-07-2004, 10:36
dana15:

Ta najnizsza "polka" z kartonu jest na wysokosci 55cm. Nie jest pod umywalke tylko pod krawedz wanny naroznej :)
Ta scianko-polka oddziela wanne od kibelka tworzas taki przytulny kacik z kibelkiem ;) Od strony kibelka sa dwie najnizsze poleczki, a od strony wanny beda dwie wyzsze. Cala scianka ma jakies 130cm wysokosci i niecale 90cm szerokosci.

Nie za bardzo wiem, o jakie zdjecie nr 6 ci chodzi? Pod zdjeciami na stronie sa nazwy (Obraz_001.jpg na przyklad). Podaj nazwe to bede wiedzial.

zone
06-07-2004, 12:12
niestety, nie widze galeriii.... :cry:

Padre
06-07-2004, 14:16
Nie mam pojecia dlaczego nie zawsze widac menu :(
Dolozylem link "Problem z menu?", ktory otwiera najprostsze z mozliwych form menu - dla tych, ktorym nie dziala to domyslne...

czupurek
07-07-2004, 06:37
no super, wreszcie działa i mogłąm pooglądać
jak widać trochę jeszcze zostało do zrobienia, ale bliżej niż dalej :P
dom super, a ile w nim miejsca!
trzymam kciuki

dana15
07-07-2004, 08:35
Dzięki padre za zaproszenie, ale mieliśmy już plany, może kiedyś... :)
Dzięki za odpowiedź co do półeczki, a jak pisałam o zdj. nr 6 to miałam na myśli Obraz_006.
No i jeszcze jakbyś miał kolor tynku, to bardzo chętnie.
Dzięki :)

Padre
13-07-2004, 22:15
Dana,
Nie pamietam dokladnie jaki to byl kolor. :cry: Tynk arylowy Terrabud (Terranova). Na wiaderku napisali cos takiego: R170/400E. Mam Nadzieje, ze to jest to. :D
Pozdrawiam,
Padre

14-07-2004, 08:17
Padre- ślicznie, cudownie- gratulacje :lol: . Niech Wam sie szczęśliwie w takim domku mieszka

Latarnik
17-09-2004, 11:19
Padre.
To już chyba niedługo przeprowadzka :lol: ?
Bardzo podobają mi się szafki kuchenne i jasna, słoneczna łazienka.
Gratuluję i życzę miłego pomieszkiwania :D

Maxtorka
17-09-2004, 21:32
Gratulacje Padre ,

bardzo mi się podoba Twój domek , zwłaszcza kolorystyka , taka ciepła ,
przytulna . Oglądając Twoje wnętrza utwierdziłam się w przekonaniu , że wybraliśmy właściwe kolory - też będziemy mieć takie ciemne podłogi ( drewno czy panele ? ), podobne drzwi wewnętrzne, tylko przeszklone , podobną kolorystykę kuchni , chociaż mebelki w trochę innym stylu , jasne pastelowe ściany i dużą przestrzeń . I nawet w łazience na poddaszu wanna też będzie w podobnym miejscu - w rogu , niedaleko okna .
Jeszcze raz gratuluję i życzę wielu pięknych chwil w Waszym Domku .

Maxtorka

PS. A gdzie jest kominek , bo jakoś mi umknął .

amj2
18-09-2004, 20:38
Super domek i piękne pomieszczenia. Bardzo mi się podobało. Pozdrawiam

Padre
18-09-2004, 21:10
Przeprowadzka tuz, tuz... Jak tylko kuchnia bedzie gotowa, a niestety cos sie przeciaga...

Maxtorka. To sa panele, niestety koszty juz na tym etapie trzeba bylo bardzo optymalizowac, ale jak na razie jestesmy bardzo zadowoleni z paneli. Latwo sie je uklada samodzielnie i jak na te cene wygladaja calkiem solidnie po ulozeniu.

czupurek
20-09-2004, 08:20
bardzo mi się podoba kolorystyka wnętrz i zewnętrzna paleta barw :P
trzymam kciuki za rychłą przeprowadzkę

NatkaB
06-11-2004, 18:27
PIĘKNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mam 2 pytania :
- oddawaliście już dom do użytkowania?
- zastanawiam się nad wyborem ogrodzenia, a Wasze bardzo mi się podoba - czy nie będzie niedyskretnym pytanie o cenę metra bieżącego?

Padre
06-11-2004, 19:32
Jeszcze nie. Jestesmy na etapie kompletowania dokumentacji do odbioru. Wlasnie kierownik od paru dni siedzi i uzupelnia dziennik :) Nie robil tego w trakcie, to teraz ma za swoje :)
U geodetki czeka na odbior inwentaryzacja, tylko zaplacic :)... i odebrac...
Chcielibysmy w tym miesjacu zlozyc juz wszystkie dokumenty w urzedzie, zeby przed swietami juz miec odebrany budynek (mamy nadzieje, ze sie uda, czytajac rozne opowiesci na forum).

Ogrodzenie kosztowalo nas prawie na gotowo 100zl/mb. Prawie dlatego, ze bylo pomalowane tylko podkladowa farba i trzeba bylo wlasnorecznie pomalowac je farba (stalochronem)... ale rodzice pomogli i juz jest pomalowane :)

NatkaB
06-11-2004, 19:47
Dzięki :) Powiedz mi, czy to prawda, że przy odbiorze budynku i zatwierdzeniu do użytkowania konieczne jest np. zrobienie balustrady na balkonie? Słyszłam coś takiego...

Padre
06-11-2004, 22:12
Nie wiem. Slyszalem, ze tak... ale jak widac u nas nie ma balustrady i mam nadzieje, ze jakos uda sie przepchnac :)...

NatkaB
07-11-2004, 06:59
Teraz mnie pocieszyłeś :D Może zatem i mnie się uda :D Balustradę zaplanowałam na końcu, najpierw będzie płot (ech ten Twój jest piękny!)

Marcel2000
07-11-2004, 16:25
Mnie również , oczywiście o domu już wcześniej się wypowiedziałem, podoba się twoje ogrodzenie możesz podać jakieś bliższe namiary gdzie je zamawiałeś.

Padre
07-11-2004, 17:05
Ogrodzenie robi czlowiek z okolic Minska Mazowieckiego. Z tym, ze przod ogrodzenia murowal ktos inny, dlatego, ze ten co robil ogrodzenie niestety nie mial czlowieka do murowania klinkieru (jego pracownik mial wypadek samochodowy jakos w lutym i do tej pory jest na rehabilitacji - stad musialem sobie znalezc kogos, kto wymuruje). Cena 100zl/mb odnosi sie do ogrodzenia bez przodu. Przod kosztowal (3000 zl - cegla klinkierowa, 2400zl - wymurowanie klinkieru, 2050zl - elementy metalowe - brama, 3 przesla i 3 furtki, jakies 500zl reszta - cement, piach, prety, barwnik..).
Namiar na wykonawce - Wiechowski Slawomir - tel. 602327327, 0257528515.

ArtiP
19-11-2004, 10:28
bardzo dobra sterona, natemat i rzeczowo. Mam pytanie czy nie znasz innych stron tego typu jak twoja. Mozna z tych zdjęć dużo rozwiązań przenieść na swój grunt.

Padre
19-11-2004, 16:16
Wiekszosc budujacych z forum ma swoje stronki...I z reguly podaja adresy w podpisach, albo pojawiaja sie one jako ikonka w ich wypowiedziach :)

anann
19-11-2004, 18:26
piękny dom!! mam pytanie jakiej firmy jest kabina w łazience???

Padre
19-11-2004, 20:04
Kabina jest wloskiej firmy Glass Idromassaggio -
http://www.glassidromassaggio.it/index.asp?menu=19&menu1=51&menu2=518 - kupiona z ekspozycji za 30% ceny :)

ArtiP
22-11-2004, 10:06
ale mi chodzi o takš profesjonalnie wykonanš jak twoja, na twojej stronie sš zdjęcia praktycznie z każdego etapu budowy. natomiast na tych stronach w onecie itp jest zazwyczaj po kilka zdjęć pokazujšcych sam domek i tyle.

Padre
22-11-2004, 14:02
Niestety :) ale nie znam zadnych takich stron... zreszta nie szukalem... :)

RHM
02-12-2004, 23:43
Byłabym nieszczera, gdybym owiedziała, że bardzo mi się podoba a to tylko z tej przyczyny, że wolę parterowe. Generalnie bardzo ciepła, przyjemna kolorystyka. Zwłaszcza okna i drzwi wew. wprost mnie zauroczyły i prosiłabym o nieco więcej szczegółów na ten temat, bo właśnie jestem na etapie wyboru. Mój adres i te same pytania w księdze gości. Serdeczne gratulacje.

Padre
03-12-2004, 08:51
Bardzo przeprawszam wszystkich, ktorzy pytali w ksiedze gosci na naszej stronie, za to, ze nie odpowiedzialem, ale ostatnio po prostu brakuje mi czasu. Jeszcze niestety sie nie przeprowadzilismy. Wykonawca kuchni wystawil nas do wiatru... Juz 4 miesiace opoznienia :( Niestety naszym bledem bylo zaplacenie mu wiekszosci sumy przed calkowitym zakonczeniem realizacji. Okazalo sie, ze nasze pieniade poszly na sfinalizowanie jego wczesniejszych zobowiazan i teraz nie ma pieniedzy na AGD dla nas :( Kolejne nieprzekraczalne terminy mijaja, a my jak nie mieszkalismy tak nie mieszkamy...
Zagrozilismy czlowiekowi juz sadem, rzecznikiem praw konsumentow, tylko nie wiemy czy to cokolwiek da. Bo nawet jak czlowieka zlicytuja, to szary klient (taki jak my) jest na koncu kolejki wierzycieli :(
Kolejny termin to przyszla sroda... zobaczymy...

Padre
03-12-2004, 09:09
Dobra, czas na odpowiedzi :)

Kabina :) - jak jz pisalismy w dzienniku - to wloska kabina firmy Glass Idrommasaggio (http://www.glassidromassaggio.it/index.asp?menu=19&menu1=51&menu2=518 ) - kupiona z ekspozycji za jakies 30% ceny (cena wyjsciowa byla 27kzl, my zaplacilismy za nia 9900), ale to i tak bylo pierunsko drogo. Tyle tylko, ze po kilku probnych kapielach juz wiemy, ze bylo warto :)

Okna - drewniane (meranti - rodzaj mahoniu) firmy Igies&Igies (www.igies.pl) - to nasza duma - rzeczywiscie sa piekne :) Jest to wersja retro ze szprosami konstrukcyjnymi - duzo ladniej pasuja do charakteru naszego domku nie bez szprosow. Musze pochwalic, ze okna byly jednym z nielicznych elementow, z ktorym nie bylo zadnych problemow (mieli tylko tydzien spoznienia :) - bo rzezbiarz nie wyrobil sie ze zrobieniem plaskorzezb - tych na slupkach - byly robione recznie :)). Okna przyjechaly, ekipa zamontowala, jakis czas pozniej przyjechal czlowiek, ponownie je wyregulowal, ba nawet naprawil jedna zadre, ktora pojawila sie po oderwaniu tasmy z ramy podczas tynkowania z zewnatrz. Okna zamawialismy na Bartyckiej w Warszawie - polecam.


Drzwi wewnetrzne to mozliwie najtansze i nie tandetne jakie udalo nam sie znalezc :) (to juz bulo wtedy, kiedy kasa sie konczyla ;)) Solarka Wolomin seria Siena wersja laminowana. Nic rewelacyjnego, ale wolelismy wiecej wydac na okna i drzwi zewnetrzne.

Podlogi na poddaszu to panele - tez staralismy sie wytanic (31zl/m2), sami kladlismy, wiec jak sie popsuja to wymienimy na cos lepszego :) Zreszta mielismy sie szybko przeprowadzac, a wykladzin nie cierpimy, wiec to byla najtansza alternatywa...

To tyle, postaram sie od dzisiaj na biezaco odpowiadac :)

RHM
04-12-2004, 18:53
Dzięki. Znalazłam dział i wątek. Współczuję jeśli chodi o kuchnię. Znam ten problem. Nadpłaciliśmy sporo i facet zwiał. Podaliśmy do sądu, bo mamy jego pisemne zobowiązanie, co z tego, kiedy sąd się ociaga, a jeśli nawet wyda nakaz, to facet śmieje się nam w twarz, że i tak nic mu nie weźmie, bo nic nie ma...Pozostanie jeszcze prokuratura.

Padre
04-12-2004, 21:50
Wspolczuje... My jeszcze myslimy o takich instytucjach jak Rzecznik praw konsumenta, izba skarbowa, zus, no i ewentualnie... ze dwoch ruskich ;) moze oni cos wskoraja ;)

Padre
22-12-2004, 15:35
MAMY WIADOMOSC :)

Od niedzieli mieszkamy juz w nowym domku :) Jest cudownie. :)
Kuchnia co prawda w powijakach, ale wydusilismy od faceta: plyte, piekarnik i zlewozmywak. Sam to przedwczoraj popodlaczalem, lodowke zabralizmy z mieszkania i swieta juz w NOWYM :)

ZYCZYMY WAM WSZYSTKIM WESOLYCH SWIAT I JAK NAJSZYBSZEGO ZASIEDLANIA SWOICH NOWYCH GNIAZDEK RODZINNYCH.

Pozdrawiamy
Niunka i Misiek