PDA

Zobacz pełną wersję : piec do domu z1960roku



kowal1978
20-05-2013, 19:28
Witam wszystkich,
jestem nowy na forum.
Szukam pieca do domu docieplonego,wymienione okna. Poddasze użytkowe docieplone wełną 21cm lambda 0,034. Wylewka na dole- chudziak 8cm, styropian 10cm, mata izolacyjna 3cm i wylewka na gotowo 5cm. Ogrzewanie ma być dół cały podłogowe a na górze grzejnikim tradycyjne. Może moglibyście polecić jakiś piec. Zastanawiam się nad Defro Eko duo 19kw ze sterownikiem obsługujący 4 pompy /c.o., c.w.u., obiegowa, podłogowa z wyjściem na regulator pokojowy/ oraz z możliwością obsługi zaworów mieszających i system automatycznego, wodnego gaszenia paliwa z zaworem termostatycznym lub Solid Eco 4 ze sterownikiem ST37+ST61. Brałem też pod uwagę Klimosz Combi NG.
Nie są za duże wybrane przeze mnie piece?
Pozdrawiam

timon120777
20-05-2013, 20:02
napisz jakiej powierzchni jest domek będzie dużo łatwiej ocenić czy dobór mocy właściwy
co do samych kociołków
defro eko duo posiada ruszt wodny- moim zdaniem to minus kotła. dodatkowo zwykły palnik "fajkowy" będziesz musiał szukać dobrych jakościowo ekogroszków. sterowanie TECHA - przyzwoite
drugi model powala ceną
za takie pieniądze to kociołki o mocy 35KW się kupuje
dobry kociołek w okolicy 17KW masz w cenach zbliżonych do 7500zł
sterownik ST37 to prosta konstrukcja ale już dość stara- niznalazłem nic o palnikach ani wymienniku
klimosz - kotły żeliwne są długowieczne

najpierw ustal moc potem paliwo jakim chcesz palić(jakość, ewentualne mieszanki)
następnie sterowanie a na koniec konkretny model

kowal1978
20-05-2013, 20:39
Dzięki za przypomnienie:). Dom o wielkości dół 85mkw a góra 80 mkw. Paliwo to eko-groszek(w automacie) i w zastępstwie drewno węgiel(spalanie ręczne).

timon120777
21-05-2013, 03:28
jak domek ma 165m i ocieplony to liczą nie więcej niż 85-90W/m2 mamy 90*165=14850W
do tego 3000W na CWU razem 17850W/17,8KW
nie wiem czym wcześniej domek był ogrzewany i jakiej mocy było tamto urzadzenie ale nie szukałbym większego niz 18-19KW
obecnie paliwa kwalifikowane sa coraz gorszej jakości
poczytaj watek "ranking paliwa typu ekogroszek" pisany przez SUSPENSER-a
szukałbym kotła z palnikiem na którym spalisz nie tylko super eko ale i te trochę gorsze
zabawy z drewnem w kotle z podajnikiem to porażka
siedzisz przy kotle i dokładasz co pół godziny.
albo typowy z podajnikiem albo zasypowy- musisz się określić
jeśli to zastępstwo naprawdę okazjonalne to coś tam na ruszcie awaryjnym spalisz ale jak chcesz często drewnem to będzie kłopot
jeśli paliłeś w kotłach węglowych powinieneś ogarnąć sterowanie dwustanowe- wtedy masz szeroką gamę kotłów do wyboru
jeśli nie masz doświadczenia szukaj sterowań które zrobia robotę za Ciebie
sa wątki i na tym forum o kilku dobrych sterownikach

teraz wiesz więcej więc szukaj i wybieraj

kowal1978
21-05-2013, 05:39
Domek jest doceiplony od niedawna. Poprzednio był to piec gazowy.Poddasze nie było wogóle docieplone, brak wylewek... Rachunki za gaz w sezonie zimowym to 800zł miesięcznie!!! Ja tam nie mieszkałem- dom dostaliśmy w spadku i teraz go przystosowujemy na nasze potrzeby. W piecu nie paliłem nigdy więc interesuje mnie sterowanie które załatwi za mnie wszystko. Drugie palenisko ma służyć jako awaryjne. Możecie mnie naprowadzić które kotły i sterowniki są godne uwagi. Dziękuję za każdą popowiedź. Czas zaczyna mnie gonić bo w przyszłym tygodniu przychodzą instalatorzy do instalacji CO.
Pozdrawiam

KrzysztofLis2
21-05-2013, 12:39
Gazowy to ja bym brał raczej kocioł, niż piec, ale to ja...

kowal1978
21-05-2013, 15:18
800zł po dociepleniu ale bez posadzki. Były tylko deski i klepisko pod spodem...Boje się że przy grzaniu gazem i ogrzewaniu podłogowym rachunki będą duże...

timon120777
22-05-2013, 15:49
kowal
poczukaj na forum wątku ranking kotłów na ekogroszek
poczytaj jakie teraz są dobre palniki i sterowniki
określ jakiego paliwa chcesz używać- ekogroszek, miał węglowy, pellet czy może mieszanki
słuszna uwaga kolegów odnośnie pozostania przy gazie
może warto pliczyć ile będzie różnicy w kosztach po wykonaniu całkowitej termomodernizacji i wykonaniu isnatalacji CO i zastanowić się czy nie warto zapłacić 100zł więcej na miesiąc kosztem zerowej obsługowości urządzenia???

jeśli podłoga i instalacja ogrzewania podłogowego będą zrobione zgodnie ze sztuką to nie powinno być nadmiernych strat w stronę gruntu.
kocioł zawsze możesz wpiąć w instalację na końcu. mądry instalator będzie wiedział jak wyprowadzić podłączenia aby nie było kłopotu niezależnie od tego czy kocioł gazowy czy na paliwo stałe


a koledze najlepszemu doradcy sugeruję nie nabijać sobie liczby postów durnymi uwagami tylko wypowiedziami nieco bardziej merytorycznymi
nie każdy musi znac różnice pomiędzy piecem a kotłem a tytuł najlepszego doradcy zobowiązuje do wyższego poziomu dyskusji . jeśli już zadałeś sobie trud napisania czegoś na tym wątku to może warto by było napisać coś wartościowego dla autora zapytania???