PDA

Zobacz pełną wersję : ile dni podlewać strop



ALF
29-06-2004, 16:48
Jak w temacie strop monolityczny beton B15

Wojtek62
29-06-2004, 17:00
nim zapytasz poszukaj,
od kilku dni temat jest wałkowany na forum

ryb_ka
29-06-2004, 17:21
I znowu się mądrują, przemądrzalcy, odsyłają na forum. Nieładnie, fe:(
A wystarczy PO PROSTU zamiast odsyłania - skoro już się skusili do odpowiedzi - napisać , tak jak ja :
Myśmy z dziką rozkoszą podlewali nasze stropy ( obficie przy okazji lejąc wodę na siebie:) z dzieciakami na wyścigi codziennie przez tydzień minimum. A nasi litościwi sąsiedzi - były koszmarne upały - dodatkowo lali jeszcze świtkiem rankiem, przed pędzeniem krów:))
Pozdrawiam i miłego lania:)))
PS. Wojtek62 - ciuś ciuś ciuś, wstydź się !

Wojtek62
29-06-2004, 17:36
nie mam się czego wstydzić,
temat wczoraj wałkowany
lanie to kwestia pory wylewania iitp
to tak jakbym zadał temat jakie okna drewniane?
a niżej post z 25tys wejśc

ALF
29-06-2004, 17:46
Słuchaj no Wojtuś jak przeczytałeś temat i wiedziałeś że był wałkowany na forum 25 tys razy to po jaką ch....ę odpowiadasz. Pomiń temat i koniec,przynajmniej ja tak robię.

ALF
29-06-2004, 17:48
Dziękuję Ci Rybko jak tylko będzie upalna pogoda to wezmę z Ciebie przykład i będę lał strop i wszystko co popadnie :P

ALF
29-06-2004, 17:49
Dziękuję Ci Rybko jak tylko będzie upalna pogoda to wezmę z Ciebie przykład i będę lał strop i wszystko co popadnie :P

kgadzina
01-07-2004, 09:41
Podlewać strop przez tydzień, a na noc zamówić deszcze :D

A tak na serio - zalać go wodą i nakryć folią - wtedy będzie cały czas mokry, a wode wystarczy uzupełniać. Odradzam folię czarną bo:
1. w słońcu się mocno nagrzeje ( a to nie jest potrzebne wiążącemu betonowi który i tak wydziela ciepło z procesu hydratacji ),
2. nie widać czy pod spodem woda już odparowała i trzeba ją uzupełnić czy też nie.

Zasadą pielęgnacji betonu jest to żeby przez kilka dni w ogóle nie wysechł. Ale ponieważ jest to trudne do uzyskania to można sobie pomóc własnie taką na przykład folią.

Alupin
02-07-2004, 01:04
Ja podlewałem 2 dni

Zalezało mi na czasie i wylałem beton B25 i jest super

Mariusz1
02-07-2004, 08:03
Wylałem na strop B25, przez dwa pierwsze dni prawie non stop padał deszcz, więc miałem spokój. Później podlewałem 3 razy dziennie przez 8 dni. Z tego co wiem, najważniejsza jest pierwsza doba, a po tygodniu podlewania można sobie odpuścić.

MM

echo
02-07-2004, 08:08
Podlewać strop przez tydzień, a na noc zamówić deszcze :D

A tak na serio - zalać go wodą i nakryć folią - wtedy będzie cały czas mokry, a wode wystarczy uzupełniać. Odradzam folię czarną bo:
1. w słońcu się mocno nagrzeje ( a to nie jest potrzebne wiążącemu betonowi który i tak wydziela ciepło z procesu hydratacji ),
2. nie widać czy pod spodem woda już odparowała i trzeba ją uzupełnić czy też nie.

Zasadą pielęgnacji betonu jest to żeby przez kilka dni w ogóle nie wysechł. Ale ponieważ jest to trudne do uzyskania to można sobie pomóc własnie taką na przykład folią.
moj strop (monolityczny) będzie robiony gdzieś na przełomie lipca i sierpnia - jesli będa upały to może zamówić dodatki chemiczne opóźniające wiązanie betonu??? (może nie będzie trzeba bo pododa w tym roku nie wydaje się być łaskawa do budowania :cry: - choć dla stropu to dobrze :wink: )

Gesiu
02-07-2004, 08:20
ja polalem pierwszy raz po 24h i mi spekal