PDA

Zobacz pełną wersję : Sakiewki z grilla i grillowana karkówka - pychota



pablomoc
22-05-2013, 12:28
Móje przepisy są orginalne, ale bardzo proste. Nie pochodzż z podróży dookoła świata, a tym bardziej z żadnej egzotycznej podróży. Przepisy sa polskie, a jednak mają w sobie pewną orginalność, ponieważ każdy ma inny sposób na potrawy z grilla. Tak więc przechodzimy do przepisów :)

SAKIEWKI z GRILLA:
- pomidorki
- ser żółty
- kiełbaska
- boczek
- pieczarki
- papryka

Dodatkowo:
- przyprawa grill klasyczny
- folia aluminiowa
Wszystkie składniki kroimi w kostkę ( absolutnie nie drobna kostka). Każdy ze składników odkładamy do osobnej miseczki. Urywamy większy kawałek folii aluminiowej i po troszeczku nakładamy na folię, posypujemy delikatnie przyprawą do grilla (tylko do smaku). Zawijamy w kszałt bombki wkładamy na grilla i czekamy, aż wszystko będzie miękkie. Pychota polecam !!!

GRILLOWANA KARRÓWKA
1 - 1,5 kg karkóki
przyprawa do karkówki
przyprawa grill klasyczny
czosnek
oliwa
woda

Karkówkę płuczemy, kroimy na plastry (grubość ok 1 cm), następnie każdy plaster rozbijamy. Każdy plaster już rozbity z jednej strony nacieramy przprawa do karkówki, a z drugiej strony przyprawą grill klasyczny. Wszystkie plastry układamy w misce. Do połowy dużego kubka wlewamy oliwę, drugą połowę kubka uzupełniamy wodą. Obieramy czosnek. Czosnek wyciskamy przez praskę do kubką z wodą i oliwą (im więcej czosnku tym większy aromat). Wszystko energicznie mieszamy i wlewamy do natartego mięsa. Miskę z mięsem i marynatą przykrywamy i odstawiamy do lodówki na min.2 godziny (im dłużej karówka jest w marynacie, tym lepiej smakuje).
SMACZNEGO

Adik50
31-05-2013, 19:07
Po 1 jak gril to bez foli aluminiowej bo to już nie gril po 2 do karkówki jeszcze oliwa ? ja do bejcowania używam wody jest lebsza mniej szkodliwa od oliwy .{ amerykanie wogóle oliwy nie używają] po 3 plastry karku jak potniesz na 1cm a następnie rozbijesz to bedzie gazeta . Karczek kroimy na 2-3 cm na stepnie rozbijamy tłuczkiem Po 4 marynatę robić 1 dzień wcześniej!Po ..... warzywa kroimy np cebula duża na 3 części papryka na połowę czyli bardzo grubo bo się [ wstąpi] i absolutnie żadnych foli!!!! Ja ostatnio zafascynowałem się BB w stylu USA właśnie buduję smokera:)

pablomoc
03-06-2013, 07:19
podany jest przepis o określonej treści i taki właśnie ma być, nie każdemu ma odpowiadać, dlatego tyle jest różnych przepisów żeby każdy dla siebie wybrał coś odpowiedniego

EElizabeth
21-06-2013, 03:35
Tak jak piszesz kazdy z nas ma jakies swoje sposoby,ja latem bardzo duzo wlasnie robie na grillu, z wolowina nie mialam problemu ale zawsze mieso wieprzowe wychodzilo mi za suche.Ostatnio wypracowalam sobie dobry sposob mieso (nawet schab ) jest miekkie i soczyste.
Kroje je na dosc grube plastry marynate robie z dobrej oliwy,cytryny,czosnku,i co mi tam wpadnie w rece-swiezy tymianek i rozmaryn itp.najlepiej na noc w lodowce.Bardzo mocno rozgrzewam grill
(mam gazowy) mieso wycieram zeby mi sie nie palilo i po 4 mnuty na kazda strone, potem gasze jeden palnik a mieso zawiniete wlasnie w folie klade na tej nieogrewanej czesci i trzymam okolo 20 minut.Po zdjeciu z grilla jeszcze czekam kilka minut zeby odpoczelo, jest wtedy soczyste miekkie i pachnace i najwazniejsze ladnie przypieczone.Polecam

niktspecjalny
21-06-2013, 05:22
.....Po 1 jak gril to bez foli aluminiowej bo to już nie gril po 2 do karkówki jeszcze oliwa ?...
Będąc na targach stomatologicznych w Łodzi bardzo smakowały mi ziemniaki z folii.Były to ugotowane uprzednio ziemniaki ,zafoliowane i ze specjalnej grill maszyny wyjmowane.Pani specjalną maczetą :D na moich oczach ciachała folię razem z pyrami kładła na talerz i proponowała dodatki.Najlepiej smakował mi i mojej małży zestaw ze śledziami.To ap ropo folii która jak to słusznie zauważasz w grillowaniu powinna spełniać nieco inną rolę.Jeśli chodzi o marynatę do grillowania bez oliwy ja czegoś takiego nie kupuję.

p.s

prosta marynata do karkówki to nic innego jak odpowiednie połączenie np. ketchupu-przecieru,musztardy,oliwy i przypraw.Rano robimy wieczorem grillujemy.

Masiwa
26-06-2013, 14:46
A czy wrzucając ser do sakiewek z folii nie sprawia się, że finalnie ser przyczepia się do folii i tworzy się bałagan?

jakubdab
09-07-2013, 12:35
podepnę się pod temat, sprawdzone więc polecam:

http://kucharz.wieszjak.pl/grillowanie/318474,Przepisy-na-grillowanie-w-tajskim-stylu.html

aniqa1982
09-07-2013, 12:55
Mniam aż zgłodniałam !Sakiewki na pewno odgapię :)

Przy okazji dodam pyszną marynatę do karkówki. Przepis od koleżanki pracującej w restauracji :)Sprawdzone :)

:stirthepot: Marynata:
- 1 op. ziół prowansalskich
-1-2 op. przyprawy do grilla (mieszam 1 łagodną + 1 pikantną)
- pół szkl. wody
- mała musztarda
- 1 płaska łyżka soli peklowanej
- 3- 4 ząbki czosnku

Ja robię tak na ok 2 -3kg mięsa .
Jak robię grilla w sobotę , to w piątek na noc już marynuję mięso.
Mięso lekko rozklepać.
Smacznego !

aniqa1982
09-07-2013, 14:22
A i jeszcze sos tzatziki do karkówki :

2 ogórki (1 ze skórką),
1 op jogurtu naturalnego
2 serki bieluchy
3 ząbki czosnku
sól , pieprz
koperek
Pycha!

iza mama gabora
09-07-2013, 19:14
A i jeszcze sos tzatziki do karkówki :

2 ogórki (1 ze skórką),
1 op jogurtu naturalnego
2 serki bieluchy
3 ząbki czosnku
sól , pieprz
koperek
Pycha!

Ciekawe czy Grek ma pod ręką 2 serki bieluchy :jawdrop:

aniqa1982
09-07-2013, 20:07
To jest taki spolszczony sos tzatziki ;)
Podałam przepis, wg którego JA robię .

Masiwa
10-07-2013, 13:05
Aniqua, straszne ilości z tych Twoich przepisów wychodzą! Ale marynatę do karkówki chętnie wypróbuję, bo wciąż szukam tej idealnej..

aniqa1982
10-07-2013, 13:19
To są ilości na imprezę ;) Można sobie oczywiście zmniejszyć proporcje wg uznania. Wiadomo ,że na dwie osoby będzie stanowczo mniej składników :)
Marynatę naprawdę polecam . Woryginalnym przepisie jest cała główka czosnku , ale dla mnie za ostro .