PDA

Zobacz pełną wersję : sposób na sufit z GK



Qazimodo
23-05-2013, 17:58
Witam.
Jesteśmy na etapie prac związanych z podwieszaniem sufitów na poddaszu. Konstrukcja dachu jest oczywiście drewniana. Stelaż od płyt GK choć robiony krzyżowo 60x40cm w dużej mierze podczepiony jest też pod belki poprzeczne (spinające dach). Te oczywiście leżą częściowo na ścianach. Boją się jednak że belki będą pracowały a co za tym idzie sufit z płyt GK będzie pękał. Wykonawca proponuje na łączeniach płyt dać gips uniflota z włóknami szklanymi a dodatkowo całość sufitów (wraz ze skosami) pokryć siatką elewacyjną którą wtopi na cekol. Twierdzi że taka konstrukcja nie będzie pękać? Na łączeniach sufit ściana - akryl.
Czy to poprawna technika?
Pewnie większość z budujących przerabiała ten problem - proszę o pomoc.

gersik
30-05-2013, 11:32
Zastosuj takie coś na sufitach.
http://allegro.pl/tapety-z-wlokna-szklanego-tapeta-velon-50-m2-i3216704830.html

pablomoc
04-06-2013, 08:42
z tego co czytałem w innych tematach na FM nie ma w 100% skutecznej ochrony przed pękaniem, mówi się że zawsze coś pęknie. Ja robiłem łączenia na siatkę i Acryl Putz ze śnieżki i nic puki co nie pęka. Najbardziej newralgicznym punktem jest styk okien dachowych z płytami i ścian z płytami. Sufit pracuje a ona i ściany nie, ale po to jest akryl :)

kacza58
07-06-2013, 11:43
Hej , Pracowałem w Niemczech długi czas i zawsze jak robiliśmy sufity podwieszane a tym bardziej skosy , to na łaczenia rg dawaliśmy flizeline i knaufa uniflota , na przy oknach tylko i wyłącznie akryl super strong . Powodzenia

sewerynslowi
22-09-2013, 21:08
na FM jest specjalny wątek na temat poddaszy - poczytaj. Jako inwestor wiem, że może pękac, ale jako wykonawca (nauczyłem się i otworzyłem swoją działalność w tym zakresie) wiem, ze na wszystko są sposoby, żeby nie pękało :)

vario albo uniflot, taśmy amerykańskie, albo podobne, odpowiednio wykonany stelaż i nie pęknie, albo inaczej - nie powinno :)
przynajmniej mi się już nie zdarza, żeby pękało :)