PDA

Zobacz pełną wersję : Opinia o chemii w ofercie Termo Organiki



Kodor
23-05-2013, 21:24
Chciałbym poznać opinię bogatszych w doświadczenia użytkowników forum na temat klejów i tynków,
które można znaleźć w ofercie Termo Organiki.
Jakie macie doświadczenia związane z ich chemią do prac elewacyjnych?

fighter1983
24-05-2013, 08:26
czy na podstawie jednej realizacji sprzed kilku lat opinia Ci wystarczy?

Kodor
24-05-2013, 15:39
Z chęcią przeczytam, na razie nie posiadam innych informacji oprócz deklaracji producenta.
Bardzo proszę o opinię.

fighter1983
24-05-2013, 15:51
Kilka lat temu, 5-6 termoorganika zaczela wprowadzac na rynek swoje systemy docieplen jako rozszerzenie oferty na styropiany. Jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach - nie produkowali tego sami tylko zlecali innej firmie (Sempre) produkcje pod wlasnym logo. W tym samym czasie w ten sam sposob zrobil Tytan (Selena)
Nie majac jeszcze zadnych opinii na temat realizacji zdecydowalem sie na jedna realizacje w TO domek prywatny w Wilanowie, prawie w tym samym okresie troche wieksza inwestycja na Ursynowie z Tytana (tez Sempre produkowalo)
skutki: kilka kolorow tynku (a mial byc jeden), plus jakies dziwne spekania na w. zbrojacej. Generalnie - kaszana.

Tyle ze to bylo jakby nie patrzec kilka lat temu, TO i Selena zaczeli juz swoja produkcje, zrezygnowali z Sempre i rozpoczeli produkcje. Nie mniej jednak... doswiadczenia i reklamacje z tymi dwoma producentami utwierdzily mnie w przekonaniu, ze nalezy jednak wspolpracowac z nieco wyzszej klasy producentami ktorzy maja doswiadczenie nieco wieksze niz 3-4 lata bytnosci na rynku.
Dlatego tez skierowalem sie w strone Dryvit, STO, Caparol i tak juz od kilku lat tym sie zajmuje... reklamacje jakies sie tam zdarzaja, bo to nieuniknione, ale przynajmniej sa rozwiazywane w sposob wlasciwy i bez szukania dziury w calym.
Moj b. dobry znajomy obecnie jest zapatrzony w Tytana, tynki natryskowe itd... wlasnie prowadzi reklamacje... walczy z tym od 2 tygodni i jakies glupoty mu kaza teraz pisac... namawial mnie na to zebym sie zajal tymi tynkami, powiedzialem mu ze nie dotkne tego g... dopoki nie zobacze realizacji wykonanej przez solidnego wykonawce (np Piotrek ewbuxxxo z forum) i nie poznam jego opinii.
W tym samym czasie ewbuxxxo zdarzyla sie reklamacja na Caparola, cos poszlo nie tak z tynkami... efekt jest taki ze my juz o sprawie praktycznie zapomnielismy a moj znajomy z Tytanem dalej walczy...
Dlatego tez o takich poczatkujacych firmach w systemach docieplen mam raczej umiarkowanie-chlodne zdanie.
Ponadto strasznie nie lubie gdy ktos opowiada bzdury na temat klejenia grafitowego styropianu, a TO zaleca klejenie grafitowych styropianow ich klejem do siatki... jezeli ktos cos takiego zaleca... to albo jest to marketing albo kiepskiej jakosci kleje do styropianu, lub inny tego typu powod.

EWBUD
24-05-2013, 17:26
Jeśli chodzi o Caparola i reklamację:
nie można było nazwać tego nawet reklamacją w pełnym tego słowa znaczeniu.
Po prostu dobra wola Caparola i moja (wykonawcy) żeby zadowolić inwestora - a czy coś tam było z tym tynkiem czy nie to już sam nie wiem...... zgłupiałem po prostu :)
Ale najważniejsze: stanęliśmy na wysokości zadania i problem został rozwiązany w b. szybkim czasie - inwestor zadowolony :)

fighter1983
24-05-2013, 17:51
Jeśli chodzi o Caparola i reklamację:
nie można było nazwać tego nawet reklamacją w pełnym tego słowa znaczeniu.
Po prostu dobra wola Caparola i moja (wykonawcy) żeby zadowolić inwestora - a czy coś tam było z tym tynkiem czy nie to już sam nie wiem...... zgłupiałem po prostu :)
Ale najważniejsze: stanęliśmy na wysokości zadania i problem został rozwiązany w b. szybkim czasie - inwestor zadowolony :)
A no wlasnie... inwestor zadowolony tak trzeba reklamacje zalatwiac... w 2 dni i z takim skutkiem... bo przydarzyc sie moze cos kazdemu, z roznych powodow.
I to jest tez to za co cenie Caparola np. pojawia sie jakis problem i trzeba go po prostu szybko rozwiazac, 2 telefony i po sprawie... bez jakis protokolow, babrania, pisania itd... no chyba ze akcja jest "gruba" tak jak ma jeden z forumowiczow obecnie. Traci trupem ta reklamacja i wszystko wskazuje na to ze "sprzedawczyk" dal d... na calej linii a moze poszedl o krok dalej i "zachachmecil" cos z wiaderkami... czekam na relacje z przebiegu reklamacji, bo az jestem ciekaw co tam sie tak na prawde stalo.

EWBUD
24-05-2013, 20:35
no sam jestem ciekaw kto w powyższej syt. dał d.... :)
Stawiam na: "sprzedawczyk" + wykonawca = jedna spóła która chciała sprzedać/zarobić na przemrożonym tynku :)

McArtur73
29-08-2013, 11:53
Witam Serdecznie
Mam problem z tynkiem silikonowym TYTAN kornik - po opadach deszczu nasiąka - robi się mokry - i można go usunąć paznokciem. minęło 60 dni od nałożenia
Może ma ktoś jakieś informacje co z tym zrobić dalej ?
Proszę o poradę. Pozdrawiam

fighter1983
29-08-2013, 14:57
Witam Serdecznie
Mam problem z tynkiem silikonowym TYTAN kornik - po opadach deszczu nasiąka - robi się mokry - i można go usunąć paznokciem. minęło 60 dni od nałożenia
Może ma ktoś jakieś informacje co z tym zrobić dalej ?
Proszę o poradę. Pozdrawiam

Jedyne co mozesz zrobic - zglosic reklamacje. Nic wiecej nie mozesz zrobic.
Niestety prawda jest taka, ze reklamacje trzeba umiec poprowadzic.
Tak jak patrze na to co sie ostatnio dzieje na rynku w handlu i w sprawach wykonawczych oraz z coraz czestszymi wpadkami - zastanawiam sie, czy zawodowo nie zajac sie prowadzeniem ludziom reklamacji przeciwko producentom i firmom wykonawczym.
Klient jest teraz taki, ze szuka za wszelka cene najnizszej oferty na rynku, na handlu i wykonawstwie prawie sie nie zarabia.

Moze to jest kierunek w jakim nalezy zaczac sie rozwijac.... jednego producenta juz prawie pozbawilem aprobaty ITB na ich system elewacyjny, to moze zaczac to robic na co dzien

McArtur73
29-08-2013, 20:06
Reklamacje złożyłem - żeby było jasne - cena nie była w ogóle kryterium wykonania elewacji
1. Na tynk - była pani z seleny i stwierdziła że ten tynk tak ma i - uwaga - osiąga pełne parametry po roku ( cyklu lato/zima ) czego nie piszą na opakowaniu, kto kupi produkt który twardnieje rok ??
Umieściłem na youtube filmy jak to wygląda i co się dzieje - to postraszyli mnie sądem że narażam ich na straty !!!
Rozmawiałem tel. z laboratorium - mówią że mam wygrane bo tynk ma mieć pełne parametry hydrofobowe po nałożeniu a nie pić jak gąbka, w tej chwili przesiąka wszystko wodą aż do styropianu.
Rozmawiałem z rzeczoznawcą - będzie robiona ekspertyza w przyszłym tygodniu pod wzgl. ITB i NORMY - na mój koszt

2. Kolor - i tu najlepsze - wzornik można wsadzić sobie w tylną część ciała - mam inny odcień od zamawianego - też odmowa

Balto
29-08-2013, 20:28
McArthur: kiedyś rozmawiałem z jakąś miłą Panią robiącą kleje o nazwie Tytan, chodziło jej o biały cement, a takowy mam i z normalnodostępnych jest to najlepszy w kraju. Stwierdziła że jest za dobry a jej idzie o "najtańszy"...

23karol
08-07-2015, 10:41
Nie chce zakładać nowego wątku, a temat tego pasuje do mojego pytania.
Będę ocieplał dom grafitowym styropianem Termo Organika - czy powinienem użyć klejów, gruntu itd też od nich? Nazwali to kompletnym systemem ociepleń. Czy ktoś stosował ich tynki i kleje? Czy coś możę być nie tak jak użyje innych materiałów?

apli77
10-07-2015, 14:10
Nie chce zakładać nowego wątku, a temat tego pasuje do mojego pytania.
Będę ocieplał dom grafitowym styropianem Termo Organika - czy powinienem użyć klejów, gruntu itd też od nich? Nazwali to kompletnym systemem ociepleń. Czy ktoś stosował ich tynki i kleje? Czy coś możę być nie tak jak użyje innych materiałów?

Nie jest to obligatoryjne, ale osobiście jak bym miał taką możlwiość to użyłbym wszytskich materiałów do ocieplenia od jednego producenta. O systemie TermoOrganiki słyszałem pochlebne opinie. Jak cię stać do bieri:)

dudek6311
06-01-2016, 09:14
Nie chce zakładać nowego wątku, a temat tego pasuje do mojego pytania.
Będę ocieplał dom grafitowym styropianem Termo Organika - czy powinienem użyć klejów, gruntu itd też od nich? Nazwali to kompletnym systemem ociepleń. Czy ktoś stosował ich tynki i kleje? Czy coś możę być nie tak jak użyje innych materiałów?

Witam,
mam prośbę o info - czy stosowałeś system Termoorganiki kompletny (jakie dokładnie produkty), czy coś innego. Jakie masz zdanie na zastosowanych przez siebie produktów