PDA

Zobacz pełną wersję : Pas przydrożny na mojej działce



bitbak
24-05-2013, 16:54
Witam serdecznie
Na mojej działce gmina planuje przeprowadzić światłowód, (chodzi o sieć szerokopasmowego internetu, z którego i tak nie będę mógł skorzystać). Na mapce z wyznaczoną działką i planem zagospodarowania działki można odczytać, że zaczyna się ona ok. 6m. od jezdni. Jednak geodeci wyznaczyli linię przebiegu na wysokości 9,5m od jezdni, czyli teoretycznie na mojej działce. Problem w tym, że twierdzą oni iż jest to pas przydrożny nienależący do mnie. Czy teren przez który będzie przechodził światłowód znajduje się na mojej działce i mogę nie wpuścić budowlańców, którzy zniszczą cały podjazd prowadzący do mojej posiadłości, czy też mylnie żyłem w przekonaniu o wielkości posiadanej przeze mnie działki.

niuteq
24-05-2013, 19:15
najlepiej wezwij geodetę i zrób wznowienie granic będziesz znal swoje punkty graniczne i na ich podstawie stwierdzisz czy inwestycja przebiega przez twoja działkę czy tylko przez pas drogowy

ewajanecka
25-05-2013, 14:52
najlepiej wezwij geodetę i zrób wznowienie granic będziesz znal swoje punkty graniczne i na ich podstawie stwierdzisz czy inwestycja przebiega przez twoja działkę czy tylko przez pas drogowy
Pas drogowy ma się nijak do granicy działki, jest to miejsce, które zostaje zawsze zarezerwowane na takie niespodzianki. Nie wiem tylko jak ze zwrotem kosztów za uszkodzenia itd, dowiesz się tego w gminie.