PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja w łazience - grzyb pod wanną



mati__
25-05-2013, 11:19
Dzień dobry wszystkim. Nie wiem czy właściwie dobrałem grupę tego forum, ale problem, który mam wydaje się być najbardziej zbliżony do wentylacji budynku. Mam prawie wykończony dom. W łazience na poddaszu jest zabudowana wanna. Po zimie pod wanną utworzył się dość znaczny grzyb na ścianie. Cała wanna została rozebrana, sprawdzone zostały podłączenia wody, syfon itp., został sprawdzony dach nad łazienką ponieważ jedną z hipotez był przeciek z dachu na ścianę łazienki, do której przylega wanna. Wszystko jest suche. W związku z tym kolejną hipotezą jest zbyt szczelne ocieplenie budynku. Dom jest ocieplony styropianem. Czy w takim przypadku powinienem wykonać jakąś wentylację w styropianie w tym miejscu? Sama łazienka wydaje się być dobrze wentylowana, są nawiewniki w oknach, kratka wentylacyjna i "czuć" wymianę powietrza. Ale pod zabudowaną wanną tej wentylacji nie ma.
Proszę o jakieś porady lub Wasze doświadczenia w podobnym temacie. Z góry dziękuję! Pozdrawiam!

kronos85
26-05-2013, 20:15
Może za szybko po tynkach to miejsce było obudowane i nie zdążyło wyschnąć ? Cyknij jakąś fotkę jak to wygląda

mati__
26-05-2013, 23:15
Może za szybko po tynkach to miejsce było obudowane i nie zdążyło wyschnąć ? Cyknij jakąś fotkę jak to wygląda

Wanna była montowana jakieś 7 miesięcy po położeniu tynków, ale praktycznie równolegle z tynkami była robiona izolacja termiczna domu styropianem. Robota była latem. Też się nad tym zastanawiałem ale nie wiem czy tynki mogą tak długo schnąć?
Fotki wstawię ale dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. W każdym razie dzięki za odzew!

jasiek71
27-05-2013, 06:47
jeszcze nie mieszkasz a już wilgoć...?
daj tej chałupie wyschnąć porządnie ...:yes:
takie są efekty szybkiej budowy ...

mati__
28-05-2013, 00:42
jeszcze nie mieszkasz a już wilgoć...?
daj tej chałupie wyschnąć porządnie ...:yes:
takie są efekty szybkiej budowy ...

2 lata to szybka budowa?