PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja w nowym domu



frend
25-05-2013, 11:30
Witam
Mam pytanie dotyczące wyprowadzeń kominów wentylacyjnych (przepraszam, jeśli używam nietechnicznej terminologii) nowego domu. Mianowicie zamierzam kupić dom od developera (umowa przedwstępna i zadatek). Budynek jest w 90% ukończony. Pośród licznych niedociągnięć uwagę moją zwróciły kominy wentylacyjne, które kończą się na poddaszu, a nie ponad dachem. Innymi słowy kilka rur PCV ma swój koniec na poddaszu. Czy jest to właściwy sposób wykonania wentylacji pomieszczeń budynku? Czy też developer poszedł "na łatwiznę"?
Proszę o porady pomocne przy wyegzekwowaniu doprowadzenia stanu do zgodnego z normami (jeśli takie są).
Pozdrawiam

beton44
25-05-2013, 19:00
Jedyne z czym mi się kojarzą "rury pcv" sterczące na poddaszu - to wywietrzniki pionów kanalizacyjnych. Oczywiście powinny być ponad dachem.

Zupełnie to się mnie nie kojarzy z "kominami wentylacyjnymi" ?

Konto usunięte_12*
25-05-2013, 21:57
... uwagę moją zwróciły kominy wentylacyjne, które kończą się na poddaszu, a nie ponad dachem. Innymi słowy kilka rur PCV ma swój koniec na poddaszu. Czy jest to właściwy sposób wykonania wentylacji pomieszczeń budynku?
Oznacza to ni mniej, ni więcej, tylko że W OGÓLE nie będzie wentylacji :(
1. dla poprawnej wentylacji naturalnej powinny być wykonane murowane lub ceramiczne kominy wentylacyjne
2. "wentylacja" polegająca na doprowadzeniu rur z PVC na poddasze skutkować będzie koniecznością ich zaślepiania w chłodnych porach roku, bo inaczej będzie z nich niemiłosiernie "ciągnąć" zimno :sick: a latem nie będzie zachodziło tak potrzebne zjawisko konwekcji (na poddaszu zwykle jest cieplej, niż w pomieszczeniach znajdujących się poniżej). Szczególnie dotyczy to poddaszy nieocieplonych.
Swoją drogą dziwię się, że w dobie drastycznego zaniżania jakości (w celu wyciągnięcia jakiegoś zysku) ktoś jeszcze kupuje mieszkania u developerów ;)