PDA

Zobacz pełną wersję : Z284 w Kątach Węgierskich - komentarze



_unnamed
25-05-2013, 13:53
Zapraszam do komentowania, zadawania pytań itp...

marika321
14-10-2013, 12:46
Witam na jaką kwotę został wyceniony SSO....???

my jesteśmy dopiero na etapie wyboru projektu ale ten jest w ścisłej czołówce naszej listy ...

Jakie zmiany zostały wprowadzone w projekcie ????

_unnamed
14-10-2013, 13:08
Wyceny SSO (wraz z pokryciem dachu dachówką cementową) otrzymałem w zakresie od 150 do 310 tyś (brutto).
Z firmą, którą wybrałem podpisałem umowę na ok 190tyś brutto.

Na wprowadzanie zmian do tego projektu mieliśmy duży apetyt, jednak po dłuższym przemyśleniu okazywało się, że projekt w wersji pierwotnej jest dobrze przemyślany i zmiany by były ale na gorsze. Zdecydowaliśmy się jedynie na:
- zamianę stropu na żelbetowy (wytrzymalsza konstrukcja, lepsze walory akustyczne, możliwość wybudowania ścian działowych poddasza w technologi murowanej)
- zamiana ścian działowych na murowane z silikatów (parter i piętro) ze względu na walory akustyczne i możliwości mocowania szafek
- zwiększenie izolacji podłogi na gruncie
- przesunięcie drzwi spiżarni na krótszą ścianę

W trakcie adaptacji projektu do warunków gruntowych zostały wprowadzone wzmocnienia konstrukcji (dodatkowe słupy żelbetowe).

Wg mnie kluczowe dla tego projektu jest ustawienie względem stron świata. Jeśli strona z balkonem i tarasem miała by wypadać od strony północnej, to raczej bym odradzał ten projekt.

Romek_1
06-11-2013, 07:30
witam
z własnego doświadczenia radzę pilnować wszystkich wpisów w dzienniku i pieczątek bo jak wykonawca się zmyje to będzie problem i niepotrzebne koszty.
Pozdrawiam

_unnamed
06-11-2013, 07:56
Wpisy w dzienniku robi kierownik, nie wykonawca. Niemniej przed ostatecznym rozliczeniem na pewno sprawdzę, czy wszystko jest wypełnione.

ElemenT
26-01-2014, 09:32
Witam,

Ta plandeke to przybiles punktowo gwozdziami czy jakas rama z desek ?

_unnamed
26-01-2014, 10:42
Przybiłem ją gwoździami ale przez deskę. Dwie półmetrowe deski u góry i dwie po bokach.
W trzecim przypadku (nie widać na zdjęciu) założyłem plandekę tymczasowo tylko na gwoździach - ta plandeka ma zarobione metalowe oczka mniej więcej co 1m - i na tych oczkach ją powiesiłem - też całkiem nieźle się trzyma.

MA86
13-03-2014, 20:00
Witam i życzę powodzenia w wykończeniu. Czekam na zdjęcia z montażu wentylacji. Masz projekt na ta wentylację? Ja się cały czas bije z myślami czy u siebie w istniejącym remontowany domu poprowadzić kanały...

MA86
13-03-2014, 20:03
I plandeki masz bardzo tanie :) ja musiałem na szybko kupować w markecie i placilem jak za zboże. Pewnie na składach było by taniej. Cóż mądry Polak po szkodzie :)

Pozdrawiam

_unnamed
13-03-2014, 21:50
Ja też kupowałem w markecie - w Bricko-Depot (chyba z grupy Castoramy). Na składzie (ogrodniczym) znalazłem te plandeki jeszcze o złotówkę tańsze - i więcej wymiarów i grubości.

pacyfist
07-04-2014, 14:01
A ja mam inne pytanko, Jak się spisywały bloczki H+H na cienką spoinę?
Kiedy działasz na działce, mozna Cię kiedyś nawiedzic na budowie przed wieczorem czy już o tej porze Cię nie ma na budowie?
Fajnie się uwinąłeś z dachem przed śniegiem :)

_unnamed
07-04-2014, 22:25
H+H wydają się być bardzo dobrej jakości - przynajmniej te na pióro wpust. Mur z cienką spoiną wygląda solidnie a murarzom układanie szło gładko - do cienkiej spoiny jest taka paca do nakładania kleju i idzie piorunem.
Na działce jestem kilka razy w tygodniu właśnie wieczorem - po pracy. Zapraszam - ale dopiero po świętach :)

beatagl
05-06-2014, 00:06
Witam
Super Wam idzie , piekny domek trzymam kciuki !!!

ElemenT
22-08-2014, 12:46
Witam,

ten bajer do szamba to coś takiego? http://sklephypo.pl/wylaczniki-cisnieniowe-i-zabezpieczenia/2975-wy-cznik-p-ywakowy-do-pompy-p-ywak-.html

Jak się załączą to przepuszcza prąd i potem co? Włącza się jakieś światełko, czy dzwoni dzwonek?

_unnamed
22-08-2014, 12:59
Ten akurat jest przeznaczony do wody, nie do ścieków. Ja zainstalowałem konkretnie to: http://www.mac3.pl/product.php?id_product=132139
Działa to tak, że pływak przełącza styki w dwóch położeniach - tu jest schemat: http://www.czujnikipoziomu.pomp.pl/images/schemat_el.htm
Można to podpiąć pod żarówkę tak by się zaświecała przy określonym zapełnieniu szamba albo pod pompę, by załączyć przepompowanie ścieków do oczyszczalni. Są gotowe sygnalizatory do podpięcia tego pływaka, np: http://elektron-zgora.firmy.net/czujnik-poziomu-do-szamba,YP65.html

marcelix
04-11-2015, 15:32
Widzę ze tez zaczynasz elewacje. U nas ekipa pracuje od wczoraj. Życzę Tobie i sobie dobrej pogody. Pozdrawiam

_unnamed
04-11-2015, 22:24
Byle bez mrozów. Póki co prognoza wygląda pozytywnie...
Powodzenia!

malydomekpodlodzia
27-01-2016, 14:30
jaki kladles styropian pod podlogowkę?
ja sie wacham miedzy 0,31 a 0,37
eps 100 swisspora
roznica okolo 1700zl...

widac w postepie prac u Ciebie duzy porzadek, widzę,że kilka rzeczy moglismy zrobic inaczej, np rozlozyc hydraulikę po 1 warstwie styropianu na podlodze
ale my jestesmy laikami kompletnymi, przed kazdym etapem spedzam dlugie godziny tutaj, a potem muszę rozmawiac z wykonawcami I nie dac sie zrobic w jajo (jestem kobietą, na starcie mam ciezko :) )

_unnamed
27-01-2016, 15:06
To dobra droga - ja też zaczynałem od czytania forum. Bardzo dużo ciekawych pomysłów i rozwiązań można podpatrzeć na forum.
Co do styro - dawałem 0,037 (na parterze) ale warstwa około 20cm. Przy doborze izolacji (posadzek, ścian, dachu) przyjąłem takie założenie, by parametry związane ze stratami ciepła wszędzie były podobne - posiłkowałem się tu kalkulatorem ze strony Organiki.
Jeśli chodzi o styropian pod posadzkę, to grubość jest narzucona - grubość styro + grubość wylewki + 1,5cm okładziny musi wyjść na zaprojektowany poziom "zero". To co istotne, to by parametr CS(10) [naprężenie ściskające] styropianu podłogowego wynosił min 100. To, że styropian ma w nazwie EPS100 to nie zawsze oznacza, że jest tak twardy. U Swisspora styropian podłogowy z tym parametrem to jedynie:
EPS 100 dach podłoga: CS(10)100; 0,037
LAMBDA 100 dach podłoga: CS(10)100; 0,030 (grafitowy)

malydomekpodlodzia
27-01-2016, 16:46
niestety właśnie ogranicza nas poziom okien tarasowych, mamy do dyspozycji 22 cm na wszystko,na styropian 13cm mamy, nie za dużo
dlatego szukam najlepszego rozwiązania i wstępnie zdecydowałam na swisspora 100 dach podłoga: CS(10)100; 0,030 (grafitowy)
myslisz,że wybór ok? czy coś lepszego przychodzi Ci do głowy?

EWBUD
27-01-2016, 19:43
Najładniejsza elewacja we wsi :)

Pzodrawiam.

_unnamed
28-01-2016, 09:28
niestety właśnie ogranicza nas poziom okien tarasowych, mamy do dyspozycji 22 cm na wszystko,na styropian 13cm mamy, nie za dużo
dlatego szukam najlepszego rozwiązania i wstępnie zdecydowałam na swisspora 100 dach podłoga: CS(10)100; 0,030 (grafitowy)
myslisz,że wybór ok? czy coś lepszego przychodzi Ci do głowy?

Lepszego już nic nie znajdziesz. Policzyłem współczynnik U dla obydwu opcji (grafitu i białego 0,037) i wynosi on odpowiednio: 0,2 i 0,2384. (Norma nakazuje, by podłoga na gruncie miała nie więcej niż 0,3). Zastosowanie grafitu daje zwiększenie oporu cieplnego o ok 19%. Zakładając, że do gruntu ucieka 10% strat ciepła, wychodzi na to, że stosując grafit oszczędzisz 1,9% kosztów ogrzewania (te obliczenia są oczywiście bardzo ogólne i bardzo teoretyczne, ale dają jakiś pogląd). Zakładając roczny koszt ogrzewania na poziomie powiedzmy 4000pln, to daje oszczędność ok 76pln rocznie - czyli dopłacone 1700 zwróci się po ok 22 latach :).

_unnamed
28-01-2016, 09:29
Najładniejsza elewacja we wsi :)

Pzodrawiam.

To akurat wspólny sukces :)

tunat
30-05-2016, 15:07
hej hej

w dzienniku cisza :) jak się mieszka? będą jeszcze jakieś zdjęcia?