PDA

Zobacz pełną wersję : Przebudowa mieszkania dwupokojowego na trzypokojowe



Twitti
27-05-2013, 09:58
Witam
Mieszkamy w mieszkaniu dwupokojowym TBS. Mieszkanie ok 60m2. Dwa pokoje, lazienka, kuchnia, ubikacja i garderoba.
Z racji tego ze niedlugo powiekszy sie nam rodzina, myslimy o wygospodarowaniu dodatkowego pokoju.

Wymyslilam dwie opcje remontu:

Projekt nr 1. Przerobienie kuchni na pokoj, przez przeniesienie kuchni do ubikacji i przedpokoju (lekki demontaz scian). Wydaje mi sie ze nie da sie calkowicie otworzyc kuchnia na pokoj, gdyz pomiedzy znajduje się ciąg wentylacyjny. Sedes wtedy musialby isc do lazienki.

Projekt nr 2. Przeniesienie kuchni do duzego pokoju. Czy jest mozliwe w ogole przenisienie rur odplywowych oraz gazowych na druga czesc mieszkania?

Niestety nie znam sie na sprawach instalacji gazowych i wodociagowych, stad nie wiem czy te przerobki sa w ogole mozliwe do wykoniania, zwlaszcza w bloku.
Ktory z moich projektow jest mozliwy do wykoniania? Czy mozna to jakos udoskonalic? Czy takie przerobki sa bardzo bardzo drogie do wykonania?

Pozdrawiam i prosze o rady:)

Twitti
29-05-2013, 13:11
Po przemysleniu, bardziej by mi odpowiadal projekt nr 2, czyli zrobienie kuchni w duzym pokoju. Prosze tylko o jedna odpowiedz- czy jest w ogole taka mozliwosc zeby przeniesc instalacje wodno-kanalizacyjna z kuchni lub ubikacji oraz gazowa z przedpokoju? Czy ktos sie orientuje jakogo rzedu sa to koszty? Pozdrawiam i bardzo prosze o odpowiedz.

Marek13
29-05-2013, 15:02
1. Instalacja wodna i kanalizacyjna - rozwiązaniem są pompy, które pozwalają na uniezależnienie się od spadków. Ostatnio sam zainstalowałem taką pompę do WC w pomieszczeniu, w którym nie było odpowiednich rur. Kupowałem pompę po około 350 zł.
2. Gaz - tu proponuję kuchnię elektryczną. Instalacja bezproblemowa i dużo mniej tłustych oparów niż w przypadku kuchni gazowej.

Koszty są zawsze indywidualne, polecam zorientowanie się w cenach w serwisie www.oferia.pl

Twitti
29-05-2013, 17:43
Dziękuje za odpowiedz. Dodam za sciana w duzym pokoju jest szyb wentylacyjny, a za nim garderoba. Wiec teoretycznie mozna bylo sie pewnie podkuc i zrobic kratke wentylacyjna. Ale w praktyce to juz nie wiem. Pozdrawiam