PDA

Zobacz pełną wersję : Czy piły mechaniczne są bezpieczne?



poradnikmodowania
27-05-2013, 16:42
Kupiłem piłę Stihl MS181 do cięcia opału. Potem zachowałem się w swoim stylu, ale niestandardowo: przeczytałem instrukcję. Dokładnie. Kilkakrotnie.

Dowiedziałem się z niej o kickbackach, czyli odbiciach (wcześniej nigdy nie używałem pił). Potem był już tylko krok do YouTube i filmików instruktażowych z panami, którzy przestrzegali przed lekceważeniem bezpieczeństwa pracy z pilarkami. Czytałem też instrukcje BHP i oglądałem rany powstałe w wyniku cięć pił mechanicznych.

Zastanawiałem się nad kupnem ubrań ochronnych, które po przecięciu blokują mechanizm pilarki. Albo z warstwą nieprzecinalną. Te ze Stihla kosztowałyby mnie około 1700 zł (Jeżeli pochwalacie pomysł - znacie taniej?). Obecnie zastanawiam się nad zrezygnowaniem z użycia piły mechanicznej.

Dopadła mnie nieuzasadniona obsesja czy zasługujący na szacunek rozsądek?

lesz
27-05-2013, 22:10
razsadek? zdecydowanie nie - tym tokiem myslenia to siekiera i pila tez narzedzia niebezpieczne... pozostanie zbierac chrust ;)

na powaznie, to jak ktos ma pojecie o jakimkolwiek urzadzeniu, ewent. zagrozeniach oraz jeszcze ma podstawowe ubranie ochronne to i tak bardzo duzo. narzedzia same nie robia problemow, tylko druga stona uchwytu = toto co je trzyma.

EWBUD
28-05-2013, 08:43
"Ludwiku i Sabo nie idźcie tą drogą " :)
Bo jak Kolega powyżej napisał: pozostanie tylko chrust zbierać :)

gorbag
28-05-2013, 10:02
Nogawice dla pilarzy, zakładane na normalną odzież - 200 zł. Powinieneś już czuć się lepiej.

kondziu87r
28-05-2013, 16:58
znam takich dla których nawet nożyczki do cięcia papieru są śmiertelnym zagrożeniem :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

Marejko
29-09-2013, 15:17
Wszystko jest niebezpieczne na dobrą sprawę jeśli nieodpowiednio się tego używa - nawet sprzęty kuchenne!
Zdecydowanie polecam piłę mechaniczną, nigdy nie zrobiłem sobie żadnej krzywdy a pracuje się nią łatwiej.