PDA

Zobacz pełną wersję : SPRZEDAM PROJEKT !!! "Z blaskiem"



arrton
30-06-2004, 07:54
Witam,

Kupiłem projekt po długim zastanawianiu się i ... okazało się, że jednak wybór dla mnie nie był trafny.
Projekt jest kompletny, 4 egzemplarze, do tego wzroy wniosków i dziennik budowy. Sprzedam go tanio.
W stosunku to tego projektu na stronie ja mam odbicie lustrzane:
http://www.archtim.pl/index.php?pid=2&prid=99

tOMEK

kroyena
02-07-2004, 07:07
arrton
Powiedz dlaczego odstąpiłes od projektu "Z blaskiem"

arrton
02-07-2004, 07:23
Będę budował z generalnym wykonawcą, jednak każdy do kogo się zwróciłem traktuje poddasze tego projektu, w najlepszym razie, jak 50% wartościowego piętra. Innymi słowy, mimo, że nie chcę ani okien w poddaszu, ani żadnych instalacji, nawet schodów, chcą ode mnie albo jak za metr normalnego mieszkania albo w porywach 50% wartości.
A ja to chciałem traktować tylko jako potencjał. Na dole 109m + garaż mi wystarczy w zupełności, ale jak za jakiś czas byłaby potrzebna przestrzeń to prosze bardzo - jest u góry.
Tak więc zjedzą mnie koszty, bo tak jak liczą fachowcy to dom ma już nie 127m ale - w najlepszym razie 170m.

Za dużo firm budujących pod klucz w okolicy niema, więc mój wybór jest ograniczony.

tOMEK

kroyena
02-07-2004, 08:02
Ja chcę dużo rzeczy machnąć samodzielnie. Wiem też mnie boli górny przekrój na wysokości 1 m od podłogi (1,88 m mam, najwyżej później będę się czołgał).

Możesz coś zaproponować %-centowo w stosunku do oferty M. problem w tym, że nie chcę lustra.

kroyena
05-07-2004, 07:43
arrton
Możesz konkretnie podać na ile wycenili się tobie najtańsi.
Czy próbowałeś manewru typo ściana jednowarstwowa?

arrton
07-07-2004, 15:19
Wycenili mi na 252tys. w standardzie pod klucz (wszystkie instalacje bez osprzętu, bez malowania, białego montażu, drzwi wenw.). 1600zl za metr netto, a góre policzyli jako 50%.

kroyena
08-07-2004, 07:49
Ałłłła, jak zabolało. Ale to by oznaczało, że jak się trafi ktoś normalniejszy to mógłby to zrobić za około 160. A to już mnie boli znacznie mniej.
Może jakby tak trochę przy dachu pogrzebać (dwuspad zamiast kopert); ściany jednowarstwowe; tylko ocieplenie sufitów, a nie strychu, zupełnie nieocieplony strych nad garażem oddzielony ścianką to na początek byłoby paręnaście-parędziesiąt kilo mniej.
Nie ukrywam, że na Was liczę, chyba, ze odpuściliście już kompletnie.

Aha.
Mógłbyś jeszcze podać trochę standardu:
0) C64 a czy b?
1) z czego ściany?
2) jaka dachówka ?
3) jakie okna?
4) czy wszystkie połaciowe?
5) czy wszystkie kominy?
6) czy okna narożne w pomieszczeniach 4 i 7 jak w projekcie?
7) czy z kominkiem, jeżeli tak to z jakim i jak rozprowadzenie ciepła?
8) ile za taras?

arrton
08-07-2004, 17:47
Byl jeden gosc co bez ogrzewania wyzenial to na 190 +VAT, ale nie wzbudzal zaufania :-(

0) C64 a czy b?
C64a
1) z czego ściany?
SILKA + wata
2) jaka dachówka ?
CEMENTOWA
3) jakie okna?
PCV
4) czy wszystkie połaciowe?
TAK
5) czy wszystkie kominy?
TAK
6) czy okna narożne w pomieszczeniach 4 i 7 jak w projekcie?
TAK
7) czy z kominkiem, jeżeli tak to z jakim i jak rozprowadzenie ciepła?
z kominkiem standardowym - ograniczone kwotowo
ile za taras?
nie licza w ogole

arrton
08-07-2004, 17:59
Cóż - faktem jest że odpuściliśmy. Wysłałem juz projekt do zwrotu i czekam na jakąś część kasy.
Ja sam nie ułożę ani dachówek ani nic, mnie niema od poniedziałku do piątku i sznse na nadzór mam nawet słabe. Ten projekt jest naprawdę ładny, wybraliśmy go po dłuuuuuuuugich rrozwazaniach, tylko że, nie wzięlismy do konca realnie pod uwage kosztow. Tak pewnie dzieje sie czesto. Ciesze sie jednak, ze doszlismy do tego teraz, a nie jak juz sciany by staly, a z drugiej strony szkoda ze nie zanim kupilismy projekt.
Teraz wybierzemy jakis mniejszy, pewnie juz nie tak urodziwy, ale napewno bedzie ladny, praktyczny i nade wszystko nasze szanse by go wykonczyc beda o niebo wieksze.

Tobie zycze powodzenia

pozdrawiam,
tOMEK

kroyena
09-07-2004, 07:29
Wielkie dzięki za info.

Powodzenia w poszukiwaniach, na pewno cos znajdziecie.

arrton
21-09-2004, 21:41
Oddałem projekt z Blaskiem do pracowni w której kupiłem. Oryginał wszystko tak jak kupiłem, ale i tak potrącili - UWAGA 70%. Troche więc na tym straciłem ale i tak jestem zadowolony, bo nowy mój projekt jest po prostu super.

Pozdrawiam,

tOMEK