PDA

Zobacz pełną wersję : Łupek granitowy - wydajność



piotrf
28-05-2013, 21:44
witam
Mam pytanie ile wyjdzie metrów kwadratowych z tony łupka granitowego?, szukałem na forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi

pozdrawiam

k***a*z
31-05-2013, 07:45
witam
Mam pytanie ile wyjdzie metrów kwadratowych z tony łupka granitowego?, szukałem na forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi

pozdrawiam

Nikt ci konkretnie nie odpowie, "łupek granitowy" to taka łagodna nazwa dla odpadu poprodukcyjnego, kupując ten odpad nie wiesz za bardzo co dostaniesz , jeśli będzie drobnica do 6cm to około 7-8m2 jeśli grubsze kawałki to mniej o ile ? trudno powiedzieć, na pewno część odpadu nie będzie nadawała się do układania. Jeśli już się decydujesz na odpad poprodukcyjny to wybierz taki który jest sortowany, jest większa szansa że uda się ładnie wybrukować plac.
Ja ten "łupek" u siebie na zakładzie po prostu wywożę na wysyp.

Blechert
31-05-2013, 08:01
Prawidłowo układny łupek wchodzi pionowo w ścieżkę lub w plac - żeby później nie wylatywało. Wtedy wychodzi z tony około 6 m2, ale klienci często układają na płasko, co powoduje że z tony mają około 9 m2.

piotrf
01-06-2013, 09:11
Prawidłowo układny łupek wchodzi pionowo w ścieżkę lub w plac - żeby później nie wylatywało. Wtedy wychodzi z tony około 6 m2, ale klienci często układają na płasko, co powoduje że z tony mają około 9 m2.

dzięki

zamówiłem 24 tony a podjazd ma jakieś 110m2 więc powinno wystarczyć

pozdrawiam

selius
01-06-2013, 10:58
Powiedz ile Ciebie to kosztowalo?
Dokladnie chodzi mi o sam lupek i transport do ilu km?

piotrf
02-06-2013, 07:08
Powiedz ile Ciebie to kosztowalo?
Dokladnie chodzi mi o sam lupek i transport do ilu km?


witam

łupek 40 zł tona ( w workach) , transport Strzegom- Gorzów Wlkp 1000 zł, na miejscu dochodzi koszt rozładunku worków z tira

pozdrawiam

selius
02-06-2013, 11:04
To przystepna cena moim zdaniem,
a powiedz bedziesz sam ukladal, czy wynajmujesz ekipe?

piotrf
03-06-2013, 18:33
To przystepna cena moim zdaniem,
a powiedz bedziesz sam ukladal, czy wynajmujesz ekipe?

witam

dziś dostałem łupek, będę układał sam z teściem.
tylko muszę się dowiedzieć jakie kawałki pionowo a jakie poziomo chodzi o grubość -(miej więcej) w necie o kładzeniu łupka mało informacji

pozdrawiam

k***a*z
04-06-2013, 08:35
Plaskacze dawaj pionowo, elementy które będą miały grubość około 5cm i więcej możesz kłaść normalnie jak kostkę, układaj ciasno ! żeby ci się to pod kołami nie rozjeżdżało na boki.

piotrf
04-06-2013, 16:33
Plaskacze dawaj pionowo, elementy które będą miały grubość około 5cm i więcej możesz kłaść normalnie jak kostkę, układaj ciasno ! żeby ci się to pod kołami nie rozjeżdżało na boki.

Dzięki

Blechert
05-06-2013, 09:19
Wbijasz pionowo w suchy beton. Grube na płasko i jeszcze klinujesz po bokach pionowymi. Fugujesz suchym betonem. Jedynie trzeba uważać przy spłukiwaniu. Niedokładne spłukanie spowoduje, że efekt będzie koszmarny. I trudny do naprawienia.

agro_villa
05-06-2013, 16:03
Dam Ci kilka rad z perspektywy praktyka;)
1) Jeśli kładziesz na betonie, to nie na suchym, tylko półsuchym ( to taka konsystencja, ze jak ściśniesz ręką, to beton się nie rozsypuje ale nie pojawia się woda na powierzchni)
2) Pasuj kamienie ciasno ale bez przesady, prawidłowa fuga to 1/10 wielkości kamienia, nie będziesz miał później kłopotu z zafugowaniem. Fuga przy kładzeniu kostki granitowej to nie tylko wypełnienie, jak przy puzzlach, to integralna cześć konstrukcji, musi mieć trochę "mięsa"
3) Koryguj na bieżąco nierówności, najpóźniej następnego dnia, przy kładzeniu na betonie późniejsza przekładka to makabra, ( tak w ogóle to mozna łupek położyć na mączce granitowej)
4) Fuguj dopiero gdy jesteś pewien prawidłowego ułożenia, jeśli posłuchasz rady nr 2, fugowanie to przyjemność. Ja fuguję również betonem półsuchym i myję kostkę na bieżąco.
5) Zabezpieczaj na fajrant skrajne kostki przed obsuwaniem.
Festina lente i powodzenia.
witam

dziś dostałem łupek, będę układał sam z teściem.
tylko muszę się dowiedzieć jakie kawałki pionowo a jakie poziomo chodzi o grubość -(miej więcej) w necie o kładzeniu łupka mało informacji

pozdrawiam

piotrf
05-06-2013, 16:47
Plaskacze dawaj pionowo, elementy które będą miały grubość około 5cm i więcej możesz kłaść normalnie jak kostkę, układaj ciasno ! żeby ci się to pod kołami nie rozjeżdżało na boki.
Dzięki

piotrf
05-06-2013, 18:38
Dam Ci kilka rad z perspektywy praktyka;)
1) Jeśli kładziesz na betonie, to nie na suchym, tylko półsuchym ( to taka konsystencja, ze jak ściśniesz ręką, to beton się nie rozsypuje ale nie pojawia się woda na powierzchni)
2) Pasuj kamienie ciasno ale bez przesady, prawidłowa fuga to 1/10 wielkości kamienia, nie będziesz miał później kłopotu z zafugowaniem. Fuga przy kładzeniu kostki granitowej to nie tylko wypełnienie, jak przy puzzlach, to integralna cześć konstrukcji, musi mieć trochę "mięsa"
3) Koryguj na bieżąco nierówności, najpóźniej następnego dnia, przy kładzeniu na betonie późniejsza przekładka to makabra, ( tak w ogóle to mozna łupek położyć na mączce granitowej)
4) Fuguj dopiero gdy jesteś pewien prawidłowego ułożenia, jeśli posłuchasz rady nr 2, fugowanie to przyjemność. Ja fuguję również betonem półsuchym i myję kostkę na bieżąco.
5) Zabezpieczaj na fajrant skrajne kostki przed obsuwaniem.
Festina lente i powodzenia.

dzięki

piotrf
10-07-2013, 09:24
witam

plac do układania praktyczie przygotowany tylko jedno zostało do zrobienia:
- zebrać odpowiednią ilość piachu , tylko jak ustalić ile gdzie zebrać obecnie nie jest wypoziomowane( z jednej strony niżej z drugiej wyżej a z trzeciej jeszcze inaczej..), trzeba zebrać tyle żeby było na dosypanie betonu a podjazd był równy.

pozdrawiam

k***a*z
11-07-2013, 08:42
Musisz ustalić w którą stronę mają być spadki i tak rozłożyć piach . Poziom piachu daj "minus" tyle centymetrów ile będzie betonu.

piotrf
12-07-2013, 06:03
Musisz ustalić w którą stronę mają być spadki i tak rozłożyć piach . Poziom piachu daj "minus" tyle centymetrów ile będzie betonu.

dzięki

w sobotę poziomowanie a od poniedziałku układanie

pozdrawiam

k***a*z
12-07-2013, 11:14
dzięki

w sobotę poziomowanie a od poniedziałku układanie

pozdrawiam

Oj będzie się działo ! :) , u siebie układam płyty bo szybciej i łatwiej :)

piotrf
12-07-2013, 20:49
Oj będzie się działo ! :) , u siebie układam płyty bo szybciej i łatwiej :)

będzie , będzie ........

tylko czym ustalić poziom piachu tak kombinuje żeby na sznurek, może jakieś inne patenty?

pozdrawiam

leniin
12-07-2013, 22:03
piotrf wysli mi prosze namiary na zrodło skad brales granit

k***a*z
13-07-2013, 10:53
piotrf wysli mi prosze namiary na zrodło skad brales granit


Chcesz kostkę czy odpad poprodukcyjny zwany łupkiem ?

k***a*z
13-07-2013, 10:55
będzie , będzie ........

tylko czym ustalić poziom piachu tak kombinuje żeby na sznurek, może jakieś inne patenty?

pozdrawiam

Powbijaj kołki rozciągnij sznurek, złap poziom a potem poziomicą i łatą poprzenoś poziomy dalej. Albo pożycz od kogoś laser samopoziomujący .

piotrf
13-07-2013, 14:33
693740996
Tylko to jest łupek

Blechert
13-07-2013, 17:06
Łupek musi być stosunkowo duży. 90% łupka na rynku jest koszmarnie drobna. Mój łupek jest duży. Moje chłopaki z brygady układają go od 8 lat. Pozdrawiam.

piotrf
18-07-2013, 12:14
witam

pierwsze 10m ścieżki położone, mam pytanie czy łupek po położeniu zagęszczarką czy wystarczy podobijać?
Proszę o pilną odpowiedź bo robota , robota........

pozdrawiam

piotrf
27-07-2013, 15:50
Witam
Prawie połowa zrobiona tylko urlop się skończył ale łupek to nie jabłka nie zgnije....
Taka uwaga dla amatorów kładzenia samemu łapka- robota makabra ale mimo wszystko psychicznie przy robocie fizycznej odpoczęłem

m4rsh4ll
27-07-2013, 17:34
piotr to dlaczego się nie pochwalisz swoją robotą ? Zdjęcia możesz wrzucić..

k***a*z
29-07-2013, 11:12
piotr to dlaczego się nie pochwalisz swoją robotą ? Zdjęcia możesz wrzucić..


No właśnie ! pokaż co tam na podwórku wymodziłeś :)

piotrf
31-07-2013, 16:05
witam

tylko jak dodać zdjęcie....

pozdrawiam

piotrf
31-07-2013, 16:22
może mi się uda dodać zdjęcie...

tak nam wyszło.....

k***a*z
01-08-2013, 07:33
Jak na pierwszy raz to całkiem całkiem ... :) , na środku masz rząd kostek , mogłeś układać je do sznurka wyglądało by lepiej.

piotrf
01-08-2013, 20:17
Jak na pierwszy raz to całkiem całkiem ... :) , na środku masz rząd kostek , mogłeś układać je do sznurka wyglądało by lepiej.

witam

te kostki na środku to tak ........ specjalnie

pozdrawiam

k***a*z
02-08-2013, 07:32
witam

te kostki na środku to tak ........ specjalnie

pozdrawiam

:)

piotrf
19-08-2013, 19:34
witam

nadszedł czas wypełniania spoin , wypełniam suchym betonem ale na beton chciałem sypnąć takie drobne czarne kruszywo i właśnie mam pytanie jak to się nazywa i gdzie można kupić

pozdrawiam

k***a*z
20-08-2013, 08:01
Kruszywo 0-2 płukane bazaltowe , gdzie kupić ? niestety nie wiem .