PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonać poszerzenie pod drzwi balkonowe -> odległość 30 cm



Sebastain
29-05-2013, 16:01
Witam,

Co najlepiej zastosować pod drzwiami balkonowymi, gdy odległość docelowej posadzki od chudziaka będzie wynosiła 30 cm?
Widziałem kilka info na temat poszerzeń lub podpór heicko, ale niestety u mnie ta odległość jest dość spora.

Dostałem od producenta okien informację, że stosują oni podpory, które można regulować w zakresie 10-15cm i że poniżej powinienem wymurować murek podporowy 15-17cm, ale wydaje mi się, że będę miał przez to niemały mostek termiczny, jakie jest Wasze zdanie?

Przysłano mi taki poglądowy rysunek:
192470

ClNEK
29-05-2013, 17:39
kompromis miedzy kosztami a stratami ciepła będzie jak zastosujesz polowe podmurówki a polowe wykończenia poszerzeniami. Jak nie masz tych balkonów nie wiadomo ile to bym się nie bawił w jakieś podpory metalowe

Sebastain
29-05-2013, 17:50
kompromis miedzy kosztami a stratami ciepła będzie jak zastosujesz polowe podmurówki a polowe wykończenia poszerzeniami. Jak nie masz tych balkonów nie wiadomo ile to bym się nie bawił w jakieś podpory metalowe

Drzwi balkonowe będą wymiarów 2400X2350 i będą to raptem 2 sztuki :)
Co do poszerzeń, to z tego co wiem ten producent chyba nie posiada ich w ofercie, jedyną opcją byłoby zastosowanie podpór chyba ;(

slaku
29-05-2013, 18:02
jak nie posiada poszerzeń? odpytaj się dokładnie, i tak jak porzednik, nie bawiłbym się w jakieś podpory

Sebastain
30-05-2013, 11:27
Ale czy w ogóle orientuje się ktoś czy takie poszerzenie 30cm jest możliwe, czy to będzie stabilne, dla jakby nie patrzeć dość sporych drzwi?

bwojtek
30-05-2013, 13:28
Ale czy w ogóle orientuje się ktoś czy takie poszerzenie 30cm jest możliwe, czy to będzie stabilne, dla jakby nie patrzeć dość sporych drzwi?
Zawsze można to przecież wzmocnić i ustabilizować np. czymś takim:
192664

Charlie
02-06-2013, 00:53
Zawsze można to przecież wzmocnić i ustabilizować np. czymś takim:
192664

Jaki ładny ten kształtownik - dopracowany.

MMichal
02-06-2013, 17:20
Witam

Tak ładny kątownik wygląda jak z Ikei pod półeczkę na książki a nie lepiej stosować rozwiązania wymyślone dokładnie w tym celu ?
np takie jak te:193190
193193

pozdrawiam

Sebastain
20-07-2013, 22:00
Ostatnio byli u mnie panowie z firmy od okien na pomiarach i zaproponowali takie rozwiązanie dla drzwi balkonowych jak na zdjęciu poniżej:

201721

Mam teraz takie pytanka:

1. Czy ten styrodur systemowy 4,5 cm to nie jest trochę za mało? Według montażystów takie zazębienie termoizolacji powinno dać oczekiwany efekt, a jednocześnie będzie to solidne podparcie dla co by nie powiedzieć ciężkich drzwi balkonowych. Ja osobiście wolałbym powiększyć ten styrodur do powiedzmy 8,5 cm, kosztem zmniejszenia tego murka oporowego.
2. Czy warto między wylewkę+wykończenie w domu, a poszerzenie wstawić jakąś izolacja, a jeżeli tak jak to się ewentualnie powinno wykonać?
3. Jak powinna wyglądać kwestia izolacji tego od zewnętrznej strony? (Przewiduję taras z kostki) Chyba nie może ty być za gruba izolacja bo przecież nie będzie się wychodziło z domu nogą na styropian.

Dzięki za porady :)

ClNEK
21-07-2013, 16:22
Niech nie zapomną tylko o tym, że dół poszerzenia musi być na stałe zamocowany do podmurówki w określonych odległościach. Podobnie z podparciem go. Styrodur na długości całego okna nie wystarczy. Muszą być stałe podparcia w określonych miejscach

MMichal
21-07-2013, 19:30
Witam


Niech nie zapomną tylko o tym, że dół poszerzenia musi być na stałe zamocowany do podmurówki w określonych odległościach. Podobnie z podparciem go. Styrodur na długości całego okna nie wystarczy. Muszą być stałe podparcia w określonych miejscach

zamocowane tak jak najbardziej ale dlaczego nie może być całe na sturodurze ? niektóre rozwiązania właśnie na tym bazują.

Pozdrawiam

ClNEK
22-07-2013, 10:55
Witam
zamocowane tak jak najbardziej ale dlaczego nie może być całe na sturodurze ? niektóre rozwiązania właśnie na tym bazują.

Pozdrawiam

Teoretycznien może być ale rozwiązania które na tym bazują przewidują jeszcze użycie odpowiednich materiałów zarówno pod jak i na styrodurze. Dodatkowo w tych rozwiązaniach styropian / styrodur jest odpowiednio wyprofilowany dzięki czemu dobrze dopasowuje się do okna.
Koszt takiego rozwiązania znacznie przewyższy zastosowanie kolejnego poszerzenia 5 - 10 cm