PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o działkę z WZ



dar_o
30-05-2013, 16:42
Witajcie
Chcę kupić działkę - znalazłem tę wymarzoną. Jako, że wbrew temu, co mówił sprzedający, nie jest ona budowlaną ( wg niego jest, wg urzędów nie ma o tym żadnych informacji), postanowiłem wystąpić o WZ. w międzyczasie ustaliłem szczegóły zakupu z właścicielem ( bo to będzie wykrawana częśc działki z jego większej), Załatwiłem formalności, czekam na wydanie WZ z gminy ( ostatnio dostałem info o zakończeniu postępowania). Czy jeśli dostanę WZ, to mogę taką działkę bezpiecznie kupić - bezpiecznie, tzn będę miał pewność, że mogę na niej wybudować mój wymarzony domek i żaden urząd mi tego już nie zabroni ? Występując o WZ podałem w urzędzie gminy jaki obszar dokładnie będziemy wydzielać, gdzie, podałem projekt domu, jaki wybudować chcemy, nawet określiłem gdzie będzie garaż/zjazd z posesji). Nie chcę jednak kupować działki a później okazałoby się, że jednak domu nie da się wybudować - czy pozytywne WZ dają taką gwarancję ?? ( pytanie może lapidarne, ale jestem totalnym ignorantem w tej kwestii) .
ps. z obu stron działki są domy ( jeden się kończy budować :p )

Yaa
30-05-2013, 18:26
Jeśli chcesz być na 100% pewny ze będziesz mógł wybudować ten dom który chcesz,
Popros obecnego właściciela aby wystąpił o pozwolenie na budowę a następnie zrobił cesję pozwolenia na ciebie.
Generalnie nie powinno być problemów jeśli projekt jest zgodny z WZ
Ale WZ tracą moc w momencie wejścia w życie planu zagospodarowania.

dar_o
30-05-2013, 21:29
Czyli że mogę nie dostać pozwolenia na budowę jeśli dostanę pozytywne warunki zabudowy ??
Plan zagospodarowania nie powstanie, to gmina wiejska, nie planują tego....

Yaa
31-05-2013, 16:00
Pozwolenie na budowę dostaniesz,
jeśli projekt będzie całkowicie zgodny z WZ i nikt z sąsiadów nie będzie protestował
Napisałam tylko ze jeśli chcesz mieć 100% pewności ze dostaniesz pozwolenie na jakiś konkretny projekt, ze można tak zrobić.

dar_o
31-05-2013, 23:01
eee, sąsiedzi jakby protestowali, to na etapie wydawania WZ :)
A projekt będzie dokładnie ten, jaki wskazałem występując o WZ.
Dzięki za pomoc - czuję się uspokojony. Mam nadzieję, że dostanę WZ na dniach - postępowanie zakończono jeszcze na starych zasadach ( bo od kilku dni ponoć występując o WZ na gruntach 3 klasy trzeba zgodę ministra rolnictwa....

dar_o
21-06-2013, 16:24
Teraz pojawiło się inne pytanie.
Jak wyznaczałem obszar w UG do wydania WZ, to zaznaczyłem z pracownikiem wydziału budownictwa obszar odpowiadający mniej więcej inwestycji.
WZ otrzymałem na zaznaczony obszar ( ok 8 ar). Jednak ja chcę kupić 11 ar. Czy kupując większy obszar niż ten na który wydano WZ będę miał jakiś problem ? Np będę musiał wystąpić o nowe warunki zabudowy ? Czy nie będzie to problemem i nie ma się co przejmować ( tak na logikę, zawsze mogę działkę powiększać i dokupować więcej.... ).
Proszę o informację w tej kwestii