PDA

Zobacz pełną wersję : Uszkodzona dachówka cementowa



marcin2372
30-05-2013, 20:24
192799Proszę o opinię fachowców w kwestii uszkodzeń dachówki jak na zdjęciu.Dachówka położona rok temu. Po zimie dach oczyścił się z pozostałości cięcia dachówek w koszach (biały pył zniknął) czy w okolicy kominów tam gdzie była cięta, ale uwidoczniły się takie detale jak niedomalowane miejsca, które są widoczne z perspektywy wyłazu dachowego lub okien połaciowych. Z daleka cały dach prezentuje się zadowalająco. Przedstawiłem temat sprzedawcy dachówki ,ale nie za bardzo mogę się z nim dogadać. Twierdzi ,że to nie wina dachówki na którą jest gwarancja 30lat - chodź nie za bardzo wiem na co - ale dachówkę uszkodził dekarz ,albo inne czynniki - drabiny, kominiarze których ten dach jeszcze nie widział. Proszę o komentarz. Może mam zbyt duże wymagania co do estetyki :confused:

Pulse
30-05-2013, 20:34
na moje to niestety w normie, wyglada jak powstale w czasie tranportu.

Andrzej Wilhelmi
30-05-2013, 21:35
Prezentowana dachówka nie ma żadnych wad. Z czasem wszystko się przykurzy. A tak na marginesie to nie masz nic lepszego do roboty jak przypatrywanie się się z okna połaciowego dachówkom?:cool:. Pozdrawiam.:bye:

marcin2372
30-05-2013, 21:58
Prezentowana dachówka nie ma żadnych wad. Z czasem wszystko się przykurzy. A tak na marginesie to nie masz nic lepszego do roboty jak przypatrywanie się się z okna połaciowego dachówkom?:cool:. Pozdrawiam.:bye:

:lol2:Dziękuje za komentarz Panie Andrzeju. Czekałem na Pański werdykt. Muszę zająć się czymś innym i dać spokój sprzedawcy, oraz dekarzowi. Pozdrawiam
ps .Człowiek robi się trochę przewrażliwiony na punkcie budowy.:bye:

Andrzej Wilhelmi
30-05-2013, 22:11
I to jest właściwe podejście:yes:. Natomiast gdyby po roku nadal ten proble Ci dokuczał to trochę dobrej farby do betonu w zbliżonym kolorze, mały pędzelek i zatepować. Ja zawsze w trosce o doznania estetyczne inwestora w okolicach okien, wyłazów i balkonów montuję wyselekcjonowaną, idealną dachówkę:rolleyes:. Pozdrawiam.

jaro4
31-05-2013, 09:57
Prezentowana dachówka nie ma żadnych wad. Z czasem wszystko się przykurzy. A tak na marginesie to nie masz nic lepszego do roboty jak przypatrywanie się się z okna połaciowego dachówkom?:cool:. Pozdrawiam.:bye:

Jestem ciekawy czy szanowny pan Andrzej kupiłby np. spodnie z dziurą albo jakby inwestor zapłacił mu za pracę stówkami które miałyby pourywane rogi.Jak ktoś za coś płaci to ma to nie tylko spełniać swoje zadanie ale też ładnie wyglądać. Pozdrawiam.

fotohobby
31-05-2013, 10:18
Różnica jest taka, że spodnie z dziurą musiałyby zostać wystawione na sprzedaż jako towar niepełnowatościowy, natomiast te otarcia i odpryski na pierwszy rzut oka spełniają wymagania normy dotyczące dachówek.

andrzej belka
31-05-2013, 20:58
uszkodzenia powstale ewidentnie podczas kladzenia.

Andrzej Wilhelmi
31-05-2013, 21:10
Jestem ciekawy czy szanowny pan Andrzej kupiłby np. spodnie z dziurą....

Czy któraś z prezentowanych dachówek miała dziurę? Czy jak szew na spodniach nie będzie prosty to nie nadają się one do użytku? Zamiast wypisywać takie dyrdymały warto zapoznać się z normami jakie obowiązują dachówki cementowe i ceramiczne. Pozdrawiam.

jaro4
31-05-2013, 21:27
Czy któraś z prezentowanych dachówek miała dziurę? Czy jak szew na spodniach nie będzie prosty to nie nadają się one do użytku? Zamiast wypisywać takie dyrdymały warto zapoznać się z normami jakie obowiązują dachówki cementowe i ceramiczne. Pozdrawiam.

W spodniach z dziurą też można chodzić tylko jak to będzie wyglądało. Jak ja bym zapłacił ciężkie pieniądze za dachówkę i miałbym dach w ciapki to by mnie krew zalała

Andrzej Wilhelmi
31-05-2013, 21:43
Ja Ciebie doskonale rozumiem i nie zamierzam polemizować z Twoim stanowiskiem. Swoją wypowiedzią pragnąłem tylko zwrócić uwagę na fakt, wszelkie niedoskonałości dachówek tak jak i innych produktów czy dokładności wykonania określonych prac regulują normy. Warto zatem przed zakupem się z nimi zapoznać aby wiedzieć czego ewentualnie się spodziewać:rolleyes:. A tak na marginesie to latem spodnie z dziurami doskonale się prezentują :). Oczywiście zależy to od kształtu i rodzaju dziur. Pozdrawiam.:bye:

andrzej belka
01-06-2013, 08:27
W spodniach z dziurą też można chodzić tylko jak to będzie wyglądało. Jak ja bym zapłacił ciężkie pieniądze za dachówkę i miałbym dach w ciapki to by mnie krew zalała

no akurat kolega kupując dachowke po 20 zł/m2 nie wydal cięzkich pieniedzy wiec wypowiedz nie na miejscu.

awieuro
01-06-2013, 13:50
no akurat kolega kupując dachowke po 20 zł/m2 nie wydal cięzkich pieniedzy wiec wypowiedz nie na miejscu.
Zgadza się. Średniej jakości blachodachówka jest droższa od tego co jest na tym dachu. Obecne malowane betony nadają się na utwardzenie wiejskiej drogi...
Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
01-06-2013, 18:50
Byłby ostrożny z tak radykalnymi stwierdzeniami nie popartymi żadnymi merytorycznymi argumentami. Pozdrawiam.

marcin2372
01-06-2013, 19:45
Zgadza się. Średniej jakości blachodachówka jest droższa od tego co jest na tym dachu. Obecne malowane betony nadają się na utwardzenie wiejskiej drogi...
Pozdrawiam

Chyba nadszedł czas na likwidację profilu na muratorze. Forum okazuje się być dla użytkowników materiałów o określonej cenie - czytaj wyższej.
Jedyną osobą która odpisała na mój post rzeczowo i w sposób obiektywny jest pan Andrzej. Napisał ,że uszkodzenia mieszczą się w granicach normy i to mi wystarczy - nie będę szukał winnych ,że dachówka wygląda tak , a nie inaczej - w końcu to malowany beton. Stwierdzenie ,że dachówka betonowa nadaje się na wiejską drogę ,jak ktoś wyżej napisał ,jest dla mnie dnem. Każdy buduje z materiałów na jakie go stać.
Pozdrawiam :no:

Andrzej Wilhelmi
02-06-2013, 10:51
Jak widać na zdjęciu masz dachówkę naprawdę w bardzo dobrym stanie i absolutnie nie masz się czego obawiać. Dachówki cementowe to bardzo dobre dobre pokrycie i z pewnością posłuży długie lata. Pozdrawiam.

awieuro
02-06-2013, 12:55
Marcin zrelaksuj się. Dlaczego piszesz że moja wypowiedz jest dnem. Wyraziłem opinię na temat dachówek betonowych z własnego doświadczenia. Marcinie jakie masz doświadczenie w tym temacie?
Panie Andrzeju wielokrotnie pisałem o wadach dachówek betonowych które przyszło mi układać. Czasami kruche, pękające pod niewielkim ciężarem, innym razem nie trzymające wymiarów, różne odcienie tej samej partii. Szlak człowieka może trafić jak klinuje dach a później układa taki shit. Dokumentacja fotograficzna jak najbardziej jest a opinię mam prawo wyrazić, tym bardziej że kontakt z materiałem mam:)
Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
02-06-2013, 21:10
Oczywiście każdy ma niezbywalne prawo do wyrażania swoich opinii na tym Forum, Marcin i ja również. Pozostaje tylko forma ich wyrażania i to ona budziła zastrzeżenia. Ja nie mam tak złych doświadczeń z dachówkami cementowymi a praktycznie wyroby wszystkich producentów montowałem. Pozdrawiam.