PDA

Zobacz pełną wersję : Tradycyjny grill



magdyla
31-05-2013, 08:37
Najlepszy grill - to ten tradycyjny. Tzn : befsztyki, kurczak, steki, ryby,kiełbaski. Ostatnio z rodziną bardzo dobre robimy szaszłyki z warzyw.,można je także przeplatać krewetkami. Wówczas jest ciekawiej. A tak przygotowane są i zdrowe i łatwe do zrobienia.

muraSZ
11-06-2013, 11:15
To ja robie cos pomiedzy. Warzywne saszlyki przeplatane mięskiem. Oczywiście dużo sosu czosnkowego ;)

niktspecjalny
27-07-2013, 07:28
Jak klawiście się Państwo reklamujecie,oprócz postu 1 i 2.Pytanie do autorki.Jeśli możesz.Jak robisz befsztyki i steki.Dlaczego pytam.W tytule jest słowo tradycyjny.Chcesz mi powiedzieć ,że np. befsztyk z polędwicy wołowej jest tradycyjny na naszych grillach???Rozumiem ,że steki także są z tej części krówki :D ,czy tradycyjnie z rostbef lub antrykot ???

demotywator
27-07-2013, 16:50
Ach te reklamy... Ja polecam i uwielbiam karkówkę z grilla. Najlepiej przyprawiona dzień wcześniej i przesmarowana ostrą musztardą! Najlepsza!

zbychu1992
29-08-2013, 14:54
Dla mnie najlepsza jest po prostu kiełbasa a do tego duża ilość piwa. To zawsze gwarantuje dobrą zabawę nawet jak nie ma rozpałki i nie uda się rozpalić grilla :P ewentualnie jakaś karkówka lub inne tłuste mięsko, chude trzeba bardzo pilnować żeby nie zrobiło się twarde.

niktspecjalny
30-08-2013, 12:05
Dla mnie najlepsza jest po prostu kiełbasa a do tego duża ilość piwa. To zawsze gwarantuje dobrą zabawę nawet jak nie ma rozpałki i nie uda się rozpalić grilla :P ewentualnie jakaś karkówka lub inne tłuste mięsko, chude trzeba bardzo pilnować żeby nie zrobiło się twarde.

Kiełbasa z grilla też musi być ta odpowiednia.Jak nawalisz się browarkiem to zaiste smak w niczym jej nie będzie przeszkadzał ale są jeszcze inni bardziej wybredni .czekający na kiełbachę z grilla.:D

iza mama gabora
30-08-2013, 22:17
Kiełbasa z grilla też musi być ta odpowiednia.Jak nawalisz się browarkiem to zaiste smak w niczym jej nie będzie przeszkadzał ale są jeszcze inni bardziej wybredni .czekający na kiełbachę z grilla.:D

Zgadzam się. Na grillu powinna zawitać polska, biała i kaszanka (pieczona w folii z cebulą, jabłkiem i majerankiem)

syberia
30-08-2013, 22:20
mój mąż marzy o BIG GREEN EGG !

niktspecjalny
30-08-2013, 23:47
Zgadzam się. Na grillu powinna zawitać polska, biała i kaszanka (pieczona w folii z cebulą, jabłkiem i majerankiem)

Witam
Jak miło cię czytać po tylu latach.Serdecznie pozdrawiam.Biała kiełbacha i kaszanka to nie zapomniane smaki na grillu.

pzdr.

KajetanKajtek
04-09-2013, 07:45
Tradycyjny grill to krewetki? :D No nie wiem... :)

niktspecjalny
04-09-2013, 11:53
Tradycyjny grill to krewetki? :D No nie wiem... :)

A co piliśmy przed zalogowaniem ???:D:D:D.......................sretki nie krewetki :cool:.Tradycja .......Czy te krewetki przekazywaliście sobie np. z pokolenia na pokolenie............?????????????????????:bash:

zbychu1992
07-09-2013, 10:30
Kiełbasa z grilla też musi być ta odpowiednia.Jak nawalisz się browarkiem to zaiste smak w niczym jej nie będzie przeszkadzał ale są jeszcze inni bardziej wybredni .czekający na kiełbachę z grilla.:D

Na miasteczku studenckim 90% ludzi przychodzi na grilla bez kiełbasy za to z piwem. Bywałem nawet na grillach że nikt nie przyniósł grilla :P
Ale fakt że czasem nie jadło się nic od rana i dobrze zagryźć jakąś kiełbaskę. Najważniejsza jednak zawsze jest dobra atmosfera.

Zdun Darek B
12-05-2016, 21:40
Bywałem nawet na grillach że nikt nie przyniósł grilla :P
.
To znaczy że po prostu ...bywałeś na studenckich popijawach .......
Idąc twoim tokiem rozumowania spotkanie w barze mlecznym nad talerzem kaszki też należałoby uznać za "bycie na grillu "

agb
13-05-2016, 08:19
Ale żeś mu powiedział... Po 3 latach.

mad.agaskar
28-06-2016, 09:28
dla mnie jak grill to ma być kiełbasa, boczek i karczek...no ewentualnie jakaś mała sałatka żeby zdrowo było :P

perm
28-06-2016, 14:34
Generalnie najlepsze grille na jakich byłam to te na działkach;) Sama nie mam, ale kilku moich znajomych ma i to takie na wypasie, bo z altankami, miejscem na grill i oczkiem wodnym;) Przeważnie kupowało się jakieś kiełbaski, skrzydełka, karkówkę, rzadziej rybę no i jakieś warzywka. Do tego keczupy i musztardy z http://www.primavika.pl/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.primavika.pl%2 F) i menu było skompletowane;) Do tego jakieś dobre napoje, muzyka i dobrze dogadująca się grupa - lepszych imprez nie było;) A że działki daleko od bloków i domków to też nikt nie narzekał na to, że jakieś hałasy są;)Najlepszy taki grill jest po paru głębszych. Tylko następnego dnia sąsiedzi dziwnie patrzą. A to jakieś majtki przyniosą, że niby ktoś u nich w malinach zapomniał a to kalosza, do którego grillowicz jakiś kupę narżnął. Jest też jednak jakiś pozytyw, bo całe działki zapoznają się z niezapomnianym dziełem disco-polo "Ach te oczy".

januszekbud
31-05-2017, 09:10
Karczek i boczek na grilla to najlepsze co może być :) lubię też kaszankę z ogórkiem albo kapustą kiszoną - trzeba to zawinąć w folię i na grilla wrzucić :D

niktspecjalny
31-05-2017, 09:57
Karczek i boczek na grilla to najlepsze co może być :) lubię też kaszankę z ogórkiem albo kapustą kiszoną - trzeba to zawinąć w folię i na grilla wrzucić :D

Możesz ten trudny przepis zobrazować tu na FM???:D

Zdun Darek B
31-05-2017, 12:55
Jak grilujesz 0.5 litra ? Najlepiej załącz foto....

DaisyChain
31-05-2017, 14:15
Tradycyjny grill to dla mnie tradycyjnie mięso - kurczak i karkówka. :cool: ALE lubię nowinki w postaci wszelkiego rodzaju dipów i dodatków. W tym sezonie moim ulubionym elementem grilla jest Pastena z suszonych pomidorów od OLE. Na bagietkę, do chipsów i do mięsa - pasuje po prostu do wszystkiego i jest dużo smaczniejsza niż np. ketchup, moim zdaniem.

niktspecjalny
31-05-2017, 16:26
Tradycyjny grill to dla mnie tradycyjnie mięso - kurczak i karkówka. :cool: ALE lubię nowinki w postaci wszelkiego rodzaju dipów i dodatków. W tym sezonie moim ulubionym elementem grilla jest Pastena z suszonych pomidorów od OLE. Na bagietkę, do chipsów i do mięsa - pasuje po prostu do wszystkiego i jest dużo smaczniejsza niż np. ketchup, moim zdaniem.

Ten w tym wydaniu ....bardzo m i smakuje.:mad:

marzenka.o
07-06-2017, 12:08
A ja muszę mieć jeszcze halloumi na grillu. Ten ser jest jeszcze lepszy od oscypka, więc u mnie to punkt obowiązkowy!

MaziX99
06-08-2017, 21:28
Tradycyjny gril to oczywiscie kielbaska i piwko :) Czego potrzeba wiecej?:D

marzenka.o
08-08-2017, 10:02
No może jednak jeszcze jakieś warzywka. Z grilla są przepyszne.

Majsterklepka11
23-03-2018, 14:15
Polecam do mies robić np ze dwa dni wcześniej swoją marynatę i dać marynować się te 48h mięsku. Bardzo dobre są ryby we folii na grillu, trzeba tylko uważać żeby skóra się nie przykleiła do folii. Kiedyś robiłem szaszłyki też we folii ale najlepiej pod koniec grillowania wyciągnąć je całkiem albo odwinąć, inaczej warzywa są ugotowane.

JankaMagde
27-03-2018, 14:20
Karczek, kiełba, szaszłyk i pieczona papryka oraz cukinia:) Pierwszy girll w tym roku już zrobiony :)

maliczi
28-03-2018, 15:50
Ja lubię dorzucić jeszcze paprykę :)

nalepa
05-06-2018, 20:23
Trudno sie nei zgodzic z tym, ze bez tradycyjnego grilla sezon letni jest jakis taki nijaki .. tylko ja mam takie wrazenie? U nas rodzina lubi sie dobrze posilic wiec bez jakiejs wiekszej porcji miesa nie ma o czym mowic. Zdania sa podzielone glownie na kurczaka w obsypce, a karkowka w marynacie. Nie jest to jakos bardzo skomplikowane do przygotowania gdyz wystarczy kupic gotowa marynate w proszku rozrabiajac ja z olejem. Kluczem do sukcesu bedzie tutaj odpowiednio wczesniej (moim zdaniem conajmniej 2 dni) zamarynowanie tego wszystkiego .. wtedy mamy gwarancje niesamowitego smaku. Jesli chodzi o akcesoria to moze przyda sie nakluwacz do miesa :spam: dzieki czemu mieso jeszcze lepiej przejdzie cala marynata. Do tego nie moze oczywiscie zabraknac pieczonego chleba .. jest to po prostu tak pyszne, ze na sama mysl cieknie mi slinka :)

RobertZbudowy
17-02-2021, 10:40
Tradycyjny gril to oczywiscie kielbaska i piwko :) Czego potrzeba wiecej?:D

W tych czasach trzeba uważać z takimi określeniami. Bo o ile się zgadzam (no, dodałbym skrzydełka + faszerowaną cukinię do urozmaicenia), tak teraz od razu w głowie pojawia się obraz tysiąca produktów w stylu wege burger, wege szaszłyk z sosem 1000 wysp i inne cuda... ;)