PDA

Zobacz pełną wersję : Zdun pilnie poszukiwany!



ChłopZmazur
31-05-2013, 18:41
Zdun pilnie poszukiwany! Poszukuję zduna do wykonania kuchni kaflowej - region Warmińsko-Mazurskie.

adam_mk
31-05-2013, 19:05
Jak wymarli w Twojej okolicy to poszukaj jakiej dobrej literatury i... poterminuj.
To nie jest trudna praca, jak wie się co się robi.
Dziś kupuje się gotowe mieszanki szamotowo-gliniane.
Dolewasz wody, wyrabiasz na ciasto i lepisz co potrzeba.

Oczywiście, "kominkowcy" mogą podnieść problem "fachowości" takiego wykonania i że na początku to się wiadra gliny za majstrem ze dwa lata nosi a konstrukcji uczy rozwalając "chore" piece i szykując plac robót dla majstra...
:lol:
Tyle, ze nie świeci garnki lepią!
Jeszcze niedawno chłop nie tylko z Mazur ale z każdej wsi piec sobie sam murował - i grzało!
:lol: :lol: :lol:
Elementów kuchni poszukaj na złomach (bywają w idealnym stanie!)
Lub w jakichś wiejskich sklepikach typu GEES.

Adam M.
(ja sobie piec czy kuchnię buduję jak potrzebna)

ChłopZmazur
01-06-2013, 10:44
Ja też wiele rzeczy robię sam, ale kuchni kaflowej nie będę się podejmował. to ma być ozdoba a nie coś co grzeje.

adam_mk
01-06-2013, 16:46
To po co Ci taka "fototapeta" co nie grzeje?
I...
Nie dasz rady równo tych kafli poustawiać?
Ale rozumiem, że wolałbyś zatrudnić profesjonalistę.

Adam M.

ChłopZmazur
02-06-2013, 20:56
Jak zrobisz sam to będzie fototapeta /o ile masz pojęcie o klejeniu glazury i kafli ja takowej nie posiadam i śmiem twierdzić że mało który glazurnik potrafi ładnie kafelki przykleić/ i coś co nie grzeje. Bo zrobić dobry piec trzeba być zdunem a nie majsterkowiczem złotą rączką.
Poza tym w tym wątku szukam polecanego zduna, a nie "zrób to sam".

adam_mk
03-06-2013, 00:02
No, to wychodzi na to, że jestem dobrym zdunem, bo każdy z tych kilku piecy, które postawiłem działa bardzo dobrze.
:lol:
Poszukaj w lokalnym Cechu Rzemiosł.
Dadzą Ci namiar na kilku.

Adam M.

beton44
08-06-2013, 22:17
W zasadzie budowa pieców wchodzi też w zakres pracy murarza.

Poszukaj podręcznik "Murarstwo dla Zasadniczych Szkół Zawodowych" z czasów tzw. komuny...

Tam będą ładne rysunki konstrukcji poszczególnych gatunków pieców kaflowych.