PDA

Zobacz pełną wersję : Czy dom z plaskim dachem może mieć wentylację grawitacyjną?



darek2009
31-05-2013, 20:52
Pytanie jak w temacie. Myślę nad projektem i projektant twierdzi, że nie można w domach z płaskim dachem robić wentylacji grawitacyjnej, bo komin musi wystawać ileś tam nad dach i w przypadku płaskiego dachu źle to wygląda. Zwłaszcza w domu parterowym z płaskim dachem.

beton44
01-06-2013, 06:04
Nu przecie sam sobie odpowiedziałeś ?

Może mieć jak najbardziej, przecież w Polsce są setki tysięcy/miliony? domów z płaskim dachem...

Tylko wedle projektanta "źle to wygląda". Zmień projektanta na takiego bardziej rzemieślnika niż artystę, bardziej
poważającego zleceniodawcę...

qubic
01-06-2013, 12:11
a nie lepiej pozbyć się kominów i zrobić WM ?

selius
01-06-2013, 23:19
a nie lepiej pozbyc sie dachu i zrobic kominy :)

zmien lepiej projektanta, bo jak tak dalej bedzie Ci doradzal to dobrze na tym nie wyjdziesz.

autorus
02-06-2013, 00:10
Projektant dobrze radzi. Daj sobie spokoj z kominami. Przynajmniej ci wentylacja bedzie dzialala.

KrzysztofLis2
04-06-2013, 07:51
Architekt dobrze radzi, ale z niewłaściwego powodu.

Ja też, jak i przedpiścy, nie radziłbym Ci psuć sobie wymarzonego domu wentylacją grawitacyjną...

gentoonx
04-06-2013, 23:55
Debilizm.

Mój szwagier miał to samo (parterówka,stropodach odwrócony), przy czym jego "artysta" zadał mu pytanie "jaką wentylacje Pan chce mieć, mechaniczną czy grawitacyjną?" Jak mu wyłożyłem (szwagrowi), o co go "artysta" pyta, jak go opieprzył za "pomysł" z pytaniem o WG, to zmiękła "artyście" rura i już takich pytań nie zadawał, a jeszcze musiał trochę wiedzy załapać, żeby inwestorowi na pytania odpowiadać. W sumie "artyście" się przydało, bo wiedza mu na lata zostanie.