PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie będzie mieszkać Jane? Komentarze



ewusia
30-06-2004, 13:06
Jane, najważniejsze że chcesz. A chcieć to móc. Więc będziesz miała ten swój wymarzony domek na wymarzonej ziemi :D
A wątpliwości miał na początku każdy z nas....
Więc nie przejmuj sie i szukaj dalej działki. A jak ją zobaczysz to na pewno będziesz wiedziała że to właśnie TA i żadna inna :D
Powodzenia :D

agniesia
12-07-2004, 23:32
Pardon Jane, napisalam komentarz chyba w dzienniku. Ale zaraz poprawie. Gratuluje jeszcze raz i zycze wytrwalosci.

kroyena
11-10-2004, 12:35
Mostek za 30 metrów. Lepiej poszukaj jeszcze trochę. Z tego co piszesz masz tylko jeden strzał. No chyba, że już wiesz jak oddzielisz hałas z mostku od twojej (o mało co) działeczki, a cena jest atrakcyjna i przede wszystrkim w media jest zaopatrzona.

inż. Mamoń
11-10-2004, 13:19
jane - kupuj "wąską". 17,95 szerokości to nie jest mało. U mnie jest podobnie - szerokość do zabudowy 11,00 metrów i właśnie taki dom mam zaprojektowany co do centymetra. Projekt typowy, który mi się podobał miał 11,30 i nie pasował. Mam więc indywidualny, ale zwężony i nieco wydłużony. Jest super !!!

_bogus_
12-10-2004, 13:48
jane - mam trochę podobną (chyba) działkę bo i do rzeczki niedaleko i na rzeczce mostek a przy domu droga przez niego. Ale do rzeczy:
1) wylanie rzeczki - czy ktoś mieszka w poblizu? Jeśli tak - to popytajcie czy wylew był. I co to za rzeczka? Duża, mała? W okolicy opowiadają o powodziach? Ile musi się podnieść poziom wody by Cię zalało? I jest jeszcze jeden parametr, oprócz potencjalnego wylewu - poziom wód gruntowych. Prawdopodobnie poziom wód gruntowych nie jest niższy niż poziom wody więc możesz mieć wodę dość płytko. Nie jest to rzecz dyskwalifikująca działkę, ale należy sobie z tego zdawać sprawę (np. rzeby zrobić piwnicę to dobrą izolację dawać by trzeba ale lepiej i tak z piwnicy zrezygnować). Ciekawostka też (rozumiem że wiosną nie widziałaś tej działki) czy wiosną na działce stała woda czy nie?
2) ruch na mostku - sprawa indywidualna. Bardziej zależy od natężenia ruchu. Czy będzie duże? Bo sam mostek - droga jak każda inna i sam nie chałasuje ;)

Pozdrawiam