PDA

Zobacz pełną wersję : nowe okna -okno przecieka - czy tak ma byc????



okno123
03-06-2013, 21:44
Witam


Z racji tego ze z okami plastikowymi nie miałem do czynienia pytam czy u Was jest podobnie. Podczas deszczu zbiera mi sie woda na ościeżnicy tam na dole w rowku, czasami nawet jest rozlana troch na całej szerokości
ościeżnicy(do domu jeszcze sie nie wlewała)
Oglądając okno jest wszystko ok uszczelka niby przylega nie jest zagięta itp, a moze to normalne zjawisko bo szczerze mówiąc nie wiem jak tam ta woda sie dostaje

ClNEK
04-06-2013, 07:15
Takie zjawisko ma prawo występować. Woda ta jest odprowadzana przez specjalne odwodnienia na zewnątrz. Gdyby się przedostawała do wewnątrz to byłby wtedy problem

finlandia
04-06-2013, 07:26
W określonych sytuacjach może być tam woda, ale.. trzeba znać konkretnie Twoje okno by to potwierdzić. Gdyby zadzwonił mój klient z takim pytaniem, to mając wątpliwości w interpretacji tego zjawiska (jak u Ciebie) pojechałbym na oględziny.

okno123
04-06-2013, 07:47
W określonych sytuacjach może być tam woda, ale.. trzeba znać konkretnie Twoje okno by to potwierdzić. Gdyby zadzwonił mój klient z takim pytaniem, to mając wątpliwości w interpretacji tego zjawiska (jak u Ciebie) pojechałbym na oględziny.

okna to veka libris plus z KNS

Patrząc od zewnątrz na okno wszystko jest OK prosto itd uszczelki dolegają

MMichal
04-06-2013, 15:00
Witam

Jak zerkniesz na każde okno posiada ono tz odwodnienia tj otwory przez które zostaje odprowadzona woda - tak ? więc prosty wniosek, że technologia produkcji dopuszcza dostanie się do wnętrza okna tejże wody - inaczej po co by każdy wykonywał odwodnienia ?
co innego jeżeli woda ta nie zostanie odprowadzona odwodnieniem a np przesączy się przez okno do środka pomieszczenia - to już raczej problem wymagający naprawy ale w Twoim przypadku chyba tak nie jest.

Pozdrawiam

okno123
04-06-2013, 15:22
Witam

Jak zerkniesz na każde okno posiada ono tz odwodnienia tj otwory przez które zostaje odprowadzona woda - tak ? więc prosty wniosek, że technologia produkcji dopuszcza dostanie się do wnętrza okna tejże wody - inaczej po co by każdy wykonywał odwodnienia ?
co innego jeżeli woda ta nie zostanie odprowadzona odwodnieniem a np przesączy się przez okno do środka pomieszczenia - to już raczej problem wymagający naprawy ale w Twoim przypadku chyba tak nie jest.

Pozdrawiam

Dzieki za odpowiedz. Po prostu myślałem ze woda dostaje sie tylko jak zapomnimy uchylone okno domknąć w czasie deszczu i wtedy woda naleci i rowkami wypłynie. Widocznie na zamkniętym jak deszcz zacina w okno tez woda sie trochę dostaje i rowkami ucieknie. Troche mnie to dziwiło bo okno wygląda na dobrze wprawione wypoziomowane i całkowicie sprawne dlatego zadałem to pytanie bo uszczelki dolegaja do okna bardzo dobrze.