PDA

Zobacz pełną wersję : Dom prostopadle do drogi



arrton
30-06-2004, 15:23
Witam,
Czy ktoś mieszka lub ma w sąsiedztwie taki dom ? Z dwuspadzistym dachem, ustawiony prostopadle do drogi. Takie ustawienie jest korzystniejsze - w moim przypadku - ze względu na strony świata, mimo że wejście wypadnie wtedy z boku a nie od frontu.

Co mnie martwi ? Nie warunki zabudowy, bo te pozwalają na coś takiego, ale praktyczność, estetyczność. Czy to nie będzie kuło w oczy ? Jakoś nie moge sobie wyobrazić jak to będzie wyglądać a obawiam się, że nienajlepiej.

Pozdrawiam,
tOMEK

mad
30-06-2004, 15:28
nie mam tak ulokowanego domu, ale widuje. jesli dzieki temu bedziesz mial lepsze warunki swietlne w domu, to czemu nie?? projekt jak rozumiem juz zostal wybrany. moze znalazlby sie projekt lepiej dopasowany do twojego ukladu stron swiata? :)
powodzenia, m

ps poszukaj w zdjeciach forumowiczów

ArtMedia
30-06-2004, 15:28
Kiedyś po tym można było poznać na Podlasiu wyznanie mieszkańców...
Domy "katolickie" stały okapem do drogi, "prawosławne" szczytem. Nadal można zaobserwować taki układ w typowo "wyznaniowych" wsiach.
Teraz to już bez znaczenia, tylko kwestia gustu. Są przecież projekty aranżowane i w jeden i w drugi sposób, albo i w kształcie litery L, które od ulicy mają i okap i szczyt...

Marcin z Pomorza
30-06-2004, 15:59
Jest taki dom koło mnie. Wejście ma od tyłu, wjazd do garażu od przodu. Wszyscy się zastanawiają jak sie wchodzi do tego domu - oknem ???, garazem??? Nie wygląda to za ciekawie

ArtMedia
30-06-2004, 16:13
"tOMEK" pisze o wejściu z boku... A to zupełnie co innego. Od razu wiadomo...

arrton
30-06-2004, 16:33
Jak ja lubię to Forum ... :lol: napisze swój dylemat i po chwili proszę jest juz odpowiedzi kilka.
Cóż na temat wyznania to nie miałem pojęcia, ale nawet jeśli ktoś to tak zinterpretuje to jest mi obojętne. Znalazłem, za to argument by tak postawć dom. Mianowicie z okapem od ulicy, przy braku okien pionowych (lukarn czy jak to się zowie), nie można by bedąc u góry widziec kto podjeżdża lub podchodzi do domu. A to jest bardzo denerwujące - wiem z doświadczenia.
A tak jeśli to szczyt jest od ulicy, to zanim ktoś wejdzie na działkę, moge go z góry zobaczyć.
Inny projekt ... cóż może i istnieje, ale ja już go chyba nie znajdę. Musze się tu przyznać, że juz nawet kupiłem projekt, ale okazał się wybrany zbyt pochopnie, mimo że był efektem długich dyskusji i rozważań. Ten nowy odpowiada nam prawie każdym względem, aż trudno się przyczepić do czegoś.

Pozdrawiam,
tOMEK

mad
30-06-2004, 16:38
POWODZENIA

mdzalewscy
30-06-2004, 17:01
mój sąsiad (ze względu na rozmiary działki) ma taki projekt: wejście z innej strony, wjazd do garażu z innej. Wygląda to nieźle, w ogóle ten projekt jest taki że mógłby z każdej strony stać i było by O.K. Nie stawiaj prostopadle do drogi, raczej zrób tak, aby projekt (np. indywidualny) był dopasowany, czyli dobrze wyglądał z 2 stron, tak jak by 2 fronty. Myśl trochę ekonomicznie, może kiedyś zechcesz sprzedać dom i co wtedy ?, znajdz kupca na coś takiego, wyraźnie niedopasowanego.