PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie schowac czujniki temperatury



obpi
05-06-2013, 15:27
Witam,

Rozprowadzam wlasnie kable do czujnikow temperatury DS18b20 i zastanawiam sie jak je schowac na scianie, tak zeby prawidlowo mierzyly temperature w pokojach? Ma ktos jakies pomysly? Widzialem ze mozna kupic gotowa obudowe ale nie ma zbytnio wyboru jesli chodzi o wyglad takiego ustrojstwa. Czujniki beda podlaczone kablem do VeraLite poprzez modul UBS Fibaro.

Z gory dzieki za pomoc.

stkop
05-06-2013, 15:38
Pod ramką białego osprzętu?
Z uwzględnieniem:
- nie nasłonecznione
- z dala od przeciągu
- z dala od grzejników

Lub w puszce simet "kinkietowej" i do tego dorobić nieszczelny lekko odstający dekielek w kolorze ściany... niczym osprzęt Niko Mysterious.

Ps. Kable pod bezprzewodowy Fibaro? Hmmm... powodzenia.

obpi
05-06-2013, 15:56
Czy jesli schowam czujnik do puszki wlacznika swiatla to bedzie on podawal prawidlowa temperature?

Kable beda podlaczone do Universal Binary sensor: http://www.fibaro-24.pl/produkt-72.html - sugerujesz ze nie bedzie to dzialac?

jasiek71
05-06-2013, 16:32
Czy jesli schowam czujnik do puszki wlacznika swiatla to bedzie on podawal prawidlowa temperature?


w puszkach od włączników oświetlenia mam wsadzone czujniki od sterowników ogrzewania i jest OK .

obpi
05-06-2013, 16:37
To znacznie upraszcza spawe :) Dzieki za informacje. Czy tymi czujnikami sterujesz podlogowke czy jakies inne ogrzewanie?

homelogic
12-06-2013, 12:21
Chowanie w puszki nie jest najlepszym pomysłem. Nie bez powodu w domu pasywnym zaleca się puszki z uszczelkami - wiatr potrafi hulać między ściankami ;). To po primo, po secundo czujka ma mierzyć temperaturę powietrza w pokoju, a nie w puszce. Sensownym patentem z gatunku partyzanckich jest nawiercenie otworka od spodu ramki od włącznika i wsadzenie tam czujki.

BTW, UBS obsługuje dużo mniej czujek niż standardowa magistrala 1-wire więc na cały dom musisz liczyć kilka UBSów. Do tego UBS potrzebuje zasilacza. Możesz teoretycznie dać UBS w tej samej puszce na której masz ramkę z termometrem plus zasilacz podtynkowy, no ale wtedy zasilacz będzie ci grzał obok termometru...

stkop
12-06-2013, 12:28
Chowanie w puszki nie jest najlepszym pomysłem. Nie bez powodu w domu pasywnym zaleca się puszki z uszczelkami - wiatr potrafi hulać między ściankami ;). To po primo, po secundo czujka ma mierzyć temperaturę powietrza w pokoju, a nie w puszce. Sensownym patentem z gatunku partyzanckich jest nawiercenie otworka od spodu ramki od włącznika i wsadzenie tam czujki.

BTW, UBS obsługuje dużo mniej czujek niż standardowa magistrala 1-wire więc na cały dom musisz liczyć kilka UBSów. Do tego UBS potrzebuje zasilacza. Możesz teoretycznie dać UBS w tej samej puszce na której masz ramkę z termometrem plus zasilacz podtynkowy, no ale wtedy zasilacz będzie ci grzał obok termometru...

Nic dodać, nic ująć.

obpi
26-06-2013, 20:20
Dzieki za podpowiedz. Co do umieszczenia czujnikow, to jeszcze nie zdecydowalem jak to bedzie rozwiazane - na razie jestem na etapie tynkow. Kable od czujnikow mam doprowadzone w jedno miejsce i tam planowalem podlaczyc wszystkie UBS. Zalezy mi na tym, zeby sterowac ogrzewaniem przez z-wave, stad pomysl podlaczenia kilku UBS, ale jesli znacie jakies lepsze rozwiazanie to bede wdzieczny za podpowiedz.