PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczna szufelka w ścianie



solek68
07-06-2013, 14:39
witam
prosze o zdjęcia, podpowiedzi jak zrobić szufelke w ścianie. Dodam że na dzień dzisiejszy chce zrobić tylko instalacje, bo jeszcze nie wiem czy szufelka będzie tam zamontowana, ale chce przygotować podejście. Jak to wykonać żeby później tylko odkuć to miejsce i podłączyć szufelke. Gdzieś widziałem jakąś kasete na szufelke, czy ktoś się orientuje czy ona ma zaślepke do tynkowania?

desmear
12-06-2013, 18:48
witam
prosze o zdjęcia, podpowiedzi jak zrobić szufelke w ścianie. Dodam że na dzień dzisiejszy chce zrobić tylko instalacje, bo jeszcze nie wiem czy szufelka będzie tam zamontowana, ale chce przygotować podejście. Jak to wykonać żeby później tylko odkuć to miejsce i podłączyć szufelke. Gdzieś widziałem jakąś kasete na szufelke, czy ktoś się orientuje czy ona ma zaślepke do tynkowania?

zainstaluj szufelkę naścienną VACPAN 2

wrzuć w google i zobacz (są 2 wersje długa i krótka) dodatkową zaletą jest to, że szufelka jest automatycznie gniazdem odkurzacza.
Nie musisz mieć żadnej kasety, płytka montażowa jest tylko troszkę inna niż standardowe.

solek68
14-06-2013, 20:23
ok
już wiem jak wygląda vacpan II, ale nigdzie nie widziałem rys tech jak powinno być zrobione podejście.
są tam podany wysokości środka płytki montażowej, ale czy to tak samo montować do ściany żeby tynk zlicował ":wargę" czy trzeba wpuścić w ściane?

Łukasz_Walo
18-06-2013, 22:04
ok
już wiem jak wygląda vacpan II, ale nigdzie nie widziałem rys tech jak powinno być zrobione podejście.
są tam podany wysokości środka płytki montażowej, ale czy to tak samo montować do ściany żeby tynk zlicował ":wargę" czy trzeba wpuścić w ściane?

Masz wysokość 10,16 cm lub 40,64 ale jak zrobibisz niżej to tą wysoką poprostu bedzie trzeba dociać.

Puszka montazowa ma tylko kartonik do zaślepienia do tynku i nie zliczujesz tamtynku, co do szufelki Vacpan to jest tak ze chciało by sie gniazdo, chcialo by sie szufelke a wkoncu nie mamy nic przydatnego, szufelka jest uruchamiana ręką a do gniazda ciezko się dobrać - znaczaco tracisz na funkcjionlności. Lepiej wybierz bo płytkę z przykrywką montażową poźniej tez będziesz musiał zalepić sczelnie gniazdem lub korkiem