PDA

Zobacz pełną wersję : Opaska z kostki granitowej



el_diablo
09-06-2013, 20:15
To mój pierwszy post na forum, dlatego witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Mam pytania dotyczące opaski dookoła domu - na te akurat nie znalazłem odpowiedzi w wątkach na forum.
Zostało mi sporo kostki granitowej, postanowiłem ułożyć z niej opaskę dookoła domu. Znalazłem poradę, żeby przy samym domu zostawić ok. 30 cm na grys - nie będzie odpijał wody na cokół, pomysł wydaje się niezły. I tu rodzi się kila pytań:
1. jakiej grubości musi być podsypka z piasku pod ten kawałek opaski z grysu a jaki pod kostkę? Pod obie piasek powinien być zagęszczany? Zagęszczać poprzez lanie wody czy wibrowanie?
2. kostkę granitową planowałem położyć na piasku i "zamulić" (wypełnić szczeliny pomiędzy kostkami - nie wiem,czy to prawidłowa nazwa, ale tak mówili na to nasi fachowcy) piaskiem, żeby przepuszczała wodę. Czy to dobry pomysł? Czy lepiej klasycznie ułożyć ja na suchy beton?

Dodam, że podłoże, to glina niestety.

Z góry dziękuję za pomoc

Marcin

utek54
04-10-2015, 19:42
Cześć,
witaj w naszym gronie:)

ja bym nie dawał piasku pomiędzy zwłaszcza ze mówisz ze to podłoże gliniane. Lepiej postaraj się zrobić spad żeby woda spływała. Co do pomysłu na wykonanie, to zobacz sobie http://www.kamieniarski.pl/page/oferta-pozostale tu są fajne zdjęcia ze zrobionych projektów. Takie realizację są bardzo dobre przemyślane i moim zdaniem na tym powinieneś się wzorować czy szukać inspiracji :)