PDA

Zobacz pełną wersję : umowa z dekarzem



figa112
10-06-2013, 20:31
Witam czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak powinna wyglądać umowa z firmą dekarską na co zwrócić uwagę, czego nie pominąć itp.Pytanie numer dwa ile potrzebuję łat na pokrycie dachu kopertowego krytego blachą dostałam w wycenie 600 szt?Bardzo proszę o udzielenie porady żółtodziubce.Dziękuję.

kondziu87r
10-06-2013, 21:19
co prawda nie znam odpowiedzi na pytanie nr 1 ale na pytanie numer 2 odpowiedź brzmi 484

Jan P.
10-06-2013, 21:24
Pomyliłeś się Kondziu, trzeba 486. Jan.

figa112
11-06-2013, 04:33
A to już nie robi większej różnicy a co do umowy to będę szukać ale dziękuję za odpowiedź.

turalyon
11-06-2013, 12:06
Chłopaki się nabijaja. A jak mają ci to wyliczyć jak żednych danych nie podałeś?

andrzej belka
11-06-2013, 12:44
ja stawiam na 482

figa112
11-06-2013, 14:08
Właśnie stwierdziłam że jestem żółtodziobką i w dodatku idiotką ale doszłam do tego po kilkunastu godzinach.dach ma 140m.nieładnie panowie nabijać się z kobity .

kondziu87r
11-06-2013, 14:11
nie nie nie mis*n to ty się mylisz dach ma być kopertowy czyli 4 spadowy, twoje obliczenia nie są równo podzielne przez 4, a moje są:cool:
Andrzej Belka uzasadnij swoje obliczenia

kondziu87r
11-06-2013, 14:12
kobieto wklej jakiś rzut tego dachu :bash::bash::bash::bash::bash::bash::bash::bash::b ash::bash::bash:

Jan P.
11-06-2013, 14:31
Nie gniewaj się. Jeśli blachodachówka to kontrłat 170 mb a łat 450 mb + _. Jan.

figa112
11-06-2013, 18:12
Nie gniewam się, sama się ubawiłam swoją głupotą a tak na serio to kupiłam dom do małego remontu nie licząc dachu i wertuje fora i czytam i czytam i będę się modlić żeby dekarz nie okazał się partaczem.Niestety jak pokazują doświadczenia wzięcie nie najtańszego fachowca nie zawsze gwarantuje dobre wykonastwo.Dodam jeszcze że przeprowadzam się z blokowiska wrocławskiego na wioskę i tematy remontowe są dla mnie zupeeełnie obce.Pozdrawiam wszystkich.:rolleyes:

andrzej belka
11-06-2013, 20:19
uzasadniam - 140m2 modul 35cm 2,857 mb/m2 plus 20 % na odpad (koperta) okolo 482 mb

andrzej belka
11-06-2013, 20:20
modul 35 przyjalem jako czesciej wybierany przez klientow

kondziu87r
12-06-2013, 07:09
ja tam strzelałem :lol2: ale widzę że o niewiele się pomyliłem :lol2:

figa112 ja też Cię przepraszam, że łacha z Ciebie darłem, ale nie mogłem się powstrzymać. POWODZENIA W REMONCIE:bye::bye::bye:

Andrzej Wilhelmi
20-06-2013, 23:27
Dach kopertowy wszystko powinno być wykonane jak pod dachówkę (łaty w narożach i na kalenicy) a więc 140 x 3,5~4 = 490~560 mb łat a w rzeczywistości tyle ile potrzeba. Ja zawsze mam więcej a resztę zabieram na kolejny dach i się takimi pierdołami nie zajmuję. Natomiast co do umowy z dekarzem to powinnaś zabezpieczyć swoje interesy czyli zakres robót, termin rozpoczęcia i zakończenia prac, wartość robocizny, harmonogram rozliczeń, warunki gwarancji, uniemożliwić podzlecenie innej firmie, ubezpieczenie firmy wykonawczej na wypadek ewentualnych szkód itp. Pozdrawiam.

diodonna
21-06-2013, 05:57
Ja także dziękuję za tę poradę, pozdrawiam serdecznie :)



Dach kopertowy wszystko powinno być wykonane jak pod dachówkę (łaty w narożach i na kalenicy) a więc 140 x 3,5~4 = 490~560 mb łat a w rzeczywistości tyle ile potrzeba. Ja zawsze mam więcej a resztę zabieram na kolejny dach i się takimi pierdołami nie zajmuję. Natomiast co do umowy z dekarzem to powinnaś zabezpieczyć swoje interesy czyli zakres robót, termin rozpoczęcia i zakończenia prac, wartość robocizny, harmonogram rozliczeń, warunki gwarancji, uniemożliwić podzlecenie innej firmie, ubezpieczenie firmy wykonawczej na wypadek ewentualnych szkód itp. Pozdrawiam.

figa112
22-06-2013, 19:31
Panie Wilhelmi gdyby Pan robił mój dach byłabym przeszczęśliwa taki fachowiec to skarb.Jak na razie było u mnie trzech dekarzy cena uzgodniona terminy zaklepane a teraz cisza nie odbierają tel. pewnie złapali większe roboty i mnie olali ale może to lepiej bo to tylko świadczy o ich solidności.Póżniej psioczą że ktoś im w necie opinie psuje.

Andrzej Wilhelmi
23-06-2013, 06:38
Skoro umowa nie podpisana to tylko oferta. A tak na marginesie to co stoi na przeszkodzie żebym ten dach robił? Pozdrawiam.

figa112
24-06-2013, 07:36
Panie Andrzeju bo ja jakiś czas temu wysłałam Panu na priw czy nie zająłby się Pan moim daszkiem lub czy nie może Pan polecić jakiejś dobrej firmy z Wrocka.Odpisał mi Pan że to nie Pana rejony i że nie zajmuje się Pan kładzeniem blachodachówki.Dziękuję natomiast za odpis.

Andrzej Wilhelmi
24-06-2013, 10:42
Z całą pewnością tak nie odpisałem a już na pewno nie napisałem, że to nie moje rejony. Robimy dachy w całej Polsce i teraz będziemy też w okolicach Wrocławia. Natomiast blachodachówka jest łatwym materiałem do krycia i sugerowałem znalezienie firmy w najbliższej okolicy bo moja robocizna możźe okazać się zbyt droga a do tego koszty delegacji. Bardzo dziękuję za zainteresowanie moją firmą. Pozdrawiam.

słaby dekarz
27-06-2013, 18:04
Nie gniewam się, sama się ubawiłam swoją głupotą a tak na serio to kupiłam dom do małego remontu nie licząc dachu i wertuje fora i czytam i czytam i będę się modlić żeby dekarz nie okazał się partaczem.Niestety jak pokazują doświadczenia wzięcie nie najtańszego fachowca nie zawsze gwarantuje dobre wykonastwo.Dodam jeszcze że przeprowadzam się z blokowiska wrocławskiego na wioskę i tematy remontowe są dla mnie zupeeełnie obce.Pozdrawiam wszystkich.:rolleyes:

Weź dekarzy ze stowarzyszenia, to raczej ci zagwarantuje poprawność wykonania, jeśli dasz wyżywienie , opierunek i nocleg to my z chęcią wykonamy ten dach:D:

słaby dekarz
27-06-2013, 18:06
Dach kopertowy wszystko powinno być wykonane jak pod dachówkę (łaty w narożach i na kalenicy) a więc 140 x 3,5~4 = 490~560 mb łat a w rzeczywistości tyle ile potrzeba. Ja zawsze mam więcej a resztę zabieram na kolejny dach i się takimi pierdołami nie zajmuję. Natomiast co do umowy z dekarzem to powinnaś zabezpieczyć swoje interesy czyli zakres robót, termin rozpoczęcia i zakończenia prac, wartość robocizny, harmonogram rozliczeń, warunki gwarancji, uniemożliwić podzlecenie innej firmie, ubezpieczenie firmy wykonawczej na wypadek ewentualnych szkód itp. Pozdrawiam.

Nie zapomnijmy o karach za nie wywiązanie się z umowy tylko sytych:mad:

KubaMagda
27-06-2013, 21:47
Panie Wilhelmi gdyby Pan robił mój dach byłabym przeszczęśliwa taki fachowiec to skarb.. przepraszam ze sie wtrace ale cena robocizny Pana AW była porównywalan z ena robocizny + materiał w mojej okolicy .... :D

Andrzej Wilhelmi
27-06-2013, 22:17
Oczywiście nie wszystkich stać na moje usługi i nie żadnego obowiązku aby korzystać z oferty mojej firmy tym bardziej jak się chce zastosować tani materiał. Na szczęście jest praktycznie nie ograniczona możliwość wyboru. Natomiast bez mojego kosztorys penie nie mielibyście takiej satysfakcji, że macie tak tanio wykonany dach. Pozdrawiam.

figa112
28-06-2013, 18:50
Słaby dekarzu twój nick raczej nie zachęca do skorzystania z usług na marginesie jestem po czterech wizytach dekarzy i po kolei jeden zaśpiewał cenę zaporową ,drugi się podjął mieliśmy podpisać umowę i kontakt się urwał trzeci chciał robić bez umowy więc się nie nadawał wiadomo dlaczego czwarty się podjął po tygodniu zadzwonił że nie ma wolnych terminów w środę przychodzi piąty a pewnie na nim się nie skończy.Mdli mnie na samą myśl o fachowcach którzy tak płaczą że ciężkie czasy itd.chcę zapłacić uczciwie człowiekowi który zrobi mi uczciwie podstawę mojego domu czyli dach ale nie za cenę wziętą z choinki.Pan Wilhelmi może brać dużo bo jak mniemam jest superspecem a za to należy się super zapłata.Podejrzewam że nie stać mnie na fachowca kategorii S więc nawet nie pytam ile by wziął za mój daszek.Pozdrawiam wszystkich którzy są dobrzy w swoim fachu a partaczom oszustom niesłownym życzę klientów im podobnych.

KubaMagda
29-06-2013, 13:13
Pojezdzic po buxowach zobaczyc kto jak robi czy ludzie zadowoleni i takich brac . Co do fachowcow klasy s -to moim zdaniem placi sie za nazwe i opinie a robote zrobia taka sama jak ci sporo tansi no ale przynajmniej w garniuturach bede robili i podjada najnowszym crafterem....

figa112
29-06-2013, 14:52
masz rację ale jak wezmę taniego i mi spieprzy to sobie nie wybaczę a jeżdżenie i oglądanie nic mi nie da bo się po prostu nie znam kompletnie
Pojezdzic po buxowach zobaczyc kto jak robi czy ludzie zadowoleni i takich brac . Co do fachowcow klasy s -to moim zdaniem placi sie za nazwe i opinie a robote zrobia taka sama jak ci sporo tansi no ale przynajmniej w garniuturach bede robili i podjada najnowszym crafterem....

Andrzej Wilhelmi
30-06-2013, 21:11
... Co do fachowcow klasy s -to moim zdaniem placi sie za nazwe i opinie a robote zrobia taka sama jak ci sporo tansi no ale przynajmniej w garniuturach bede robili i podjada najnowszym crafterem....

No można sobie takie dyrdymały wypisywać. Pewnie najlepiej jak przyjadą rowerem w podartych portkach i dziurawych butach. Macie tanią firmę i z pewnością jest doskonała. Tak doskonała, że zamiast uzgodnionej papy zamontowała Wam folię. Pozdrawiam.

KubaMagda
30-06-2013, 22:29
No można sobie takie dyrdymały wypisywać. Pewnie najlepiej jak przyjadą rowerem w podartych portkach i dziurawych butach. Macie tanią firmę i z pewnością jest doskonała. Tak doskonała, że zamiast uzgodnionej papy zamontowała Wam folię. Pozdrawiam.
czyli " folia" jest gorsza od papy? to ze zastosowano inny materiał nie znaczy ze firma jest zła ....
tak ale jesli caly dach z dobrymi oknami kosztuje prawie tyle co robocizna.... mozna "pokusic" sie o zamiane czegos inne, jak mowil moj matemetyk na studiach doskonaly jest okrąg i do tego dążyła jego żona....

Andrzej Wilhelmi
30-06-2013, 22:42
"Prawie" robi różnicę. Co można powiedzieć o firmie, która bez zgody inwestora zamienia materiał na gorszy?
Wracając do meritum folia na deskowaniu to nieporozumienie. Wystarczy trochę poczytać na Forum. Folia to najgorszy materiał na wykonanie krycia wstępnego ale najłatwiejszy w montażu. Pozdrawiam.