PDA

Zobacz pełną wersję : wniosek o postępowanie administracyjne



rolekc
11-06-2013, 17:56
Witam.
Proszę o radę.
Sprawa wygląda tak. Mam sąsiada który wzdłuż drogi gminnej (wąska droga asfaltowa - niedawno zrobiona przez gminę) zasypał rów. Sąsiad kupił działkę jakieś 5-8 lat temu. Wzdłuż tej działki przez kilkadziesiąt lat był rów. Z czasem było go coraz mniej i ostatnimi laty zarósł ale wszystko było ok.
3 lata temu zaczęły się problemy. Parę tygodni temu sąsiad nawiózł ziemię. Teren wyrównał się i znacznie podniósł. Po każdym większym deszczu zalewa mi piwnicę.
Raz że droga asfaltowa jest podniesiona, dwa że sąsiad zasypał ten rów. Moja działka jest poniżej w dole. Czyli najpierw droga asfaltowa, sąsiad który zasypał rów, JA, niżej jeszcze jeden sąsiad który radzi sobie z wodą w jakiś tam sposób.

Piszę do Wójta wniosek o wszczęcie i przeprowadzenie postępowania w trybie art. 29 ust. 3 ustawy z dnia 18 lipca 2001 roku - Prawo wodne. Pismo będę składał do Wójta Gminy.

W nagłówku mam:

Wnioskodawca: Pan XXX - czyli poszkodowana
Uczestnik: …………………………………………� �…………………………….

Pytanie: Kto w tej sprawie będzie uczestnikiem? Sąsiad czy gmina? Co mam w tym miejscu napisać. Wzór mam przygotowany z jakiegoś innego źródła.

Serdecznie dziękuję za podpowiedź i mam nadzieję że wyjaśniłem sprawę jasno.