PDA

Zobacz pełną wersję : Ogród Chiński



emems
01-07-2004, 09:00
Ogród Chiński zamierzam mieć u siebie... narazie rosną mi ziemniaki i pomidory w tym miejscu ale za pare lat usilnej pracy zamierzam stworzyć cudo i wiem że mi się to uda (o ile nic mi nieprzeszkodzi)

mam juz bambusa, sosnę himalajską i żółtą ( w donicach.. i wysadzę jesienią) reszta pózniej

nieumiem pisać jak ziaba w watku "Ogród Japoński" ale mam tekst przewodni ze starochińskiego


"Weź kilka najzwyklejszych, najlepiej wiecznie zielonych roślin; bambus, sosnę z gór, krzew azalii. Zapewnij im towarzystwo kamienia - szorstkiego i surowego - postaraj się o garść żwiru albo sięgnij po mchy i porosty. Nie szukaj kwiatów, nie porządaj łatwego przepychu barw, strzeż się symetrii i natrętnych prostych linii. Pamiętaj o wodzie - pozwól jej spływać swobodnie po kamieniach albo spraw, żeby rośliny się w niej odbijały.
Nie bądź pyszny, nie próbuj przekształcać natury wedle swoich upodobań, poszukaj raczej w przyrodzie właściwego jej piękna i harmonii. A nade wszystko pamiętaj, że twoje dzieci, wnuki i prawnuki będą oglądać twoje dzieło o świcie i o zmierzchu, przez cztery pory roku. Zadbaj o to, aby w każdym momencie wydawało się równie doskonałe."
(średniowieczny tekst chiński)

Agacka
01-07-2004, 12:38
Trzymam kciuki Madziucha za Twój ogród!
Uda się na pewno...tylko : nigdy się nie poddawaj! :wink: :lol:

AdamY
01-07-2004, 18:38
brawo.. super recepta.. życzę powodzenia.. aż zapisałem sobie ten tekst (mam nadzieje że nie jest objęty ustawą o prawach autorskich).

emems
06-07-2004, 12:31
Dzięki Agus za trzymanie kciuków..... wiem że się uda :D

Rbit
07-07-2004, 14:47
Wruszyły mnie te proste rośliny: bambus, krzew azali i łza mi sie zakreciła . zupelnie jak bym słyszał prof Wiktora zina kreslacego w prosty słowy, :roll: piórkiem i weglem uroki polskiego krajobrazu.

sobal1
03-10-2004, 18:09
Założyłem forum www.bambusy.pl skupiające osoby zainteresowane uprawą bambusa w Polsce...

Zapraszam