PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana sufitu



Rak
01-07-2004, 09:47
witam,

przymierzam sie do zrzucenia starej powały sufitowej w mojej ruderze. na suficie pozostaną tylko 4 belki stropowe oparte na ścianie zewnętrznej (piasek i glina, bez cegły). czy muszę te belki czymś podstemplować przed zrzuceniem tej powały? czy takie podejście jest bezpieczne?

po zrzuceniu sufitu mam zamiar zrobić porządny, lżejszy sufit z wełny i desek, ale to dopiero w drugiej kolejności.

napiszcie, czy takie podejście jest bezpieczne i co w opisie pominąłem.

pitbull
01-07-2004, 11:16
Zaczniej rozbierac strop od gory. Bron Boze od dolu. Jesli jest polepa to usun. Sprawdz jak wyglada oparcie belek na stropie. Jesli OK mozesz wchodzic od spodu.

Rak
01-07-2004, 11:29
pitbull, dzieki,

ta polepa to nic innego jak słoma nawinięta na metrowe kołki maczane w glinie. oczywiście do usunięcia. cholernie ciężka 'sprawa'...posadowienie tych belek wygląda w miarę solidnie. ich szerokość to ok 27 cm, i można po nich śmiało skakać :D

poza tym masz jakiś pomysł na wymianę tego sufitu? mam deski 5 cm grube i 7m długie do wykorzystania, ale co z jakimś tanim ociepleniem?

pitbull
02-07-2004, 08:34
Wszystko zalezy jaki chcesz uzyskac efekt wizualny w pomieszczeniu.
Material ociepleniowy to raczej welna mineralna w plytach.

Rak
02-07-2004, 09:35
witam ponownie,
belki mają zostać 'odkryte' od dołu, czyli pokoju a przestrzeń pomiędzy nimi muszę czymś wypełnić. czy pomiędzy deskę a wełnę powinienem coś wyłożyć?

pitbull
02-07-2004, 10:00
To znzczy chcesz widziec tylko polowe wys. belek?
Do boku belki beda przybite laty a do nich od spodu deski na ktorych bedzie ocieplenie. Nic tam nie musisz wkladac. Nad pomieszczeniem mokrym folie PE.

Rak
02-07-2004, 11:35
w rzeczy samej....dzięki.

Rak
06-07-2004, 14:11
witam,
jeszcze jedno....
czy muszę stare belki stropowe czymś posmarować? myślę tu o jakimś kornikobójczym preparacie. mimo, że belka jest szeroka na 22 cm to nieco zmęczona przez kornika. belka jest bukowa.

pitbull
09-07-2004, 07:46
Teraz to nic nie da. Wiekszosc preparatow dziala powierzchniowo i zabezpiecza przed wejsciem owada wglab. Musialbys jakies zastrzyki wglebne robic.

Rak
09-07-2004, 08:15
dzieki.

Przemek12
13-11-2007, 11:02
Witam, ja mam podobną sytuację, z tym że wymieniłem wszytskie belki i od góry na wkrety przymocowalem deskę szalówkę i teraz mam piękny świeży drewniany sufit.
Mam tylko pytanie jak to ocieplić od góry. Czytałem kilka wątków traktujących o podobnych problemwach, ale zawsze były pewne różnice...

Zastanawiam się na ułożeniem wełny mineralnej od góry, tylko jest pytanie czy zostawić jakąś małą szczelinę pomiędzy szalówką a wełną, np. za pomocą cienki listewek tak była przerwa 1-2 cm?? I jeszce jedno czy od góry na wełnę dobrze będzie położyć folię paroprzepuszczalną, bo pewnie zwykła będzie powodowała skraplanie i zamoknięcie wełny?
A może lepszy będzie styropian, ale wtedy boję się wilgoci i grzyba??
Co wy tna to?