PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o ocene



krislord
14-06-2013, 09:16
Witam

Czy przerwa pomiędzy krokwią a płatwią widoczna na zdjęciu jest dopuszczalna ?

Co myślicie o wykonaniu okapu ? - chodzi mi czy jesli na dole jest przybita lata i na niej blacha a na niej wylozona membrana czy splywajace skropliny nie beda gromadzily sie tuz przed latą? (w zagłebieniu)
Przy tak wykonanym zakonczeniu rozumiem ze nie daje się grzebienia z wentylacją ani samej siatki wentylacyjnej? i czy to jest prawidlowe?

Jan P.
14-06-2013, 16:59
Jak już tak zrobił to powinien dać klin aby nie powstała kieszeń. Jan.

andrzej belka
14-06-2013, 20:52
a mi sie nie podoba to ze jak tak ladnie zostaly obrobione krokwie to przybil od czola boazerke , wyglada to paskudnie, rynny mogly byc na rynajzach, i oczywiscie tak jak mistrz jan napisal powinien byc klin, odnosnie szczeliny na osadzeniu krokwii ja bym kazal poprawic (dociagnac).

Andrzej Wilhelmi
20-06-2013, 22:28
Tak jak wspomnieli szanowni przedmówcy estetyka fatalna. Hak rynnowy doczołowy został zamocowany na szalówce grubości 19 mm!!! Grzebień powinien być z wentylacją bo pierwsza łata choć postawiona na sztorc to zamontowana na krokwi czyli jej powierzchnia będzie w płaszczyźnie pozostałych łat. Brak kratki wentylacyjnej spowoduje opadnięcie dolnej krawędzi dachówek pierwszego rzędu. Natomiast przy połączeniu krokwi z murłatą czy płatwią najistotniejszy jest styk poziomy. Pozdrawiam.