PDA

Zobacz pełną wersję : ze sciana? a moze bez sciany? plan mieszkanka okolo 70 m2 :- ) prosze o porady



czarna_malina
15-06-2013, 15:46
hej

to moj pierwszy post na forum , witam wszystkich bardzo serdecznie :P

chcialabym sie Was poradzic w kwestii planowania mojego mieszkanka, mam nastepujacy dylemat: czy zostawic sciane miedzy przedpokojem a kuchnia i salonem czy tez wyburzyc ja i uzyskac dzieki temu duzy salon z kuchnia, ale bez przedpokoju, ponizej chcialabym Wam pokazac jak to wyglada na planie ktory wlasnie sobie robie w programie online:

(1) oto zdjecie bez sciany:
195762
(2) a oto fotka ze sciana
195763

kusi mnie to wyburzenie sciany, ale ma to rowniez swoje minusy..

chetnie uslysze rowniez inne propozycje dotyczace wystroju lub rozplanowania mieszkanka !!

pozdrawiam dziekuje

malina :-)

2112wojtek
15-06-2013, 19:07
Ten podział mieszkania ( za ścianą czy bez) ma generalnie zachwiane proporcje.
Większą powierzchnią dysponuje sypialnia niż pokój dzienny. Trochę to dziwny układ funkcjonalny.

czarna_malina
15-06-2013, 19:30
Ten podział mieszkania ( za ścianą czy bez) ma generalnie zachwiane proporcje.
Większą powierzchnią dysponuje sypialnia niż pokój dzienny. Trochę to dziwny układ funkcjonalny.


Masz jakies inne wiec rozwiazanie do takiego rozkladu pokoi? Poki co wszystkie pomieszczenia maja oddzielne wejscia i zadne nie jest ze soba polaczone. To tylko moja symulacja jak to mozna rozegrac....

kinka
15-06-2013, 19:37
Popieram to co napisał 2120wojtek,bardzo dziwny układ mieszkania.Jeśli chcesz powiększyć pokój dzienny to pomyśl nad przestawieniem ściany pomiędzy nim a sypialnią,bo pomysł z tą ścianą jest kiepski.

czarna_malina
15-06-2013, 19:42
Popieram to co napisał 2120wojtek,bardzo dziwny układ mieszkania.Jeśli chcesz powiększyć pokój dzienny to pomyśl nad przestawieniem ściany pomiędzy nim a sypialnią,bo pomysł z tą ścianą jest kiepski.

kiepski, jak to rozumieć, nie wyburząć siany?

chodzi o to ze pokoje maja takie ustawienie, są w dobry stanie, chce powiekszyc przestrzennie kuchnie, stąd pomysł z przebiciem do średniego pokoju i ewentualnie otwarcie przedpokoju, na dzis dzien tak jak sa inne kolory podlogi tak sa odrebne pomieszczenia, kuchnia niestety jest mega malutka a salon byl kiedys w duzym pokoju...

jakies pomysly??

robert skitek
15-06-2013, 19:43
Przy okazji powiększenia kącika dziennego, radzę:
- stworzyć więcej miejsca do pracy w kuchni (blatu) - chyba, że nie gotujesz
- przearanżować wc albo przesunąć drzwi, bo wchodzisz na umywalkę

uprzedzając - sam na forum nie rysuję

kinka
15-06-2013, 19:49
Wyburzenie ściany spowoduje że kuchnia i salon będą w przedpokoju,a po wejściu wszystko na widoku.Gdzie masz kominy,może da się coś innego wymyśleć? Nie chcesz salonu z powrotem w dużym pokoju (obecnaj sypialni) jest przecież większy ?

2112wojtek
15-06-2013, 19:50
Wyprostuj ścianę w sypialni lub ją nawet przesuń jeszcze w stronę łóżka - funkcjonalnie niewiele to zmieni w układzie jak z propozycji nr1 a zyskasz przestrzeń.
Skośne drzwi w komunikacji sprawiają wrażenie lekkiego zachwiania równowagi całego wnętrza i wprowadzają pewien niepokój - warto więc zrezygnować z tego rozwiązania, zwłaszcza ,że otwarte pomieszczenie ma "załamaną" ścianę przy strefie kuchennej, pod jeszcze zupełnie innym kątem, co pogłębia tylko wrażenie sporej i przypadkowej nieregularności.
PS Zwróć uwagę na ergonomię i wymiary - uwaga Roberta jest bezcenna a błędów jest jeszcze trochę.

czarna_malina
15-06-2013, 19:51
bardzo bym chciala powiekszyc kuchnie bo gotuje, ale nie mam juz pomyslu na dodatkowy blat, ta kuchnia ktora teraz jest zaprojektowana jest na 3,6 m, w tym dwa wysokie slupy, lodowka + szafki z piekarnikiem, do tego palniki no i zlewozmywak, ale planuje go taki maly zrobic (akurat w tym programie nie bylo takiego)

co do wc , faktycznie umywalka nie jest w najlepszym miejscu, drzwi raczej nie przesune, musialabym umywalke gdzies przeniesc... :confused:

robert skitek
15-06-2013, 19:56
Naprzeciw obecnego blatu (przy otwartej wersji) można zrobić "półwysep". W oddzielonej wersji to tam właśnie można schować wysoką zabudowę. Chyba nie potrzebujesz stołu na 6 osób?

czarna_malina
15-06-2013, 20:09
kuchnia wyglada na dzien dzisiejszy tak:

195792

w pokojach nie mam kominów,

co do prostowania ścian pokoju dużego, wolałabym nie ruszac go ze względu na dodatkowe koszta, pokoj ten jest w bardzo dobrym stanie, nastomiast pokoj sredni i kuchnia sa do totalnego zrobienia, stąd ten pomysł się zrodził..

co do tego dodatkowego blatu, faktycznie mogłabym tam go zrobić, pytanie tylko czy taka kuchnia "w przedpokoju" to dobry pomysł, przyznam sie ze mam mieszane uczucia

robert skitek
15-06-2013, 20:12
w jakim przedpokoju? myślałem o max 1,5m - w obecnym szarym obrysie kuchni

czarna_malina
15-06-2013, 20:14
w jakim przedpokoju?

tak jak sie konczy blat kuchni, sa drzwi do łazienki, a póżniej obok już wejsciowe, stąd zaraz przy wejsciu do mieszkania, wchodzi się niejako do kuchnio-salono-jadalni...

robert skitek
15-06-2013, 20:16
naprawdę umiem czytać rzuty :)

czarna_malina
15-06-2013, 20:31
cos takiego ??

195794

robert skitek
15-06-2013, 20:38
Tak, w tym miejscu, chociaż ja bym zrobił prostopadle do ściany, a "klin" zostawiłbym w kuchni.

czarna_malina
15-06-2013, 20:45
rozumiem

a za ktorym wariantem bylbys ? ten powyzej czy moze jednak osobny przedpokoj jak w wersji (2), tam wyburzylabym tylko fragment sciany miedzy srednim pokojem a kuchnia ... ??

robert skitek
15-06-2013, 20:50
Ani tak, ani tak :) Otwierałbym ale na pewno inaczej, bo to co rysujesz jest bez sensu w każdym wariancie. I chyba dlatego nie widzisz odpowiedzi w ankiecie...
Powodzenia!

czarna_malina
15-06-2013, 20:54
Ani tak, ani tak :) Otwierałbym ale na pewno inaczej, bo to co rysujesz jest bez sensu w każdym wariancie. I chyba dlatego nie widzisz odpowiedzi w ankiecie...
Powodzenia!

a jak byś otwieral ??

kinka
15-06-2013, 21:32
Proponuję taki układ:
http://img694.imageshack.us/img694/8664/zopn.jpg
lub kuchnię przenieś do pokoju a w jej miejscu zrobić jadalnię-ale to oczywiście dodatkowe koszty
http://img819.imageshack.us/img819/1540/xjqc.jpg

czarna_malina
15-06-2013, 22:21
bardzo dziekuje za rysunki, musialas sie bardzo napracować żeby to zrobc, dziekuje,

na pierwszym rzucie widze coś co bardzo mi sie podoba, kuchnia w taka litere "L" dzieki temu jest sporo miesjca na blatach, nie dokonca rozumiem co jest narysowane za telewizorem ?? no i tak jak juz wspominalam raczej odpada przesuniecie scianki z duzego pokoju, nie mniej super pomysł z ta kuchnia, dzieki !!

drugi plan rzeczywiscie wymagalby juz wiekszego nakladu finansowego wiec chyba go odpuszcze ze wzgledu na moj budzet :)

Elfir
18-06-2013, 14:46
za telewizorem jest szafa na wierzchnie ubrania.
Scianka z telewizorem zamyka widok na pokój od strony drzwi wejściowych