PDA

Zobacz pełną wersję : Krokwie 20cm - jak najlepiej wykona? ocieplenie o gr. 20 cm?



MARJO
01-07-2004, 10:59
Prosze o wskazówki, które rozwiązanei wybrać:

1. Szczelina 3cm, następnie wełna 15 cm pomiędzy krokwie, następnie ruszt aluminiowy a między ruszt 5 cm wełny w poprzek.

2. Szczelina 3 cm, wełna 20 cm, ruszt założyc z odsunięciem od krokwi o 3m (zeby nie zgniatać wełny). Ruszt chyba można odsunąć na wspronikach, które fachowcy nazywają choinkami ?

3. Dać sobie spokój z kombinacjami i zastosować szczelinę 2 cm ( czy nie za mało) i zastosować wełnę 18 cm np Uni Mata Isover'a

Może prolem banalny ale mocno mnie "męczy" ostatnio:)
Pozdrawiam

mario2
01-07-2004, 11:25
jeżeli zastosowałeś dobrej jakości folię wyskoparoprzepuszczalna to nie jast konieczne zostawiać szczeline wentylacyjną. szkoda tych 2-3 cm dałbym wełnę 20 cm, na krokwie przymocował uchwyty do stelaży (zawiesia) 125 na to nadziać 5 zm wełny. 25 cm unimaty da efekt termosu.
pozdrawiam mariusz

kgadzina
01-07-2004, 11:28
Napisz czy musisz robić tą szczelinę powietrzną bo jak nie to pakuj 20 cm wełny i spokój.

MARJO
01-07-2004, 12:00
Może źle opisałem o jaką szczeline mi chodzi...mam na myśli szczelinę pomiędzy deskami dachu a wełną (dach odeskowany na tym papa a na papie dachówka). Wszyscy fachowcy, z którymi rozmwiałem twierdzą, że ta szczelina jest niezbędna. ...

kgadzina
01-07-2004, 12:06
W tym przypadku szczeliny nie unikniesz. Ale możesz zrobić tak:
Nabij na krokwie łaty (jakieś 4 cm) i wpakuj wełnę 20. A sznurek podtrzymujący wełnę (w zygzak) przystrzel tackerem do łat. I gotowe.
Potem folia paroizolacyjna, wieszaki ES i profile sufitowe. Dalej płyty GK i masz poddasze jak się patrzy.

MARJO
01-07-2004, 12:31
Wiem, że tak jak radzisz można zrobić ale właśnie nabijania łat sądziłem, że można uniknąć a brakujące około 4 cm uzyskać na zawiesiach ES -niezbyt dobry pomysł ?

kgadzina
01-07-2004, 12:50
Będzie trudniej bo musiałbyś wtedy wełnę nabijać na ES-y. Poza tym dawać 2 warstwy wełny np. 15 (lub 18) i do tego 5 cm. Wychodzi drożej.
A poza tym folię paroizolacyjną trzeba by kleić taśmą dwustronną do profili sufitowych (jednak mocniej trzyma się gdy jest przystrzelona do łat).

No i u mnie jeszcze jest tak że folia przystrzelona do łat jest te 4-5 cm nad płytami GK co daje pustke powietrzną która było nie było też trochę izoluje termicznie.

MARJO
01-07-2004, 13:13
Dzięki za wskazówki...ale nie wszystko rozumiem dlaczego musiałbym dawać dwie warstwy i do tego tę drugą nabijać na ES'y
Koncepcję mam taką:
1. wykonać z drutu szczelinę
2. przymocować ES'y do krokwi
3. około 2 cm poza krokwie
4. przymocować profile które jednocześnie przytrzymają wełnę...

mogłoby tak być ?

cyrus
01-07-2004, 13:45
radze Ci dać 18 miedzy krokwie, potem na es`ach nabić profile i płyt i "wcisnąć" w to 5cm. Zwróć uwagę że wełna wsadzona pod krokwie nie tylko da nam odpowiednią grubośc - zabezpieczy ona też przed ewentualnym pożarem więźbę i zlikwiduje mostek cieplny jaki uzyskujesz układając wełnę tylko między krokwie albo między nabite łaty. Przekonuje do systemu dwuwarstwowego i koniecznie nie na łatach, ale na es`ach.

KrzysiekS
01-07-2004, 14:18
Mam krokwie 18 cm, powyzej pełne deskowanie.

Dalem wiec: paski styropianowe 3 cm, aby uzyskac szczeline, pozniej welna 14 cm Polterm Max oraz na wszelki wypadek przeplotlem welne sznurkiem.

Nastepnie ES przykrecone do krokwi, a do nich profile głowne oddalone o 10 cm od krokwi. W tą szczeline 10 cm wsunąłem wełne.

Do profili glownych przymocowalem folie, ktorą tylko chwycilem malymi srubkami.

Nizej jest juz płyta GK.

W powyzszy sposob montaz przebiega dosyc łatwo.

Tak wiec mam 24 cm welny plus 3 cm pustki powietrznej i 2 cm deskowania.

Nawet w chwilowe upały w ostatnim czasie na poddaszu nie było ani duszno, ani gorąco. Do tego poddasze ma 3,05 m wysokosci.