PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit podwieszany z led



miasto45
16-06-2013, 07:20
Witam mam małe pytanie jak zrobić taki sam sufit jak na zdjęciu przeszukałem internet i nic nie znalazłem najlepiej jak by ktoś podesłał mi link do filmu bardzo was proszę wymiar takiego sufitu będzie 250x110 195827195828

blind_i
17-06-2013, 17:06
tez miałem z tym problem i niestety wielcy fachowcy nie powiedzą jak to zrobi bo nie zarobią;)
jednak ja dałem rade.
jeżeli robisz dwa poziomy (czyli zamiast gładzić sufit dajesz płytę) to:

1. łapiesz poziom na ścianach i przykręcasz profile UD 30
pamiętaj aby profile które przykręcasz do ścian, posadzek, sufitów podkleić taśma wygłuszającą ( w kazdym markecie kupisz)
2. mocujemy profile poprzeczne

1. Rysujesz na suficie co chcesz (w tym przypadku prostokąt)
2. Jeżeli masz już oblamówka do pierwszego poziomu to możesz już obliczyć ile wysokości ma mieć drugi poziom
3. Przykręcasz do sufitu profile UD30, ok 10-12 cm od krawędzi twojego kształtu
4. Tniesz profile CD 60 na krótsze (jeżeli połka mie mieć 10 cm to tniesz na 10 cm + wysokość pierwszego poziomu)
wkładasz je (zamkniętą stroną na zewnątrz)
5. następnie bierzesz dwa profile UD30 i łączysz je razem w kształt UC (ja łączyłem na nity;)
w ten sposób będziesz mógł połączyć elementy.
6. w drugim poziomie docinasz profile CD 60 i wstawiasz między połączone UD 30,
7. okładasz płytami,
8. Ran robisz w ten sposób że tniesz płytę np n a10 cm i przyklejasz ją na klej gipsowy, na to dajesz narożnik metalowy i finito
później jak będę miał chwile to podeśle fotki

123budujemy
19-06-2013, 19:29
Zobacz sobie u mnie na blogu moje konstrukcję, mam zamieszczone pełno zdjęć może sobie coś podpatrzysz i wykonasz sufit jaki Ci się będzie podobać, to nic trudnego, sam podpatrywałem na zdjęciach i czytałem fora i sobie wszystko ładnie porobiłem i jestem zadowolony.
http://123budujemy.pl/?s=regips

pozdrawiam i życzę powodzenia

domini3ka
02-04-2015, 09:56
Mnie osobiście podoba się takie rozwiązanie do przedpokoju, jak zabrać się za wykonanie takiej konstrukcji, czy trzeba zlecić fachowca ?
Ogólnie większość rzeczy przy remoncie mieszkania zregóły robię sama. :wiggle:
http://123budujemy.pl/wp-content/uploads/2013/02/DSC08137-625x468.jpg

Krzysiek88
02-04-2015, 21:06
Tak jakbys robiła kaste/paczke, roznie to ludzie nazywaja, tylko tutaj jest niedomknieta tzn. od spodu co sa okragle swiatelka masz dno, i ta wewnetrzna scianka co widac z 10cm pewnie ma, a tam w srodku reke wkladasz i masz dostep do tych okraglych swiatelek, no i do okola kleisz pasek z ledami co tak wlasnie swieci w kolo ladnie i daje efekt, jak cos juz w domu robilas to majsterkowanie takie to jest, ja osobiscie nie lubie osadzania winkli, a tam na gorze jeszzce polwinkle trzeba osadzic zeby byl ladny rant.

Adurska
08-05-2015, 09:10
Właśnie poszukuje takie rozwiązania, świetne :) Pytanie takie, ponieważ sufit chciałbym mieć podwieszany jak na pierwszych zdjęciach (prostokąt na środku sufitu) jak połączyć płyty aby nie pękały .. czy siatka wystarczy czy na dzień dzisiejszy są inne lepsze rozwiązania?

Krzysiek88
08-05-2015, 20:47
Podobno papier najlepszy, taśma to już relikt.
Trafiłem kiedyś na ten kanał, można się sporo dowiedzieć.

https://www.youtube.com/watch?v=d5eHrwrGBok

Adurska
12-05-2015, 15:59
ooo dziękuje za info :)