PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja pionu kanalizacyjnego - gdzie?



krislord
18-06-2013, 11:54
Witam
Nie wiem czy w odpowiednim dziale....

Zastanawiam się gdzie musze umieścic odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego - pion kanalizacyjny bedzie tuz obok komina - teoretycznie wentylacje pionu mozna by wpuscic w komin ale nie mam wolnych przewodow wentylacyjnych. poza tym jesli wentylacja pionu bylaby wyprowadzona na rowni z wentylacja domu czy "smrodki" nie cofaly by sie do domu? Jesli dam dachowke z kominkiem to tuz obok komina chyba niewiele pomoze?
Mozna taki kominek odsunac na pewna (jaką?) odleglosc od komina rurami spiro?

okojan
18-06-2013, 17:43
Mam ten sam problem. Czy odpowietrzenie kanalizacji moze byc obok kominka wentylacyjnego ( dachówka wentylacyjna)? Czy moze zaciągać ,,smród"?

KrzysztofLis2
19-06-2013, 11:53
Oczywiście, że może być obok takeigo kominka. Bo taki kominek służy właśnie do odpowietrzania kanalizacji, więc będziesz mieć jedno odpowietrzenie kanalizacji obok drugiego. Nic nie będzie smrodu zaciągać.

Chyba, że kominkiem masz wyprowadzoną wentylację nad dach, ale tak na pewno nie masz, bo to przecież błąd jest. ;)

Konto usunięte_12*
20-06-2013, 21:09
Czy moze zaciągać ,,smród"?
I owszem, bo wentylacja "grawitacyjna" często TAK MA :(
Można częściowo się zabezpieczyć dając np. wylot kanału odpowietrzającego od strony wschodniej (najczęstsze wiatry z zachodu), ale jeśli występują "cofki", to prędzej czy później będzie "zaciągać" :sick:.
Najlepiej by było odpowietrzenie kanalizacji odsunąć możliwie najdalej od wylotów WG i dać je wyżej.