PDA

Zobacz pełną wersję : Jak podnieść domek letniskowy oparty na słupkach/bloczkach betonowych???



pblysy
18-06-2013, 14:45
Witam
Może na początek powiem coś od siebie...nie jestem budolańcem nie znam się wole opinię specjalistów.
Mam domek letniskowy budowa szkieletowa oparty na 12 bloczkach betonowych.
http://www.firmakora.pl/uploads/MAX67.jpg /zdjęcie przykładowe/
Niestety osoby od których kupiłem działke letniskową nie zieli pod uwagę nachyłu działki (15* - 20*)
co spowodowało podmycie przez spływającą wodę z trawnika częsci przedniej domku i zapadnięcie się bloczków.
Efektem jest różnica przynajmniej 3-5cm na ościeżnicy od drzwi.
Chciałbym podnieść / unieść domek i podłożyć podkładami kolejowymi /drewnianymi/ z każdej strony, albo zrobić podmurówkę.
Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii domek znajduje się za Wieliczką woj. Małopolska.

bladyy78
18-06-2013, 15:25
Jak podnieść domek, najprościej to podnośnikami hydraulicznymi np takimi samochodowymi o odpowiednim udźwigu.

pblysy
18-06-2013, 16:02
"mordi" Panu juz podziękujemy za spamowanie na forum

pblysy
18-06-2013, 16:04
bladyy78 czyli podnośniki 8t dla TIRów będą ok.
A czy w takiej sytuacji domek podnieść na 4 podnośnikach? i ile można podnieść do góry?
Zastanawiam się nad bezpieczeństwem pracujących pod domkiem.

borge
18-06-2013, 17:10
lepsze beda podnosniki kolejowe albo uzywane w off roadzie tzw. hi lift (farmerskie), oba maja znacznie wiekszy zakres pracy niz typowo samochodowe ktorych zadaniem jest uniesc obiekt tylko nieco
co do bezpieczenstwa pracujacych to zgodnie z zasadami BHP ; ) nie bedziesz trzymal ciezaru na podnosnikach tylko po uniesieniu podlozysz jakies solidne zabezpieczenia

pozdrawiam

bladyy78
18-06-2013, 20:25
Kolego podnośniki 8T powinny wystarczyć . Pamiętaj że podnośniki podstawiasz pod belki nosne, albo jakaś ramę która wspiera się na tych bloczkach. Podnośniki muszą stać na czymś stabilnym żeby się nie przechyliły lub nie zapadły w gruncie jak zaczniesz domek dźwigać. Podnosić musisz delikatnie jak się tylko domek zacznie dźwigać musisz podkładać pod niego zaraz jakieś solidne deski czy foszty, nie możesz podnosić go od razu na żądaną wysokość ( lepiej podnieść o max 5cm i przejść do kolejnego boku niż za jednam razem na zadana wysokość) Podnośniki rozstaw równomiernie wtedy będą mniejsze siły . Żeby Ci nie przyszło do głowy na tych 4 podnośnikach podnosić całego domku od razu, najpierw rozstawiasz je pod jeden bok i dźwigasz delikatnie coś podkładasz i opuszczasz później pod drugi bok dźwigasz delikatnie i opuszczasz itd. No i na koniec pytanie dlaczego mimo deszczu domek się zapadł możliwe że domek stoi na niestabilnych bloczkach i należało by najpierw wylać jakiś lepszy fundament żeby w przyszłości się to nie powtórzyło.

pblysy
19-06-2013, 10:38
Kolego podnośniki 8T powinny wystarczyć . Pamiętaj że podnośniki podstawiasz pod belki nosne, albo jakaś ramę która wspiera się na tych bloczkach. Podnośniki muszą stać na czymś stabilnym żeby się nie przechyliły lub nie zapadły w gruncie jak zaczniesz domek dźwigać. Podnosić musisz delikatnie jak się tylko domek zacznie dźwigać musisz podkładać pod niego zaraz jakieś solidne deski czy foszty, nie możesz podnosić go od razu na żądaną wysokość ( lepiej podnieść o max 5cm i przejść do kolejnego boku niż za jednam razem na zadana wysokość) Podnośniki rozstaw równomiernie wtedy będą mniejsze siły . Żeby Ci nie przyszło do głowy na tych 4 podnośnikach podnosić całego domku od razu, najpierw rozstawiasz je pod jeden bok i dźwigasz delikatnie coś podkładasz i opuszczasz później pod drugi bok dźwigasz delikatnie i opuszczasz itd. No i na koniec pytanie dlaczego mimo deszczu domek się zapadł możliwe że domek stoi na niestabilnych bloczkach i należało by najpierw wylać jakiś lepszy fundament żeby w przyszłości się to nie powtórzyło.

Cos czuję że będę musiał wynając specjalistyczna ekipę tak bedzie bezpieczniej laik zawsze może coś spartolić.
Manewry takie są zazwyczaj delikatnym tematem.
Teraz domek się zapadł co mnie również zdziwiło moim skromnym zdaniem nie został przygotowany solidnie grunt pod bloczki - poprostu zostały one postawione bezpośrednio na ziemi ci taki bloczek po opadach systematycznie wtapiał się w grunt.
Z tego co mi sie wydaje bo jestem laikiem bloczki powinny zostać osadzone na zabetonowanych podporach w gruncie ale moge się mylić.

Czy znacie Panowie jakąś firmę z południa która zajmuje się takimi sprawami?

pblysy
02-11-2017, 13:15
Ostatecznie

POSZUKUJE, ekipy do wykonania podmurówki wraz z mini tarasem pod domkiem letniskowym całorocznym.
kontakt [email protected]

Pit1
23-09-2018, 11:46
Witam. Czy poradził sobie Pan z podniesieniem domku?

pblysy
24-09-2018, 05:43
Niestety nie, nie znalazłem ekipy i tak czekam