PDA

Zobacz pełną wersję : ceny kabla 3 x 1.5 w niemczech



wert
01-07-2004, 14:20
ile kosztuje przewod 3 x 1.5 w hurtowniach? pytam bo ostatnio zauwazylem, ze 50 mb ww przewodu kosztuje w niemczech 5,50 eur, i to w normalnym sklepie i bez rabatu, co przy ostatnim kursie eur/pln daje ok 50 grosikow za metr. wracam jutro do kraju i jakbym mogl zaoszczedzic to wrzuce do samochodu pare zwojow.
pzdr.

deha
01-07-2004, 16:04
ile kosztuje przewod 3 x 1.5 w hurtowniach? pytam bo ostatnio zauwazylem, ze 50 mb ww przewodu kosztuje w niemczech 5,50 eur, i to w normalnym sklepie i bez rabatu, co przy ostatnim kursie eur/pln daje ok 50 grosikow za metr. wracam jutro do kraju i jakbym mogl zaoszczedzic to wrzuce do samochodu pare zwojow.
pzdr.
Witam
Jak się nie mylę to ok 1,00PLN.

tczarek
02-07-2004, 07:30
Ostatnio kupowałem przewód 3x1.5 po 1.2zł/mb

Karol N.
02-07-2004, 08:08
ile kosztuje przewod 3 x 1.5 w hurtowniach? pytam bo ostatnio zauwazylem, ze 50 mb ww przewodu kosztuje w niemczech 5,50 eur, i to w normalnym sklepie i bez rabatu, co przy ostatnim kursie eur/pln daje ok 50 grosikow za metr. wracam jutro do kraju i jakbym mogl zaoszczedzic to wrzuce do samochodu pare zwojow.
pzdr.
Widziales pewno NYM-J 3x1,5. Kupuj a elektrycy beda cie po rekach calowac bo ten przewod bardzo latwo sie obrabia (odizolowuje) w przeciwienstwie do YDYp. Ciekawostka jest, ze przewod ten tam w marketach bywa czesto tanszy od tego ktory firmy kupuja w hurtowniach z rabatem.

wert
02-07-2004, 12:07
witam,
dzieki za ceny; tzn. ze w kraju drozej, wrzucam do bagaznika pare kregow i wracam,
pzdr.

kroyena
02-07-2004, 13:57
Wert znotu jeszcze jakiś osprzęt i wrzuć na posta jeżeli możesz.

_bogus_
02-07-2004, 14:31
Dziwne z tymi cenami. Bo rzeczywiście sprawdziłem - i widzę że przy roklach 100 m to u nas trzeba płacić ok. 1 zł/m (czyba że promocja).

Ciekawostak, ciecawostka.

Karol N. - a może byś mi nie specjaliście, wyjaśnił różnicę pomiędzy NYM-J a YDYp?

Pozdrawiam

Karol N.
02-07-2004, 16:02
Dziwne z tymi cenami. Bo rzeczywiście sprawdziłem - i widzę że przy roklach 100 m to u nas trzeba płacić ok. 1 zł/m (czyba że promocja).

Ciekawostak, ciecawostka.

Karol N. - a może byś mi nie specjaliście, wyjaśnił różnicę pomiędzy NYM-J a YDYp?

Pozdrawiam
NYM jest okragly pod plaszczem znajduje sie wypelnienie ktore znacznie ulatwia sciagniecie izolacji. YDYp to p znaczy plaski. Tak pozatym to parametry raczej podobne. Aha nie wiem na jakie napiecie jest przewidziana izolacja YDYp.