PDA

Zobacz pełną wersję : Castorama - nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen...z autopsji



fighter1983
20-06-2013, 22:41
Historia z ostatnich dni, bohaterowie:
Castorama - znany market budowlany szeroko reklamujacy sie haslem nikomu nie pozwolimy pobic naszych cen
forumowiczka - klientka
ewbuxxxo- nasz forumowy Piotrus - wykonawca elewacji
fighter1983 - wogole nie znany dostwca rozwiazan glownie elewacyjnych, hydroizolacyjnych, iniekcyjnych, i zapraw do naprawy betonu /antykorozji stali

Tak sie zlozylo, ze jedna z forumowiczek w Warszawie poprzez wykonawce stolarki otworowej - jareko, trafila w sprawie elewacji do wykonawcy ewbuxxxo i do mnie jako do dostawcy. Przy elewacji wiadomo - styropian. A ze styropian to i na elewacje i na podloge... styropian przyjechal prosto z Termoorganiki, ale okazalo sie... ze folia potrzebna... 100m2 czarnej i 50m2 pod ogrzewanie podlogowe(srebrnej). Klientka decyduje sie ze ta folie potrzebuje o 20:38 19-06 (sms) z dostawa na 20, wrzucam maila do firmy, ale nasz kierowca nie zabiera tej folii "lecąc" na Warszawę.

20.06 - data dostawy, folii kierowca nie zabral, a jest potrzebna "na juz", mysle sobie, ok... po drodze na Ursus(dzielnica Warszawy) wpadne po drodze do Casto (Popularna) kupie po rolce... o ile to moze byc drozsze niz od producenta - mysle sobie....zrefakturuje na 5gr na m2 i wszyscy beda zadowoleni.
Wpadam do Casto... wozeczek i lece... czarna na budowlanym: cena 46zl/rolke 100m2 mysle sobie - swietnie, klientce powiedzialem ze u mnie 40zl za rolke... no ale dobra - zadna strata, doloze te 6pln... ale teraz trzeba jeszcze pod ogrzewanie podlogowe... dzial sanitarny, alejka nr50 jak sie dowiedzialem No to zasuwam z tym wozeczkiem... jest jakis pracownik, pytam go gdzie taka folie znajde... pokazuje mi - jest... 6,98 brutto/m2 czyli rolka 349zl... cos mi nie pasuje...
Telefon: dzownie do mojego dostawcy:
- "Czesc Edyta.... po ile ja u Ciebie kupuje folie pod ogrzewanie podlogowe za rolke? "
- "70zl netto za 50m2 razem ze spinkami" - 86,10 brutto rolka......
No to mowie temu pracownikowi ze to troche slabo.... z ta cena a podobnmo "nikomu nie pozwolicie pobic naszych cen", facet wola kierownika... przychodzi... mowie mu jak sprawa wyglada, ze wpadlem po drodze, na szybko, po 1 rolke... rozumiem ze narzut marketu 20-30% jest ok... ale nie 4x drozej....
Wiec mnie facet pyta skad mam taka cene: podaje namiary na dostawce, ale okazuje sie, ze to musi byc "pkt gdzie mozna zakupic detalicznie, wiec jeszcze raz telefon do dostawcy:
- "Hej Edyta, jeszcze raz Bartek w sprawie tej folii pod ogrzewanie podlogowe, masz kogos w Warszawie kto ja ostatnio bral do siebie na magazyn? najlepiej w poblizu Popularnej?"
- "Ostatnio ta folie kupowal AN-BUD Lipińscy Warszawa Puławska 506/508" (podala mi nr telefonu)
Dzwonie do Anbud...
- "Dzien dobry, macie folie pod ogrzewanie podlogowe i po ile?"
- "Mamy 115 brutto rolka 50m2 razem ze spinkami."
Wiec mowie facetowi w Casto: Korki sa... na Pulawska daleko... jak to jest z ta gwarancja najnizszej ceny?
Przejal sie... idziemy do pkt informacyjnego... dlubie w komp...dlubie... mowi mi ze mi za 10dni sciagnie folie pod ogrzewanie podlogowe za 96zl rolke brutto.
Pytam wiec: czym sie roznia te 2 folie skoro jest taka roznica?
Odpowiedz: "Gruboscia"
W tym momencie juz rozbawiony cala sytuacja ciagne temat.... tak zlosliwie troszku... ale ja juz tak mam... zreszta wiedzialem ze stracilem czas.... i jak sie okazalo 5 zeta na wozek Casto... bo go "porzucilem" na koncu na dziale.
Zatem ciagne....:
- Jaka jest grubosc tej folii ktora mamy tu ze soba, a jaka jest grubosc tej, ktora zamierza mi Pan sprowadzic za 10dni za 96zl?
- Nie ma takich informacji.....
- Wiec skad Pan wie, ze roznia sie od siebie gruboscia?
- cisza.....
- Ok, skoro sprzedajecie Panstwo materialy budowlane z pewnoscia maja one dokumenty ktore pozwalaja na wprowadzenie tego materialu do obrotu... wiec poprosze o aprobaty techniczne tych 2 produktow i sam sobie porownam i uzasadnie dlaczego za folie ktora "z ulicy" moge kupic za 115 zl nam zaplacic 350zl...
- Nie mamy, ale wszystkie nasze produkty maja wymagane certyfikaty i dokumenty, ale moge je Panu przedstawic w ciagu 24h a ta folie sciagnac w 10dni...

generalnie... podziekowalem, i wyszedlem, pojechalem w korkach po ta folie na Pulawska i jutro Monice podrzuce...co ciekawe... folia jest identyczna... nawet taka sama etykiete ma jak ta z Casto....

Ale taka refleksja mi przyszla do glowy... jakbym ja takie marze sobie generowal to bym pewnie w tej chwili Maybachem jezdzil a nie stara zdezelowana bmka...
A dla Was klientow... taki post... do zastanowienia sie... jak to jest ze "nikomu nie pozwolimy pobic naszych cen" moze oznaczac... 4x drozej :)

scruffty
21-06-2013, 08:36
Generalnie masz rację, ceny mają z kosmosu, ale mają trzy zalety:
- można sobie pooglądać towar i kupić coś czasem nie znając nazwy, po prostu łażąc miedzy regałami,
- można kupić towar jak jest potrzeby na szybko, np. skończyło się coś w sobotę o 18 - wtedy zostają tylko markety budowlane,
- ostatni ważny argument mają ceny na półkach.

Zakręcona
21-06-2013, 08:51
Z gwarancji najniższej ceny jeszcze nie miałam okazji korzystać, ale mój szwagier robi to nałogowo. Takie hobby ;)

Zaskoczona byłam natomiast, że w różnych sklepach Casto w tym samym mieście są różne ceny. Różnica była na tyle znacząca, że towar zakupiony w Casto A po cenie wyższej zwróciłam w Casto B i zaraz potem w Casto B zakupiłam ten sam towar w niższej cenie. Pracownik tłumaczył to tym, że ceny dostosowują do okolicznej konkurencji.

Do zalet wymienionych przez scruffty dodam jeszcze, że niewykorzystany towar można zwrócić bezterminowo. Niewykorzystany, to nie tak jak w Leroyu nowiutkie pudełko. W Casto można oddać nawet pojedynczą płytkę, mimo że kupowało się kompletne pudełka.
Mężowi przyjęto nawet produkt na który nie miał faktury, na oświadczenie, że kupił w tym sklepie.

Oczywiście sklep idealny nie jest, lista wad też jest długa ;)

gall86
21-06-2013, 09:01
market jak kazdy inny, są ceny niskie, ale nie ma nic za darmo i na czyms muszą się odkuć.

bladyy78
21-06-2013, 09:20
Ogólnie market jak market wiele rzeczy można kupić taniej niż w lokalnych składach, niektóre rzeczy faktycznie ceny maja z kosmosu ale jak ktoś się orientuje to tego tam nie kupi. Ja większość zakupów robię w Castoramie lub leroy, biorę zawsze zapasem a później zwracam i nie ma problemów. I to samo się tyczy składów budowlanych w niektórych ceny są znacznie wyższe niż w markecie.

KrisPL_
21-06-2013, 09:22
Niestety w Castoramie nie wszystko opłaca się kupować, ale nie znaczy to, że jest tam drogo i kupować nie warto.

Castorama od zawsze słynęła z wysokich cen na wszelkie folie, więc wypowiedź autora mnie nie zdziwiła. Sprawdźcie sobie cenę np. agrowłókniny, prawdziwy szał zakupów... wielokrotnie drożej niż na allegro za to samo i jeszcze słabe stany.

Niektórych rzeczy nikt rozsądny w ogóle nie powinien tam kupować - np. źle przechowywane drzewka. Jest wiele szajsu marketowego, te ich chińskie wideodomofony, kosiarki, tanie karchery itd. Ale już np. wiele rzeczy się opłaca i jest ogromny wybór, choćby kafle.

Zaletą Castoramy jest jednak dostępność produktów, możliwość pooglądania, godziny otwarcia itd. I przede wszystkim możliwość bezproblemowego zwrotu (bez zadawania pytań, biadolenia), a także taniego transportu ( u mnie jest 60 zł za busa do 1 tony 25 km od miasta, 90 zł za HDSa). Wszystko powyższe nie jest standardem mniejszych sklepów w mieście czy tym bardziej internetowych, stąd ogromna popularność Castoramy i generalnie marketów budowlanych.

tazz
21-06-2013, 12:49
Czesto kupuje w casto, zwykle jakies drobiazgi oszczedzajac czas na szukaniu. Ostatnio pojawila sie kolejna gazetka z 'promocjami' wielkich dostaw wiec i pewnie nizszych cen... przed ta gazetka porownalem cene rury pe 25mm w casto i innym markecie...ceny 1 gr rozniace sie. Jako ze nie spieszylo mi sie to odpuscilem zakup. Pojawila sie owa gazetka z promocyjna cena... o 20 gr wyzsza, ot cala prawda o promocji :)

kondziu87r
21-06-2013, 13:42
przykład z ostatnich dni (Gorzów Wlkp)
worek wapna 20kg: castorama 9,98zł, hurtownia X 15zł
klej do klinkieru 25kg: castorama 14,98 hurtownia X 19,98zł
cement budowlany 25kg: castorama 7,65 hurtownia Y 11zł

ale np.
rura kanalizacyjna 2 metrowa 160. w castoramie 40zł a w hurtowni Z 23zł

i tak można sobie wymieniać i wymieniać i wymieniać... nie wiem co miał na celu ten post. Autor rozpisuje się na kilkanaście wersów jak to chodził po casto i sprawdzał ceny i ameryki nie odkrył ale musiał wspomnieć o tym że u "wogole nie znany dostawca rozwiazan glownie elewacyjnych, hydroizolacyjnych, iniekcyjnych, i zapraw do naprawy betonu /antykorozji stali" ma taniej niż costorama. wnioski pozostawiam do wyciągnięcia....

fighter1983
21-06-2013, 15:14
kondziu87r ale jakie wnioski? ja sie po prostu przedstawilem, w sensie... ze mam przelozenie i znajomosc cen zakupu od producenta.... cos sugerujesz?
Ja sie asortymentowo nie pokrywam z Castorama, jednoczesnie nie pokrywam sie klientami.
Moj klient w 90% przypadkow nie znajdzie produktu w Castoramie czy innym markecie budowlanym... po prostu te marki tam nie wystepuja.
A to ze lubie pisac... to chyba widac po postach...
I nie chodzil i sprawdzal ceny.... no juz bym musial chyba na glowe upasc, zeby sie tym zajmowac... po prostu wpadlem po 2 konkretne rzeczy "na szybko" bo mialem po drodze...
Zaskoczyly mnie te ceny i zaskoczylo mnie zupelne nieprzygotowanie obslugi do udzielenia informacji, malo tego: wymyslony na poczekaniu powod dla wytlumaczenia roznicy w cenach nie poparty zupelnie niczym... tyle...
A to ze market ma za zalety wlasnie w stylu zwrot 1 plytki... chociaz osobiscie ja bym jej nie zwracal z kilku powodow... ale co kto lubi... no i czynny jest 7dni w tygodniu do pozna... ale okazuje sie ze... masakra cenowa... no mnie to zabilo... moze akurat tak trafilem... w sensie w ten jeden produkt ktory jest 4x drozszy niz u producenta i 3x drozszy niz w pierwszej lepszej hurtowni

kondziu87r
21-06-2013, 16:07
jeżeli mój post Cię uraził to przepraszam nie miałem na celu obrażania Cię...
wracając do tematu poszedłeś kupić dwie rzeczy które okazały się droższe niż w innym sklepie (akurat w Twoim sklepie) dużo droższe, nie rozumiem sensu dzielenia się takimi nowinkami na forum przecież sklepy czy hurtownie to nie instytucje charytatywne, na czymś muszą zarabiać. dzisiaj na tym jutro na tamtym. jak by tak dobrze poszukać to znajdziesz setki takich produktów których ceny są bardzo zawyżone lub śmieszne niskie.

fighter1983
21-06-2013, 16:32
nie urazil... dlaczego mialby urazic... po prostu zapis o wyciaganiu wnioskow....
Napisalem bo mnie to zaskoczylo.
I nie w moim sklepie bo w koncu z racji tego ze nieoplacalne bylo wracac do siebie do firmy (czas, paliwo, korki) polecialem na Pulawska do swojej konkurencji... i z ulicy bez targowania sie tak po prostu... 115brutto a nie 350brutto

Wiadomo kazda firma handlowa zarabia na marzy, to naturalne... ale marza a lichwa to 2 rozne sprawy.
A tu z tym 2 mamy do czynienia raczej.
Ja rozumiem... kupujesz cos za 5gr sprzedajesz za 12gr... nie ma znaczenia, a narzut przekracza 100% ale w przypadku tej folii? przeciez tego sie kupuje duzo... i nie za grosze a za zlotowki...

kondziu87r
21-06-2013, 17:10
bo po prostu zaśmierdziało mi to nagonką na Castoramę która sprzedaje coś drożej o 300% niż Ty. ale to jest normalne że oni chcą zarobić... kupili coś i chcą to coś sprzedać z zyskiem. dla mnie jest to czysty handle... i trudno tutaj nazwać kogoś lichwiarzem jeżeli jedno sprzedaje z 300% narzutem w porównaniu do innych hurtowni a drugie np 50% taniej. lichwiarzami można by ich nazywać jeśli na wszystko był by narzut 300%.

Balto
21-06-2013, 20:09
kondziu: nie nagonka tylko fighter przedstawił patent jak działają takie markety. Przy okazji: nie ma "cementu budowlanego" wedle nazewnictwa jest cement portlandzki cem I do cem V. Z dalszymi literkami po tym. Ale to detal. Przy okazji w Castoramie możesz kupić cement 32,5 IR ale jak się wczytasz to okaże się że powstaje przed dodanie do cementu 42,5 piasku czy czegoś tam.
Jeżeli chcesz kupić zwykłą rurę do zlewu - kupisz taniej, śrubkę nakrętkę etc. Ale jeśli towar ciuś bardziej wyrafinowany to zapłacisz jak za woły nawet o tym nie wiedząc. Przy okazji jakbyś budował i wykańczał dom w środku to stawiam sporą kasę, że byś zostawił więcej szmalu niż gdyby miał kupować wykonawca w swoim składzie.
Ja na to mówię krótka piłka: stały wykonawca bierze u mnie stale towar, to nawet dziwadła dostanie w dobrej cenie. Dla dobrej współpracy.

fighter1983
21-06-2013, 22:13
bo po prostu zaśmierdziało mi to nagonką na Castoramę która sprzedaje coś drożej o 300% niż Ty. ale to jest normalne że oni chcą zarobić... kupili coś i chcą to coś sprzedać z zyskiem. dla mnie jest to czysty handle... i trudno tutaj nazwać kogoś lichwiarzem jeżeli jedno sprzedaje z 300% narzutem w porównaniu do innych hurtowni a drugie np 50% taniej. lichwiarzami można by ich nazywać jeśli na wszystko był by narzut 300%.
Tak jak wspomnialem - Castorama nie jest moja konkurencja, malo tego, ja sie ciesze ze takie miejsca istnieja, bo nie wyobrazam sobie wlasnej pracy, gdyby nie istnialy, ale zeby az tak przeginac? Balto zwrocil uwage na okreslenie cement budowlany, ja tematu nie podnosilem, zeby wlasnie nie wdawac sie w kolejna szarpanke slowna na forum. Ale skoro taka definicja tam istnieje... w zimie, teraz to mi sie nie chce... ale zrobie sobie taki wypadzik do Leroy czy Casto... wlasnie z pytaniem np. o cement, tyle ze do zastosowania innego niz namieszanie w wiadrze i podlanie trzepaka...

fighter1983
22-06-2013, 01:42
Arturo72 swietnie ze bylbym u Ciebie skreslony jako wykonawca... bo ja nie jestem wykonawca... problem z czytaniem ze zrozumieniem?
Skoro nie przeczytales nawet jednego watku ze zrozumieniem ,na dodatek cytujesz fragment mojej wypowiedzi: fighter1983 - wogole nie znany dostwca rozwiazan glownie elewacyjnych jak mozesz oceniac moje posty pod wzgledem doradzenia tu na forum?
Te moje wysokie ceny to na podstawie czego... fusow z kawy?
O co Ci wogole czlowieku chodzi?

juz wiem... poczytalem te Twoje merytoryczne i pelne wiedzy posty w watku np. tym:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15342-p%C5%82yta-fundamentowa&p=6009483&viewfull=1#post6009483
do tego kilka wypowiedzi, ze "zlabys kogos prostym s...m"
no i jeszcze jatka w wentylacjach.
Pokazales klase ... po raz kolejny... i szukasz nowego miejsca do spiecia?

kondziu87r
22-06-2013, 08:32
Balto czytać to ja jeszcze potrafię i widzę co jest napisane na workach. CEMENT BUDOWLANY, obok leżą inne worki na których było napisane CEMENT PORTLANDZKI 32,5. ale to tylko taki mały detal.

wytłumacz mi jedno co miało na celu założenie tego wątku i rozpisywanie się na temat wysokich cen w castoramie? ktoś na siłę próbuje udowodnić że castorama jest droższa niż jego skład. dla mnie jest to po prostu próba zrobienia sobie reklamy.

fighter1983
22-06-2013, 12:11
Ja musialbym byc nienormalny zeby probowac porownywac sie z Castorama czy innym marketem. Opisalem zdarzenie ktore mialo miejsce... tak po prostu... nie moge sie porownywac z Casto bo nie mam wspolnego asortymentu. Pojedyncze pozycje sie pokrywaja, ale nie maja dla mnie zadnego znaczenia, taki... asortyment uzupelniajacy ktory nie ma wplywu na caloksztalt dzialalnosci.
Zaskoczony bylem jednak tak razacymi roznicami w cenach na tych "pierdolach" i po prostu to opisalem a probujecie mnie za to zlinczowac....
Castorama ma swoich klientow i odbiorcow, ja mam swoich. Moi nie robia zakupow w Casto, Ci z Casto nie robia zakupow u mnie... niby ta sama branza, ale nie pokrywamy sie, nie da sie porownac asortymentu Casto i mojego bo jest po prostu inny.
Wiec i sam wpis nie mial wg mnie charakteru reklamowego, ale ...zwolennicy Casto widze natychmiast zareagowali w taki a nie inny sposob.

piotrek0m
22-06-2013, 18:07
Zabrakło mi 30 kołków do styropianu ale z metalowym trzpieniem - w sobotę o tej porze czynne są jedynie markety typu Castorama i żeby majster od poniedziałku rano mógł działać pojechałem do tego marketu - niestety tam takich kołków nie mają...

Przy okazji porównałem interesujące mnie produkty:
- cement firmy Górażdże - w Castoramie brak
- rodzina izolacji firmy Izohan - w Castoramie brak
- styropian XPS dowolnej firmy - w Castoramie brak
- papa termozgrzewalna - hurtownia - 68 zł / Castorama - 74 zł
- folia kubełkowa 1 m - hurtownia - 80 zł / Castorama - 77 zł
- kostka brukowa - hurtownia - 28 zł / Castorama - 29 zł

A teraz ceny rur kanalizacyjnych tego samego producenta:
- rura kanalizacyjna 160 3 mb - hurtownia - 80,8 zł / Castorama - 77 zł
- rura 2 mb - hurtownia - 56,1 zł / Castorama - 45 zł
- trójnik 45o - hurtownia - 33,5 zł / Castorama - 41 zł
- zaślepka 160 - hurtownia - 6,7 zł / Castorama - 9 zł

płyta OSB 25 - hurtownia - 99 zł / Castorama - 115 zł - (choć jak kupowałem ok miesiąc temu to kosztowała ok 95 zł)

Widać, że jest różnie.

bladyy78
22-06-2013, 19:35
A ja właśnie wróciłem z Castoramy kupiłem kocioł Westfalia standard 21kw za 1298zł, ciekawe czy kupiłbym go gdzieś taniej . A folia czarna aktualnie po 41zł rolka jak by co, wiec chyba po tym poście fighter1983 spuścili z cen.

compi
23-06-2013, 06:33
Po jedną rurkę warto do marketu podjechać. Po więcej lepiej do hurtowni, dadzą rabat i wyjdzie taniej. W markecie rabatu nie ma, chyba że jakieś lojalnościowe akcje z punktami lub ostatnie sztuki. Warto jednak poświęcić czas i porównywać. Liroy ma np. w swojej ofercie zaprawę murarską Murfix, betonową Betonfix, tynkarską Tynkfix itd. Każda po 5-7 zł/worek i w super jakości. Tego zwykła hurtownia raczej nie przeskoczy. 19zł za 10l gruntu? Proszę bardzo, jest. Może nie jest to Ceresit lub Mapei, ale .....
Jednak Fighter opisał ładnie jak w prosty sposób można popłynąć nawet na kilkaset złotych, gdy nie ma się świadomości o realiach cenowych. Przeciętny X z większymi zakupami wychodzi z marketu w przekonaniu, że nie przepłacił, a już sam zakup garści nakrętek, śrub lub wkrętów za 3zł oznacza, że zostawił dwukrotność ich wartości w sklepie metalowym.

piotrek0m
23-06-2013, 08:36
Castorama czy tego typu market jest wygodny do zakupów np. armatury sanitarnej, płytek, paneli, farb do ścian, wierteł i pędzli... Można powybierać w muszlach, zlewozmywakach, kranach, farbach, tapetach, bajerach ogrodowych oraz w chińskich gadżetach ...Tak więc jest atrakcyjny przy mniejszym lub większym remoncie mieszkania. Jednak przy budowie domu, przy hurtowych zakupach materiałów budowlanych, instalacji elektrycznej i wodnej itp... - raczej nie ma szans. W hurtowni np. mamy swojego "opiekuna" handlowego z którym jesteśmy w kontakcie i mamy transport najdalej na drugi dzień, co w Castoramie jest niemożliwe... Ponadto gdyby Castorama była tak bardzo trakcyjna, to nie miałyby szansy hurtownie w okolicy, a one jednak funkcjonują.

JacekJ.
23-06-2013, 10:28
Generalnie różnica ponad 300% to sporo, ale tak funkcjonuja markety (z gazetki poniżej ceny rynkowej, rekompensata na innych produktach)... Ja jako ciekawostkę podam, cena lampy Phillips w LM: ok 190 pln, w salonie z oświetleniem ok 110 pln.... Cóż, zasady rynku... ;)

PS: Arturo72 ... przestań w tak agresywny sposób atakować ludzi. Następny samozwańczy Agent Tomek który ochroni nas od wszech ogarniającego podstępu i teorii spiskowej której my nie widzimy ale on owszem tak... i proszę wykrył sprytny podstęp autora wątku. Przepraszam ale obok chamstwa nie potrafię przejść obojętnie... Zawiść i agresja mości Panowie, nasza cecha narodowa ...Nie podobaja Ci się stawki fighter1983, nie korzystaj... (zasada popytu - podaży... stara jak świat), a nie próbuj nas chronić od otaczającego nas zła bo samozwańczy Policjanci są nieporządani...
PS2: Zaraz się okaże że ja też jestem częścią tego spisku i współpracuje z fighterem

fighter1983
23-06-2013, 13:17
Arturo72 Ty masz chyba jakis problem sam ze soba.
Podkreslam po raz kolejny: nie mam tego samego asotrtymentu co Castorama... pokrywaja sie jakies drobiazgi tylko ktore sa wykorzystywane w wielu pracach jak np... taka folia... co nie stanowi nawet 0,3% obrotu dla Casto jak i dla mnie. Wiec jest to pomijalne....
Ty po prostu atakujesz kazdego na tym forum kto jest zwiazany z handlem lub jest wykonawca.. taki mam zawod, malo tego lubie go. W Twoim swiecie byloby tak, ze nie mialbym prawa wypowiedziec sie na zaden inny temat, jak tylko za free godzinami po nocach szukac rozwiazan najlepszych, najtanszych i doradzac i byc wdziecznym za to ze moge to zrobic. Natomiast kazdy inny wpis bylby nieakceptowalny.
Nie jestes kolego nieomylny, masz uczulenie na takich ludzi jak ja, niestety - musimy razem funkcjonowac na tym swiecie.... nic na to nie poradzisz.
Skoro tak bardzo nie spodobal sie Ci moj wpis - zglod go do moderacji.
compi, JacekJ - dzieki za zrozumienie

compi
23-06-2013, 14:09
Gdybyś fighter miał na forum dwa nicki to wtedy Arturo być może nie widziałby w tym nic złego :D. Swoje ma za uszami, ale to tylko biznes, w jego przypadku podobno krótkotrwały, prawda Arturo?

heine84
23-06-2013, 14:37
mnie już tu nie ma..

ddoommiinniikk
23-06-2013, 21:21
Tak to jest w handlu marketowym, szczególnie w "promocjach". Farba, słabo sprzedająca się po 35 zł zaczęła się lepiej sprzedawać po wielkiej "promocji" z ok 40 zł. Przypadek zzasłyszany z mniejszej sieci marketów.

atsyrut
24-06-2013, 07:02
Nie ma się o co spierać. Forum jest zarówno dla inwestorów jak i wykonawców.

Sa wykonawcy którzy pomagają, doradzają, podpowiadają.... nie widzę więc nic złego jeśli tacy profesjonaliści tu sa.

gall86
24-06-2013, 07:06
Nie wiem o co dyskusja. Po pierwsze każdy market tak działa, czy sprzedaje żarcie czy cement. W jednym markecie są tańsze takie rzeczy, w drugim inne. Nikt za darmo nic nie da. Zasada działania marketów jest prosta. Dają promocję na jedną rzecz, do której trzeba dokupić drugą, która jest dużo droższa niż w innym markecie lub hurtowni. Jedni kupią w obu marketach, inni kupią w jednym bo nie chce im się jeździć. I tak się ten biznes kręci.
Inna sprawa, że ktoś kto świadomie buduje/remontuje swój dom czy mieszkanie i liczy wydane złotówki, raczej porównuje ceny produktów, które kupuje.

PS. Moim zdanie każdy forumowicz, który kręci jakiś biznes związany z tematyką forum, powinien być specjalnie oznaczony, czy to płatny profil, czy jakoś inaczej.

pablomoc
24-06-2013, 07:27
ja osobiście do Castoramy mam mieszane uczucia. Parę razy zraziłem się kompletną niekompetencją pracowników (nie wszyscy), myślą że można każdemu byle kit wcisnąć.

Co do cen nie do pobicia to tajemnica tkwi w produktach promocyjnych chyba, nie wszystkich.

Zawsze jak coś kupuje w castoramie to sprawdzam cenę z lokalnym marketem, w casto kupuje jak juz poprostu nie mam gdzie.

Zakręcona
24-06-2013, 11:35
[...]
A to ze market ma za zalety wlasnie w stylu zwrot 1 plytki... chociaz osobiscie ja bym jej nie zwracal z kilku powodow... ale co kto lubi...
[...]

O, to chyba do mnie. Dlaczego byś nie zwracał?

Przykładowo płytki kuchenne ścienne były pakowane po 50szt. w 1 pudełku. Kupiłam, jak zawsze z zapasem.
Zostało mi jedno całe pudełko, a w drugim ok. 25 sztuk. Mam małą kuchnie, mało płytek i nie potrzebuję aż tyle na ewentualna wymianę. Zostawiłam 10 sztuk (i tak sporo moim zdaniem), a pozostałe oddałam. Ty byś zostawił wszystkie?
Mój dom to nie magazyn, a każda płytka to gotówka, za którą mogę kupić kolejne rzeczy do remontu.

atsyrut
24-06-2013, 14:46
O, to chyba do mnie. Dlaczego byś nie zwracał?

Przykładowo płytki kuchenne ścienne były pakowane po 50szt. w 1 pudełku. Kupiłam, jak zawsze z zapasem.
Zostało mi jedno całe pudełko, a w drugim ok. 25 sztuk. Mam małą kuchnie, mało płytek i nie potrzebuję aż tyle na ewentualna wymianę. Zostawiłam 10 sztuk (i tak sporo moim zdaniem), a pozostałe oddałam. Ty byś zostawił wszystkie?
Mój dom to nie magazyn, a każda płytka to gotówka, za którą mogę kupić kolejne rzeczy do remontu.

strasznie "duży zapas" doliczyłaś.

piotrek0m
24-06-2013, 20:38
Informacja z dzisiaj - kupowałem elementy do kanalizacji pod posadzkę - rury, kolanka itp... W Castoramie rury były tańsze nawet o 10 zł na sztuce, kolanka, trójniki, nawet zaślepki - dużo droższe. Miałem wycenę ze ze składu fabrycznego - produkt tej samej firmy - i zapytałem o obniżenie cen na pozostały asortyment. Niestety ale kierownik w Castoramie nie obniżył mi cen - koniec, kropka. Stwierdziłem więc, że rury kupię w Castoramie, resztę w składzie. Będąc w składzie zapytałem o obniżenie ceny do cen z Castoramy i co - obniżyli mi ceny na rury! Okazuje się, że hurtownia prędzej obniży ceny niż market reklamujący się "podbijaniem cen" .

skresz
25-06-2013, 09:36
Dobry temat się zrobił, może tak zaczniemy pisać nasze spostrzeżenia na co się nie dać nacją w marketach

ja z ostatnich rzeczy co widziałem to paczka krzyżyków do płytek za 12 zł a w sklepie 2 / 3zł

ogólnie, przynajmniej mnie się wydaje że wszystko co drobne liczą kilka razy więcej niż w zwykłym sklepie ale gdzieś muszą odbić resztę cen

Christo24
25-06-2013, 09:50
PS: Arturo72 ... przestań w tak agresywny sposób atakować ludzi. Następny samozwańczy Agent Tomek który ochroni nas od wszech ogarniającego podstępu i teorii spiskowej której my nie widzimy ale on owszem tak... i proszę wykrył sprytny podstęp autora wątku. Przepraszam ale obok chamstwa nie potrafię przejść obojętnie... Zawiść i agresja mości Panowie, nasza cecha narodowa ...Nie podobaja Ci się stawki fighter1983, nie korzystaj... (zasada popytu - podaży... stara jak świat), a nie próbuj nas chronić od otaczającego nas zła bo samozwańczy Policjanci są nieporządani...
PS2: Zaraz się okaże że ja też jestem częścią tego spisku i współpracuje z fighterem

Arturo72 akurat słynie z chamstwa na forum muratora, więc ja bym specjalnie się tym nie przejmował.

Co do cen w Castoramie, cóż, większych ilości często nie opłaca się tam kupować, choć np. ogrodzenie u nich nabyłem, kafle (większość) również i nie straciłem na tym. Większości elementów do stanu surowego zamkniętego nie kupiłbym tam, ponieważ się nie opłaca lub nie maja w ofercie. Niektórych elementów wykończenia np. panele, drzwi również, lepiej w specjalistycznych sklepach. O artykułach elektronicznych nawet nie wspominam, gdyż te dużo taniej wychodzą na allegro. Na drobne zakupy jednak praktycznie chodzę tylko tam lub Obi/LM itd., duży wybór, możliwość łatwego zwrotu, godziny otwarcia, tani transport, ktoś wyżej o tym już pisał, ma swoje plusy.

Nie wiem czy również macie takie wrażenie kompletnego burdelu w bateriach (do zlewu, wanny, prysznica itd.) w każdym markecie? Ustawiając to np. wg ceny (czyt. często jakości) lub producentem byłoby łatwiej wyszukać to co nas interesuje, tymczasem wszystko leży przemielone i panuje kompletny chaos jakby w opozycji np. do działu farb.

atsyrut
25-06-2013, 11:16
bałagan jest we wszystkim w marketach... towar masz tak wystawiony żeby sprzedawać to co najgorzej schodzi, bądź ma najwyższą marże...

KrisPL_
26-06-2013, 08:19
bałagan jest we wszystkim w marketach... towar masz tak wystawiony żeby sprzedawać to co najgorzej schodzi, bądź ma najwyższą marże...

Nie do końca masz rację. To, że można towar dobrze poustawiać pokazuje np. dział farb czy impregnatów, olejów do tarasów, wszystko jest bardzo ładnie poukładane firmami, kolorami, takie zakupy to przyjemność. Generalnie działy np. w Castoramie są dobrze przygotowane, nie zauważyłem w większości problemu ze znalezieniem czegokolwiek jeśli nie jest to pierwsza wizyta w markecie. Przy bateriach panuje zwyczajny niekontrolowany burdel i tyle. Sami pracownicy nie wiedzą co gdzie jest w tym dziale. Nie tyczy się to tylko Casto.

tomsurm
26-06-2013, 11:24
W Castoramie najbardziej podobają mi się koncówki serii. Na całą resztę trzeba bardzo uważać. Dla przykładu z ostatnich zakupów: stopnie granitowe cena normalna to 162 PLN/szt, końcówce serii kupiłem za 75 PLN/szt.Przy zakupie 15 szt to dosyć duża oszczędność.
Zauważyłem też, że Leroy Merlin podchwycił temat tylko oni nie zmniejszając ceny tylko piszą że końcówka serii.

Zakręcona
26-06-2013, 12:17
W Castoramie najbardziej podobają mi się koncówki serii. Na całą resztę trzeba bardzo uważać. Dla przykładu z ostatnich zakupów: stopnie granitowe cena normalna to 162 PLN/szt, końcówce serii kupiłem za 75 PLN/szt.Przy zakupie 15 szt to dosyć duża oszczędność.
Zauważyłem też, że Leroy Merlin podchwycił temat tylko oni nie zmniejszając ceny tylko piszą że końcówka serii.
A wiesz skąd się biorą te końcówki serii? To żadne końcówki :) To w większości zwroty klientów, którzy tak jak ja, lubią nakupić na zapas. :)

tomsurm
28-06-2013, 09:29
A wiesz skąd się biorą te końcówki serii? To żadne końcówki :) To w większości zwroty klientów, którzy tak jak ja, lubią nakupić na zapas. :)

Zatem to już wiem kto sponsoruje moje zakupy, bo nie chciało mi się wierzyć, że to robiła Castorama. A tak na poważnie to zauważyłem, że końcówki serii mają gdy się kończy na coś sezon lub gdy więcej nie będą prowadzić tego materiału. Na jesien kupiłem np magnolię Anabel 2,5 m za 50 PLN - oryginalnie kosztowała 300 PLN i chciałem ją kupić ale dobrze że się wstrzymałem.

KrisPL_
28-06-2013, 09:38
Markety przy tych końcówkach serii czy końcówkach sezonu przeżywają prawdziwe oblężenia, a do pracowników konkretnych działów odzywają się nawet przyjaciele z dzieciństwa, aby coś im odłożyli ,bo wszystko znika w kilka godzin ze względu na często śmieszne ceny.

Artis0
30-06-2013, 11:58
Jesli chodzi o armature sanitarna z marketow czy tez rurki do wody to kupujac w markecie trzeba miec stalowe nerwy i duzo odwagi, bo 90% ich oferty to szajs najwyzszego lotu. Szczegolnie widac to w Castoramie. Leroy wypada ciut lepiej, ale trzeba sie troche znac aby wybrac produkt, ktory nie zrobi nam basenu w domu po powrocie z pracy.

PeZet
30-06-2013, 12:36
Dobry temat się zrobił, może tak zaczniemy pisać nasze spostrzeżenia na co się nie dać nacją w marketach
(...)


Najbardziej zaskoczył mnie rozrzut cenowy:
paczka 100 klipsów do podłogówki w marketach jest po 11,20 (cas) i 15,90 (ler), na alle po 4,40
folia alu do podłogówki w marketach: 8 zł/m2, na alle po 1,3zł. Z tym że w rolkach 50m

Ale np rura pex wavina w ler jest tańsza niż na aukcji. I z metra.

Ostatnio w mojej hurtowni styropian podłogowy był tańszy niż w marketach

I potwierdzam, że po gwoździe, śruby i stal nie warto chodzić do marketów.
A nieduże ilości prętów chyba najlepiej brać ze złomu.

piotrek0m
01-07-2013, 07:40
Jesli chodzi o armature sanitarna z marketow czy tez rurki do wody to kupujac w markecie trzeba miec stalowe nerwy i duzo odwagi, bo 90% ich oferty to szajs najwyzszego lotu. Szczegolnie widac to w Castoramie. Leroy wypada ciut lepiej, ale trzeba sie troche znac aby wybrac produkt, ktory nie zrobi nam basenu w domu po powrocie z pracy.

Nie zgodzę się z tym twierdzeniem. 10 lat temu kupowałem wszystko do remontu mieszkania w Castoramie i hula do dziś dnia. Rurki miedziane, PCV kanalizacyjne, krany, armaturę, panele, kleje i całą resztę. Jakkolwiek twierdzę, że na etapie budowy domu hurtownie są tańsze i przyjemniejsze do współpracy, to na etapie wykańczania rozważę też markety budowlane... choć przypuszczam, że hurtownia - w której kupuję materiały na całą budowę - da i tak lepsze ceny... to jeszcze zobaczymy.

KrisPL_
02-07-2013, 10:51
I potwierdzam, że po gwoździe, śruby i stal nie warto chodzić do marketów.
A nieduże ilości prętów chyba najlepiej brać ze złomu.

Wg mnie właśnie po tego typu pierdoły warto udać się do marketu. U mnie w sklepie specjalistycznym z artykułami metalowymi ceny nieznacznie się różnią lub w ogóle różnicy nie ma w porównaniu do marketów. Poza tym np. w Castoramie/Obi wszystko jest bardzo fajnie i czytelnie opisane oraz poukładane. Castorama za wiele na tym chyba nie zarabia, bo jest to jeden z nielicznych działów, na których wielu ludzi oszukuje jak tylko może, gdyż waży i przykleja się określone kody samemu.

tomsurm
02-07-2013, 12:12
Wg mnie właśnie po tego typu pierdoły warto udać się do marketu. U mnie w sklepie specjalistycznym z artykułami metalowymi ceny nieznacznie się różnią lub w ogóle różnicy nie ma w porównaniu do marketów. Poza tym np. w Castoramie/Obi wszystko jest bardzo fajnie i czytelnie opisane oraz poukładane. Castorama za wiele na tym chyba nie zarabia, bo jest to jeden z nielicznych działów, na których wielu ludzi oszukuje jak tylko może, gdyż waży i przykleja się określone kody samemu.

Nie przesadzajmy z tym oszukiwaniem - myślę, że większość ludzi jest uczciwych.
Nasze Państwo wychodzi tylko z założenia, że każdy obywatel to oszust i kontroluje na każdym kroku. U mnie w firmie jak nie mam kontroli z jakiejś instytucji to święto. (to tak poza tematem bo właśnie mam kolejną kontrolę).

pionan
02-07-2013, 13:12
sytuacja z wczoraj. Farba w sprayu, opakowanie 300ml w kolorze grafit. Castorama 21 złociszy, lokalna hurtownia 8,80. Nikomu nie pozwolimy pobić naszych cen!!! :D

Zakręcona
02-07-2013, 13:45
Wg mnie właśnie po tego typu pierdoły warto udać się do marketu. U mnie w sklepie specjalistycznym z artykułami metalowymi ceny nieznacznie się różnią lub w ogóle różnicy nie ma w porównaniu do marketów. Poza tym np. w Castoramie/Obi wszystko jest bardzo fajnie i czytelnie opisane oraz poukładane. Castorama za wiele na tym chyba nie zarabia, bo jest to jeden z nielicznych działów, na których wielu ludzi oszukuje jak tylko może, gdyż waży i przykleja się określone kody samemu.
No ale chyba i "zarobić" można nie za dużo. Jak kupuje się po kilka śrubek, to czy przykleisz cenę A czy C to różnica nieduża. A jak kupujesz worek, to już pani w kasie raczej skontroluje, czy jest odpowiednia cena nalepiona.

Jeżeli chodzi o Casto, to - mówiąc wprost - złodzieje - mają inne patenty na wynoszenie i dystrybucję towaru.

bladyy78
02-07-2013, 19:51
Psioczycie na Castoramę a i tam tam chodzicie :) reklamy czy antyreklamy temu sklepowi nie zrobicie są produkty tanie i drogie i to dotyczy każdego sklepu czy składu. Ten kto siedzi w budowlance wie co i gdzie kupić tak żeby nie przepłacić. A sklepy typu Castorama mają i będą mili klientów bo w jednym miejscu można wszystko dostać czy obejrzeć. Każdy produkt można tam kupić przywieźć do domu przymierzyć i oddać jak nie pasuje, ciekawe czy w składzie na to pozwolą.

piotrek0m
03-07-2013, 12:45
Psioczycie na Castoramę a i tam tam chodzicie :) reklamy czy antyreklamy temu sklepowi nie zrobicie są produkty tanie i drogie i to dotyczy każdego sklepu czy składu. Ten kto siedzi w budowlance wie co i gdzie kupić tak żeby nie przepłacić. A sklepy typu Castorama mają i będą mili klientów bo w jednym miejscu można wszystko dostać czy obejrzeć. Każdy produkt można tam kupić przywieźć do domu przymierzyć i oddać jak nie pasuje, ciekawe czy w składzie na to pozwolą.

Tak... mi w składzie pozwalają oddać jak coś zostanie, rolka papy, czy np. wiaderko dysperbitu - bez problemu.

Balto
03-07-2013, 21:25
Dawno temu ktoś pił do mnie ale ja flaszke uwagi nie zwróciłem. Do ad remów:
1. Markety budowlane i nie mówię tu o Casto ale o innych takoż, mają duży przestrzał produktów, z których część to ich tzw. marki własne, lub robione u różnych poddostawców metodą Tesco, czyli - jeden dany konkretny towar. Kupując zwykły gwóźdź i takie dziwności - bez problemu można kupić "najtańsze", "najlepsza cena", ale po prawdzie czasem nie chcę wiedzieć co to i jest i dlaczego.
2. Te produkty w najniższych cenach, zwykle są dość kiepskiej jakości - nie ma cudów nie da się wszystkiego przeskoczyć ceną. Chcąc mieć jakość - trzeba zapłacić. Czytając to co pisze się na różnych workach czy opakowaniach i patrząc na cenę - w stylu śmiotki z podłogi - można się zastanawiać nad kreatywnością tego kto to pisał. Przy okazji cement budowlany to też wymysł marketów.
3. Markety są wygodne - bo 90 proc rzeczy do 90 proc remontów można kupić w jednym miejscu i być pewnym, że nie zostanie się odesłanym kilkaset metrów dalej, tylko dlatego, że ten skład czegoś tam nie prowadzi, nie zostanie się wyśmianym na pytanie czy cement CEM V jest dobry i porządny - tylko padnie solidna odpowiedź - tak proszę pani może pani budować i murować na nim, tylko trzeba zwiększyć przerwę by nabrał on wytrzymałości...
4.Końcówki serii - to raczej zwroty po 25 sztuk płytek, bo 5,4 m2 - fliz i tak dalej - wywalić nienada, a ktoś może kupi i kasy się nie straci...

fighter1983
03-07-2013, 22:37
Słowo klucz i dlatego moja reakcja.
Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie budował domu w oparciu o Castoramę,LM czy Praktikera...
Także pierwszy post był jedną z dwóch opcji czyli wyłącznie reklamą swojej działalności lub traktowaniem inwestora budującego dom jako bezmyślnego frajera,który podczas budowy łyka wszystko i wszędzie.
Dlugo jeszcze tak bedziesz... co za uparty typ.... juz napisalem skad sie wzial ten temat, jak czytam takie wpisy jak ten Twoj to mi sie powoli odechciewa wogole na jakikolwiek temat pisac na forum, bo zawsze znajdzie sie ktos komu cos nie pasuje.
A wez sie pochowaj z kim chcesz i daj mi spokoj czlowieku... obsesje jakas masz?

pablomoc
05-07-2013, 07:30
Informacja z dzisiaj - kupowałem elementy do kanalizacji pod posadzkę - rury, kolanka itp... W Castoramie rury były tańsze nawet o 10 zł na sztuce, kolanka, trójniki, nawet zaślepki - dużo droższe. Miałem wycenę ze ze składu fabrycznego - produkt tej samej firmy - i zapytałem o obniżenie cen na pozostały asortyment. Niestety ale kierownik w Castoramie nie obniżył mi cen - koniec, kropka. Stwierdziłem więc, że rury kupię w Castoramie, resztę w składzie. Będąc w składzie zapytałem o obniżenie ceny do cen z Castoramy i co - obniżyli mi ceny na rury! Okazuje się, że hurtownia prędzej obniży ceny niż market reklamujący się "podbijaniem cen" .

różnica w cenie nie zawsze są na + dla casto, często niższa cena wynika z jakości produktu

KrisPL_
05-07-2013, 20:43
Nie przesadzajmy z tym oszukiwaniem - myślę, że większość ludzi jest uczciwych.
Nasze Państwo wychodzi tylko z założenia, że każdy obywatel to oszust i kontroluje na każdym kroku. U mnie w firmie jak nie mam kontroli z jakiejś instytucji to święto. (to tak poza tematem bo właśnie mam kolejną kontrolę).

Jak się czegoś nie widzi to człowiek nie zdaje sobie z tego sprawy. Współpracuję z wieloma ludźmi prowadzącymi interesy (profesjonalne firmy, nie jacyś oszuści z bazarów), prawie każdy kombinuje jak może, oszukuje państwo, pracowników, kontrahentów. Pracownicy również kradną lub postępują nie do końca uczciwie. Klienci często oszukują z przymusu, życie ich do tego zmusza, a prawo wielu nie zniechęca. Nie jest to tylko domena Polaków, są bardziej nieuczciwie kraje nawet w Europie.

Nie twierdzę, że "wszyscy kradną i oszukują", ale twierdzenie, że większość ludzi jest uczciwych to jedynie subiektywne odczucie niepoparte w faktach niestety. Okazja oraz przymus czynią złodzieja. Państwo kontroluje obywatela? Szczególnie widać to w kolejnych aferach i działaniach (a właściwie ich braku) służb. Państwo nie widzi wszędzie oszustów tylko szuka sposobu do załatania dziury budżetowej jakimikolwiek, nawet najbardziej absurdalnymi sposobami..

compi
05-07-2013, 20:51
Ale takie gotowe farby w opakowaniach po 2,5-3l gdy w LM kosztują po 59-70zł( nawet śnieżka) to się człowiek zastanawia z czego to jest robione. A w Casto znajdziemy po kilkanaście do 30-40zł za farbę, być może bez zapachu fiołków, być może odrobinę rzadszą, ale jednak o wiele taniej i w miarę przystępnej cenie.

Balto
06-07-2013, 21:05
Arturo: byś się zdziwił...
compi: to się tylko tak wydaje. Do tej pory pamiętam jak dziadek (już ś. p.) i babcia mająca 90 lat na karku mówili (a babcia mówi dalej) jak jesteś biedny to nie stać cię na tandetę. To co dobre musi kosztować. Owszem kupując przysłowiowy papier toaletowy najwyżej tyłek sobie porysujesz, ale kupując kiepskiej jakości farbę - malujesz dwa lub trzy razy a i tak będzie przebijać. Każde dodatkowe malowanie to koszt, przeliczalny...
W ramach ciekawostek: raz na rok góra dwa robię wzornik dla siebie i klientów, co oznacza że kupuję do kilku m2 fliz, tych natańszych, bo mi jest potrzebna ich odwrotna strona. Niezależnie kto akurat je wyprodukował wszystkie mają podobne wady:
- ciężko je równo uciąć (łamią się bywa nie po nacięciu)
- ta zewnętrzna warstwa lubi odpryskiwać
- same flizy są kruche i łatwo pękają
- o tym że wymiary bywają różne - nie mówię, bo to jasne.
Miłego układania...

compi
07-07-2013, 08:31
Mam w domu farby następujących marek: Ralston(droga), Beckers Elegant Lateks (droga), Para(droga), Beckers Designer (średniodroga), Dębica Jedynka (tania), Coś z LM po 20zł/10 l - fatalna. Oprócz ostatniej wszystkie są ok i pokryły powierzchnie po drugim razie, jednak różnica w cenach dochodziła do 50% i więcej. Mija 3 rok od malowania. Nie widać różnicy chociaż kominek jest użytkowany często. Tak więc różnica 100% między LM a Casto zastanawia tym bardziej, że jak już pisałem w LM śnieżka ma cenę zwalającą z nóg i cenę litra kolorowej farby do ścian można porównać do litra wódy, hehe. Gdyby to była rozpuszczalnikowa olejna to ok. Tu jednak mamy pewnie wliczoną cenę reklam w TV.

KrisPL_
07-07-2013, 20:11
Nie w każdym markecie opłaca się kupować wszystko. W Casto np. są bardzo drogie folie czy wiklina, w Obi tylko tandetne i przy tym drogie przęsła. Robię jednak zakupy w obu omijając nieuzasadnione ekonomicznie produkty czy nawet działy. Nawet w Biedronce, przenosząc się na dział spożywczy, znanej z taniochy i producentów no-name są droższe produkty niż u konkurencji (np. mrożonki) czy tanie, ale przy tym przesadnie tandetne. Każdy ma swoje ulubione sklepy z określonymi grupami produktów.

Artis0
10-07-2013, 20:39
Nie zgodzę się z tym twierdzeniem. 10 lat temu kupowałem wszystko do remontu mieszkania w Castoramie i hula do dziś dnia. Rurki miedziane, PCV kanalizacyjne, krany, armaturę, panele, kleje i całą resztę. Jakkolwiek twierdzę, że na etapie budowy domu hurtownie są tańsze i przyjemniejsze do współpracy, to na etapie wykańczania rozważę też markety budowlane... choć przypuszczam, że hurtownia - w której kupuję materiały na całą budowę - da i tak lepsze ceny... to jeszcze zobaczymy.
10 lat temu nie bylo jeszcze zalewu takiej ilosci szajsu z Chin. Oni maja tez produkty markowe np. Purmo czy Danfoss, ale to sie kupi taniej w lokalnej hurtownii