PDA

Zobacz pełną wersję : projekt LEEDS DCP315 pracownia LIPIŃSCY



piotrek.zarazek
22-06-2013, 11:16
Hej! Witajcie forumowicze ;)
Przymierzam się do wybudowania swojego pierwszego domu.
Bardzo zależy mi na tym, żeby dom był spory. Minimum 150 m i miał niebanalny wygląd.
Do tego oczywiście wygodne i przestronne pomieszczenia wewnątrz.
Natknąłem się na projekt Leeds Lipińskich. Co o nim sądzicie. Proszę o opinie :) Mnie się bardzo spodobał, ale chciałbym znać opinię bardziej doświadczonych w tej materii :)
link do projektu http://projekty.lipinscy.pl/Leeds/
196792

piotrek.zarazek
25-06-2013, 17:06
Ktoś coś podpowie? :)

j.zapotoczny
27-06-2013, 20:00
No trudno, w takim razie idę szukać porad gdzie indziej :P

robert skitek
27-06-2013, 20:10
idź, zapomniałeś się przelogować na drugiego użytkownika :)

bowess
29-06-2013, 08:50
Już poszedłeś? :)

Dom faktycznie z wyglądu inny niż większość. Czy na plus, czy na minus - kwestia gustu. Dla mnie to "kopnięcie" nie jest fajne. Całość jakoś tak kojarzy mi się z przełomem lat '70 i '80.
Zauważ, że w dolnej części elewacji otwory na elewacjach bocznych są maskowane - są okiennice idealnie spasowane z drewnem na elewacji, frontowa brama garażowa podobnie. To są pewne detale, które bardzo mocno wpływają na efekt końcowy i jeżeli dom podoba Ci się taki jak jest, to trzeba to zachować, czyli zlecić wykonanie niestandardowych elementów.
Dom nadaje się na dość wąską działkę, ale jest tu pewna pułapka. W gęstej zabudowie taki dom będzie się prezentował tak, jak elewacja frontowa, czyli mało interesująco. Ot - garaż z przypadkowo umieszczonym oknem na piętrze.

Funkcjonalność ogólnie w porządku, choć garaż dość wąski jak na dwa auta. Raczej pasuje do powszechnego sposobu wykorzystania garażu dwustanowiskowego, czyli parkuje jedno auto i jest składzik. :) Gdzieś po drodze do garażu przydałaby się choćby niewielka garderoba i szafeczka na buty (może pod schodami garderoba?). Ogromny taras na piętrze. W apartamentowcu fajna rzecz, w domu jednorodzinnym, gdy jest ogród, taras na parterze, to chyba tylko do opalania się toples. :)

Ciekawa jestem sposobu rozprowadzenia kanałów wentylacyjnych. Podwieszane sufity na parterze, kanały w stropie, nad stropem? Sposób maskowania kanałów na piętrze? Na rzutach nie widać żadnych pionów, kanałów, a jakoś trzeba to rozprowadzić.

Elfir
30-06-2013, 18:28
bez tej okładziny będzie zwykły klocek