PDA

Zobacz pełną wersję : Wykonanie ogrodzenia... izolacja pozioma



namore
23-06-2013, 07:51
Witam,
Mam dylemat dotyczący izolacji poziomej (przeciw kapilarnemu podciąganiu wody z gruntu) pomiędzy fundamentem a podmurówką/słupkami.

Chcąc zrobić "książkowo" należy dać warstwę papy lub folii....

Niektórzy "fachowcy" jednak wyśmiewają takie rozwiązanie. Ich zdaniem w ten sposób ogrodzenie staje się mniej sztywne i w ekstremalnym wypadku może się nawet przewrócić...

Prośba o radę kogo słuchać...

Blechert
23-06-2013, 08:17
Ja początkowo też miałem takie odczucia jak Wy, ale im dłużej w tym robię, to tym bardziej uważam żeby każdą izolację zakładać starannie. Pod płot kupuję gotową folię przycinaną już przez producenta na 40cm. Dobrze się to zakłada. A pod płyty tarasowe i schody zawsze folia w płynie lub dysperbit.
Kto smaruje ten unika dużych kłopotów:) Mówię to na podstawie 8 lat na różnych budowach. Pozdrawiam.

m4rsh4ll
23-06-2013, 10:22
Na mój chłopski rozum słupki to chyba muszą mieć zbrojenie, szczególnie jak są murowane, przecież to duży ciężar, to zbrojenie musi być zatopione chyba po całości w fundamencie i wystawać prawie aż do końca słupka, izolację się robi tak, żeby przylegała do tego zbrojenia.. tak na mój rozum.. tutaj masz coś w tym stylu, z tym, że nie wiem dlaczego facet nie kładzie papy w tym kwadracie, przecież tam też podciąga wilgoć i bezpośrednio do zaprawy, ale to są tylko poglądowe filmy..

http://www.youtube.com/watch?v=XkjWwC0vedY