PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja z zabudową rekuperatora



jabko87
23-06-2013, 10:53
Witam
w tym roku wymieniam dach w swoim domu.
W związku tym zainteresowałem się tematem wentylacji z rekuperatorem( niestety po wymianie okien w domu pojawił się grzyb na suficie).
Mam pytanie odnośnie poprowadzenie kanałów wentylacyjnych, mianowicie żeby nie kuć za bardzo w wyremontowanych pokojach( rekuperator montowany zostanie prawdopodobnie na strychu wraz z pompą ciepła) zrobiłbym piony wentylacyjne wzdłuż rogów pokoi- wyloty przy podłodze(nawiew) i zaślepiłbym je konstrukcją z paneli. Wywiewane powietrze trafiałoby do rekuperatora przez aktualny komin wentylacyjny z zamurowanym wylotem. Wlot i wylot byłby w przeciwległych rogach pokoi
i zasadnicze pytanie oczywiście jaki rekuperator powinienem wykorzystać
Dom z przybudówką ma powierzchnie ok 140m2 większość pokoi ma po ok 16m2, komin wentylacyjny (komin z 4 kanałami z czego 2 wewnętrzne kanały są do pieca gazowego i węglowego a zewnętrzne wykorzystałem właśnie do wentylacji) jest w środku domu(budynek z lat 60)
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

michal_l
23-06-2013, 12:33
Wlot i wylot byłby w przeciwległych rogach pokoi

Poczytaj o wentylacji wyporowej, bo chyba coś takiego chcesz zrobić :-)

jabko87
26-06-2013, 18:33
nikt więcej nie pomoże?

jasiek71
26-06-2013, 19:11
dom parterowy czy piętrowy ...?

jabko87
26-06-2013, 19:49
pietrowy

michcio0711
26-06-2013, 20:14
Przede wszystkim nie robi się wywiewu z nawiewem w jednym pomieszczeniu, bo nie jest to konieczne. W pomieszczeniach typu salon, sypialnie i inne "czyste" robi się tylko nawiewy, wywiewy powinny być w pomieszczeniach "brudnych" czyli kuchnia, łazienki itd.