PDA

Zobacz pełną wersję : zikit podnosi teren i powoduje zalewanie domu



gumis107
26-06-2013, 00:10
Witam ,pare lat temu przeprowadzono przebudowe drogi krajowej obok ktorej mam jeden ze swoich domow .Przebudowa przebiegala z razacym naruszniem prawa ,ogolnie na dzien dzisiejszy doliczylem sie 18 zlaman prawa budowlanego i drogowego .Pomimo ,iz wyslalem wiele pism dotyczacych tych nieprawilowosci , do U.M.K , Zikitu (zarzadu drog), Rady Dzielnicy ,itp nie za wiele z tego wyniklo.2 lata temu po moich monitach mialo sie odbyc spotkanie w Radzie Dzielnicy z inwestorem dotyczacego zalewania mojego domu przez wody opadowe ,ale dzien przed wyznaczym spotkaniem dostalem od nich maila ,iz ,nie maja czasu ,bo jada na wakacje i odezwa sie w pozniejszym terminie i na tym sie skoczylo.W polowie czerwca z powodu bledow w projekcie woda opadowa z drogi zalala mi nie tylko pomieszczenie ktore "normalnie" zalewala ,ale zalala mi tez nastepne pomieszczenie.Ogolnie sciany mam ,az przesiakniete wode ,iz po wczorajszym deszczu w pol godziny po rozpoczeciu sie sredniej wielkosci deszczu woda znow zaczela przesiakac do domu i go zalewac .Nadmieniam ,iz monitowalem swoimi pismami inwestora i odpowiedzialne instytucje o nieprawidlowosciach,ale nic z tego dalej nie wynika .Nadmieniam ,iz znam prawo wodne i art. 29 ust. 1 na ktory sie zreszta powolywalem ,ale nic z tego dalej nie wynika .Co zrobic w sytuacji gdy Zikit (czyli inwestor) podwyzszyl droge ,przyblizyl ja do mojego domu na odleglosc ok 2 metrow ,zmienil stosunki wodne kierujac znaczna czesc wod opadowych na moj dom powodujac jego stale podtopienia .Zeby nie wyjsc na swira opowiadajcego dziwne historie ,za przebudowa drogi lamiaca prawo stoi niejaki Tajster posiadjacy kilkanscie zarzutow prokuratorskich w tym kilka o korupcje http://www.google.pl/#output=search&sclient=psy-ab&q=tajster+krakow+&oq=tajster+krakow+&gs_l=hp.12...2240.5154.1.6982.15.9.0.0.0.0.0.0..0. 0...0.0...1c.1.18.hp.bh3WeDjelEM&psj=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.48340889,d.Yms&fp=7d389c0b41f998b0&biw=1024&bih=607 , okoliczni radni popierajcy ta przebudowe odniesli korzysci osobiste ,a moj dom koliduje z majcym powstac supermaketem ,a wlasciwie unimozliwia jego budowe , co powinno sporo wyjasnic .Prosba o info kogo mozna zainteresowac tym dranstwem i od czego zaczac ,aby nie ladowac sie w wielki koszta ,(adwokat,rzeczoznawca itp ? co najpierw ).Pzdr