PDA

Zobacz pełną wersję : Kwestia ocieplenia Poddasza ( prośba o opinie )



MAJSTER1234
27-06-2013, 06:01
Witam będę adoptował poddasze i chciałbym się zapoznać z waszą opinią


do ocieplenia wykorzystam wełnę knauf ecose 15 ( w rolce) lambda 0,42 + 10 cm lambda 0,39( w rolce lub ewentualnie w macie ) choć właśnie nie wiem czy byłaby tu jakaś różnica jeśli tak prosiłbym o argument. Krokwie mam tak 14-15 cm nad nimi membranę nawet nie wiem jaka ale widać że solidna sztuka kilka lat leży a wciąż tak samo wygląda oczywiście na dachu blacha.


Poddasze ma dach gdzie wieniec jest przy podłodze wiec jest to stromy dach ponieważ do kalenicy patrząc od dołu poddasza aż do drugiego poziomu strychu jest około 6m nie mniej mam pytanko jak ocieplić taki dach czy jechać po całości aż do wieńca czy zaciąg wcześniej i docieplić ściankę o wysokości około 1m która i tak powstanie ??

wydaje mi się ze ściankę ale nie jestem pewien

prosiłbym o wasze opinie także co do wełny czy to syknie

dodam jeszcze ze powstała ścianka jeszcze przed rigipsem będzie miała nakręcona płytę wiórowa 18 mm co o tym sądzicie?

chciałbym także docieplić strop który jest z gliny ze względu na to że wieniec dachu jest równo z podłogą chciałbym do koła podłogę docieplić wełną grubość 10 cm i ułożyć to na glinę , myślę że nie ma sensu ocieplać całego stropu, ponieważ poniżej są sąsiedzi nie mniej czy jeżeli chciałbym docieplić dookoła i położyć na glinę w celu odcięcia się od wieńca i panujących tam wiatrów to dobry pomysł ? czy musiałbym stosować folie w taki wypadku miedzy gliną a wełną ?

zeusrulez
27-06-2013, 10:39
Witam będę adoptował poddasze i chciałbym się zapoznać z waszą opinią


do ocieplenia wykorzystam wełnę knauf ecose 15 ( w rolce) lambda 0,42 + 10 cm lambda 0,39( w rolce lub ewentualnie w macie ) choć właśnie nie wiem czy byłaby tu jakaś różnica jeśli tak prosiłbym o argument. Krokwie mam tak 14-15 cm nad nimi membranę nawet nie wiem jaka ale widać że solidna sztuka kilka lat leży a wciąż tak samo wygląda oczywiście na dachu blacha.


Poddasze ma dach gdzie wieniec jest przy podłodze wiec jest to stromy dach ponieważ do kalenicy patrząc od dołu poddasza aż do drugiego poziomu strychu jest około 6m nie mniej mam pytanko jak ocieplić taki dach czy jechać po całości aż do wieńca czy zaciąg wcześniej i docieplić ściankę o wysokości około 1m która i tak powstanie ??

wydaje mi się ze ściankę ale nie jestem pewien

prosiłbym o wasze opinie także co do wełny czy to syknie

dodam jeszcze ze powstała ścianka jeszcze przed rigipsem będzie miała nakręcona płytę wiórowa 18 mm co o tym sądzicie?

chciałbym także docieplić strop który jest z gliny ze względu na to że wieniec dachu jest równo z podłogą chciałbym do koła podłogę docieplić wełną grubość 10 cm i ułożyć to na glinę , myślę że nie ma sensu ocieplać całego stropu, ponieważ poniżej są sąsiedzi nie mniej czy jeżeli chciałbym docieplić dookoła i położyć na glinę w celu odcięcia się od wieńca i panujących tam wiatrów to dobry pomysł ? czy musiałbym stosować folie w taki wypadku miedzy gliną a wełną ?

Zazwyczaj ciągniesz wełnę od wieńca czy też murłaty do sufitu i później cały sufit, pod lub między jękami , kolankowych raczej nie ocieplam, chociaż jakbym robił to u siebie ocieplił, jedną warstwą, choćby 5 cm. Możesz również ocieplić wieniec patrząc od strony pomieszczenia paskiem wełny. Tak abyś zakrył całą murłatę. Pamiętaj aby nie wypchnąć membrany przy murłacie, wełna musi również hmmm jakby to napisać wyjść za murłatę i dotykać elewacji, wyobraź to sobie, że patrząc od strony domu wełna izoluje murłatę od zewnątrz i od wewnątrz.
Jeśli chodzi o wełnę, na forum królem jest Isover. Jest to inwestycja na dłużej więc pomyśl nad wełną o lepszych lambdach.

Z tą płytą za kolankowymi jakieś udziwnienie, szkoda pieniędzy przecież osb do tanich nie należy patrząc na cenę za m^2. Zbuduj najpierw kolankowe, używaj wagi wodnej aby w każdym pomieszczeniu kolankowe miały ten sam poziom.

Z tą gliną troch nie rozumiem :/ po prostu ociepl murłatę paskiem wełny, tak że masz otuloną całą murbelkę. Od zewnątrz, od góry i od pomieszczenia, później ciągniesz do sufitu, na bogato wełnę między kolankową, chociaż na upartego nie musisz, ale ja i tak bym dał. I pamiętaj ze folię paroizolacyjną również rozciągasz na kolankową ;-) wówczas płytujesz spoiny, szpachel itd, itd

Życzę powodzenia :)

MAJSTER1234
27-06-2013, 11:19
,na bogato wełnę między kolankową'' - mógł bys mi wyjaśnić o co chodzi z tą kolankową ?

czyli że jak docieplę murłate to powinno wystarczyć i dalej stropu nie ocieplać ?


isover hym.. luknę jak tam to wygląda mysle że cena ta sama z tego co patrzyłem nie mniej mam ograniczony fndusz na póki co a nie mam zamiaru brać nic na raty etc.

atsyrut
27-06-2013, 13:26
czy ja wiem czy ocieplałbym kolankową?

zeusrulez
27-06-2013, 18:52
,na bogato wełnę między kolankową'' - mógł bys mi wyjaśnić o co chodzi z tą kolankową ?

czyli że jak docieplę murłate to powinno wystarczyć i dalej stropu nie ocieplać ?


isover hym.. luknę jak tam to wygląda mysle że cena ta sama z tego co patrzyłem nie mniej mam ograniczony fndusz na póki co a nie mam zamiaru brać nic na raty etc.

Zawsze to tłumaczyłem swoim Inwestorom, jest to inwestycja na kilkanaście lat, więc lepiej raz zainwestować, dobrze zrobić i po sprawie !
Sam kupiłem mieszkanie od dewelopera który miał takie normy, że jak zrobiłem badanie termowizją, to się przeraziłem, wówczas nie pracowałem w budowlance, dziś jestem o wiele mądrzejszy i toczę sprawę z nadzorem budowlanym ponieważ deweloper powiedział, że ocieplenie jest, jak go zapytałem a jak jest zrobione to roześmiał się. Dam Ci dobrą radę, nie żałuj na wełnie, daj w kolankową również. Robisz to przecież dla siebie. A jeśli masz jeszcze zdanie gościa który to robi patrz mnie i przeżył co przeżyłem patrz wyżej to posłuchaj mojej rady. Jeśli poczytasz wątek http://forum.muratordom.pl/showthread.php?82372-Ocieplam-poddasze-krotkie-pytania
to zrobisz bez problemu wełnę, stelaże, płytowanie. Polecam również stronę Rigipsa. W jedną rzecz tylko nie wchodź, moja dobra rada, jeśli nie umiesz szpachlować i nigdy tego nie robiłeś to po prostu znajdź dobrego szpachlarza który Ci to zaspoinuje i wyszpachluje spoiny (rozciągnie), jeśli chcesz oszczędzić i nie szpachlować całych płyt.
Polecam skupić się na wypowiedziach Elity tego wątku, Rom, Flash, Profi45.
P.S. na 99% pytań znajdziesz odpowiedź ;-) więc uzbrój się w cierpliwość i przeczytaj cały wątek.

"A na bogato między kolankową", bo niektórzy włożą tylko między krowie, wówczas postawią kolankowe i wełnę dają na krokwie od kolankowej, dla mnie też ok, ale ja w Twoim przypadku dałbym od murbelki do sufitu między krokwie, wówczas dodatkowo w kolankową, na krokwie wiadomo kolejną warstwę i w zależności od tego jak sprawa z sufitem i jego poziomami dwie warstwy na suficie.
Zrobisz tak i nie będziesz miał na dole 22 'C a na poddaszu 27 - 28 'C latem, a zimą to już nie wspomnę.

Pozdrawiam.

MAJSTER1234
27-06-2013, 20:26
wiesz mam jeszcze nie dosyt bo nie wiem CO to KOLANKOWA jest nie potrafię tego znaleźć w myślach, ogólnie jestem stolarzem budowlańcem wszystko robie sam i robie dobrze mam ręke do takich rzeczy ale chce zrobić lepiej niż dobrze i słusznie że tu napisałem ale termin KOLANKOWA ?? co to znacza i gdzie sie zanjduje ??

mówicie o sciance od podłogi ??? to jest kolankowa??


generalnie strych dwu poziomowy bedzie adoptowany i do kalenicy , , mówiąc strop maiałem na mysli podłoge pode poddaszem '' to dlatego sie zastanawiam czy całośc ocieplać bo welna jest pod dechami czy tylko do koła od murłaty obłożyc wełną bo murłata jest równo z podłogą

zeusrulez
28-06-2013, 08:52
wiesz mam jeszcze nie dosyt bo nie wiem CO to KOLANKOWA jest nie potrafię tego znaleźć w myślach, ogólnie jestem stolarzem budowlańcem wszystko robie sam i robie dobrze mam ręke do takich rzeczy ale chce zrobić lepiej niż dobrze i słusznie że tu napisałem ale termin KOLANKOWA ?? co to znacza i gdzie sie zanjduje ??

mówicie o sciance od podłogi ??? to jest kolankowa??


generalnie strych dwu poziomowy bedzie adoptowany i do kalenicy , , mówiąc strop maiałem na mysli podłoge pode poddaszem '' to dlatego sie zastanawiam czy całośc ocieplać bo welna jest pod dechami czy tylko do koła od murłaty obłożyc wełną bo murłata jest równo z podłogą

kolankowa, to ta ścianka, którą postawisz, o której chyba wyżej wspominałeś, że będzie miała około 100 cm , od górnego poziomu kolankowej zaczyna się skos, który później przechodzi w sufit, chodź nie zawsze tak musi być ;-)

Pozdrawiam.

MAJSTER1234
28-06-2013, 14:22
no to mi dużo wyjaśnia ;)

generalnie na dachu od roku 1927 widniała dachówka , 2- 3 lata temu zmieniliśmy na blachę , kamienica w idealnym stanie nie jakaś tam badziewna zadbana. zajmujemy górę tego budynku od przeszło roku 1950 lub nawet wcześniej....

juz mam zaadaptowana po remoncie kuchnie lecz amatorsko i choć latem nie jest gorąco a zima jest gorąco to zrobiłem to tylko wełną 15cm , a chciałbym by było oszczędnie ( zima nawet mam +35 ) co mnie czasem przerasta ale to z racji kominka 14 kw na 50 m2 nie mniej będę robił gaz do ogrzewania nowych pomieszczeń stąd chęć zrobienia jeszcze lepiej tym bardziej że technika idzie do przodu i pewne rzeczy ulegają zmianie..... nie znam sie na fachowych nazwach więc jak coś piszecie prosiłbym nazywać rzeczy po prostu po imieniu

nabić coś do 18 cm ?? hym... wydawało mi sie że wełny zawsze sie daje równy wymiar krokwi plus pod krokwie ?

ok. mi tez sie wydaje ze minimum 0,39

szczelina ma około 5 cm i istnieje przepływ powietrza nad membraną... wydaje mi sie ze jest wystarczająco dobra ponieważ ma powierzchnie tekstylną a wiec napewno przpuszcze powietrze inaczej nikt by nie zadawał sobie trubu


tak od sąsiadów rzeczywiście tak jest nie mniej wydaje się mi że właśnie glina tez jest ognio-trwała ;)

chodzi my tylko czy jest sen docieplać się wełną od sąsiadów czy tlko na krawędziakach stropu gdzie hula wiatr


budowa stropu mojej kamienicy Belka około 40 cm na 20 od dołu tynk , na zasadzie pruskiej deski przerwa około 5 cm deski na dobitkach bocznych ułożone luźno z szczelinami glina około 15 , przerwa i deski na belce tak to wygląda

mi chodzi o strefę miedzy glina a deskami na górnej części belki


strych będzie adoptowany do kalenicy to jest około 6 metrów w gore po pionie dwupoziomowy

dodam ze to była kamienica oficerska wiec jak już na pomniałem wykonanie pierwszej klasy deski nawet po tylu latach nadają się pod cykliniarke

tak więc na co jeszcze mógłbym dodatkowo zwrócić uwagę przy adaptacji ?

i czy jeżeli położę wełnę między deski a glinę to nic się nie stan ie ? wilgoć etc.


dziekuje wszystkim za spostrzeżenia i poświęcony mi czas