PDA

Zobacz pełną wersję : Dach z pełnym odeskowaniem- papa czy folia paroprzepuszczalna.



klwsz
28-06-2013, 15:37
Cześć,

Muszę ocieplić dach domu i zbieram informacje na temat technologii.

Dach budynku ma pełne odeskowanie, na tym leży papa, następnie łaty i blachodachówka.
Proszę o poradę czy w tak skonstruowanym dachu od wewnątrz na deski należy położyć folię paroprzepuszczalną czy jest ona zbędna.

Pozdrawiam,
klwsz.

piotrek0m
02-07-2013, 06:15
A mi dekarz powiedział, żeby lepiej nie kłaść papy NA deskowanie, ponieważ będzie śmierdziała, jak się nagrzeje od słońca. Zastanawiam się nad tym, bo będę robił pełne deskowanie dachu...

wojtasinski
02-07-2013, 07:47
A mi dekarz powiedział, żeby lepiej nie kłaść papy NA deskowanie, ponieważ będzie śmierdziała, jak się nagrzeje od słońca. Zastanawiam się nad tym, bo będę robił pełne deskowanie dachu...

Zamiast zwykłej papy daj specjalną papę do tego typu rozwiązań. Ja mam pełne deskowanie i na to papa Nordetto właśnie do pełnego deskowania. Jest to pokrycie szczelne, dlatego pomiędzy wełną a deską od spodu mam zrobioną dylatację (około 3cm) oraz wlot powietrza na dole (u mnie w elewacji bo mam podbitkę na krokwiach) i wylot w kalenicy.