PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy zmiana podatku z rolnego na budowlany?



Gagata
30-06-2013, 13:49
Konkretnie pytanie jest takie - mam ziemie, która teraz jest rolna ( w starym planie) a w nowym planie (na razie jest studium) ma być budowlana. Czy jeśli, po wejściu planu (nie nastąpi to szybko, oj nie .. ale już się zastanawiam) nadal będę tą ziemię uprawiać jak teraz (łąka koszona) - podatek mi się podwyższy? Czy dopiero po faktycznej zmianie użytkowania czyli kiedy coś wybuduję?

emi601
02-07-2013, 21:31
ja miałam działkę rolną II klasa pastwiska , która w MPZP była budowlana i płaciłam podatek rolny cały czas, do momentu wyłączenia działki z produkcji rolnej przed rozpoczęciem budowy, wtedy dopiero zmienił się na podatek od nieruchomości.
czyli według mnie nawej jak z działki zrobi się boudowlana a ty nie bedziesz tam nic budować tylko kosić to podatek będzie rolny, on się chyba gruntowy nazywa tak właściwie.

Gagata
04-07-2013, 20:44
No właśnie, mam taką nadzieję - to raz, no i miałoby to sens - to dwa :yes::yes:
Teraz płacę rolny, baardzo niski i chciałabym aby tak pozostało:cool:
A skoro ziemia będzie de facto rolna (uprawiana) no to czemu miałby się zmienić?
Szkoda tylko, że prawo i przepisy nie są z definicji zawsze zgodne z logiką........................................... ...:mad:

robert skitek
04-07-2013, 21:16
Jestem świeżo w temacie.
Podatek płaciłem cały czas rolny aż do czasu naniesienia budynku na mapy przez geodetę podczas robienia inwentaryzacji geodezyjnej wybudowanego już budynku.
Ale to na terenie miasta, gdzie nie trzeba gruntów rolnych "odralniać".

Gagata
05-07-2013, 18:28
Dzięki bardzo, wszystko to potwierdza moja teorię :)