PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza - pytania o szczegoly



obpi
03-07-2013, 00:15
Wiem, ze temat ocieplenia poddasza byl walkowany miliony razy, ale jakos nie trafilem na odpowiedzi na kilka pytan. Planuje sam ocieplac poddasze i zastanawia mnie kilka drobiazgow:

1. Oswietlenie - o ile nie widze problemu z lampami wiszacymi, to zastanawia mnie jak rozwiazujecie wszelkiego rodzaju oswietlenie wpuszczane w sufit. Czy sufit w takim przypadku jest opuszczony nizej tworzac szpare miedzy izolacja a plyta GK? Jak na takie oswietlenie i wytwarzane przez nie cieplo reaguje folia paroizolacyjna?
2. Sufity "urozmaicone" - lepszego okreslenia jakos nie moge znalezc :) Chodzi mi o wszelkiego rodzaju osdobne nierownosci robione z plyt GK lub glebokie obudowy duzych lamp wpuszczanych (np. http://halogen.pl/images/45764d930f8b3150e933b4ef0201c46d.jpg)
3. Tasmy led na krawedzi sufitu - jak rozwiazujecie sufit, ktory konczy sie 5-10 cm od sciany, tak zeby w powstalym zaglebieniu umiescic tasme led?
4. Laczenie plyt - z tego co wiem plyty GK powinny sie laczyc na profilu, tak zeby obydwie krawedzie byly przykrecone do tego samego proflu. Czy tak faktycznie jest? A jesli tak to co z laczeniem pionowym (zakladam ze stelaz jest tylko poziomo).

Na razie tyle mi przyszlo do glowy, ale pewnie pojawi sie jeszcze kilka pytan :) Bede wdzieczny za odpowiedzi.

obpi
03-07-2013, 16:32
Nikt sie nie pokusi o odpowiedz? :)

Katarzyna S
29-07-2013, 10:54
Może warto skonsultować to na miejscu z fachowcem?