PDA

Zobacz pełną wersję : Prawo Budowlane- czarna magia czarna dziura i totalna dezinformacja....



error86
03-07-2013, 18:15
Witam, przepraszam za ewentualne błędy które na pewno się pojawią pierwsze moje kroki na forum Braci Budowlańców

W zeszłym roku zakupiłem działkę rekreacyjną 600m2, (rodzice mają obok działkę 800m2) czyli 1400m2 jednej działki bo na planie zagospodarowania jak i w dokumentach w gminie figuruje jako jedna działka.

Rodzice na działce mają tzw. przyczepę Holenderke.
Chciałbym wybudować domek letniskowy z przeznaczeniem mieszkania od wiosny do jesieni.
Konstrukcja szkieletowa.

Nigdzie nie znalazłem (nawet wizyta w gminie nie pomogła) czy i jaki domek mogę wybudować na tzw. zgłoszenie
w WZ wynika że teren jest przeznaczony na rekreacje. (jest to typowa wieś gdzie zimą to tylko wiatr hula po polach i lasach)

Jaki domek mogę postawić na zgłoszenie?
W którymś z nr Muratora migneło mi że,mogę wybudować domek do 35m2 i do 5m wysokości (na wsi) oraz jak by było to miasto to 25m2 i 5 m wysokości. Czy może ktoś moje dane potwierdzić?, oraz jaki rodzaj fundamentu może być zastosowany? czy konstrukcja oparta na słupach z bloczków betonowych czy klasyczny fundament? Jak przepisy prawa regulują komin w takim domu (chciałbym zamontować kominek lub przeszkloną kozę)

Pozdrawiam i przepraszam jeśli nie wcelowałem z trafnością pytań.

KrzysztofLis2
09-07-2013, 11:43
Jeśli zadajesz takie pytanie, to prawdopodobnie nigdy nie wpadł Ci w ręce dokument, jakim jest ustawa o nazwie PRAWO BUDOWLANE.

Tam jest odpowiedź.

Możesz sobie zbudować domek gospodarczy.

dominik86
23-07-2013, 12:49
Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy - Prawo budowlane, nie wymaga pozwolenia na budowę budowa wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. Taka inwestycja jest na zgłoszenie.

A co do artykułu w muratorze to dotyczył on budowy altan na rodzinnych ogródkach działkowych.