PDA

Zobacz pełną wersję : Kable i stelaż WC skrzyżowanie.



fuhmen
04-07-2013, 18:38
Witam.
Jestem hydraulikiem i właśnie wykonuję instalacje sanitarne o grzewcze w nowym domu. Napotkałem spory problem jak dla mnie w łazience, a chodzi o to że gdy zacząłem wykuwać miejsce na stelaż do WC napotkałem wiązkę przewodów które przechodzą przez łazienkę na wysokości 43cm od stropu(33cm od gotowej posadzki. W wiązce tej idzie 5 przewodów: 5x4mm kw., 2 przewody 3x2,5mm kw. i 2 przewody alarmowe. Nie wiem jak na to przepisy , bo zamontuję ramę stalową do kibelka, a na tym będą leżały przewody elektryczne. Dodatkowo na tej wysokości w prysznicu leci jeden przewód 3 x 2,5 mm kw.
Czy są jakieś przeciwwskazania żeby to tak wyglądało, czy trzeba zrezygnować z wiszącego na rzecz zwykłego ceramicznego kompakta WC.
Proszę o jakąś pomoc w tej sprawie.

kkas12
04-07-2013, 20:45
W strefie I mogą znajdować się tylko przewody zasilające odbiorniki w tej strefie zamontowane. Ponadto powinny one (muszą) być zagłębione 5cm poniżej lica ściany.
Żaden rozsądny elektryk nie będzie prowadził przewodów przez łazienkę. Takie wykonanie instalacji to czysty kretynizm.

kkas12
04-07-2013, 20:46
W strefie 1 mogą znajdować się tylko przewody zasilające odbiorniki w tej strefie zamontowane. Ponadto powinny one (muszą) być zagłębione 5cm poniżej lica ściany.
Żaden rozsądny elektryk nie będzie prowadził przewodów przez łazienkę. Takie wykonanie instalacji to czysty kretynizm.

fuhmen
05-07-2013, 04:53
Tak też myślałem. Wiesz może gdzie mógłbym zajrzeć do konkretnych przepisów odnośnie kabli w łazienkach ?

kkas12
05-07-2013, 16:09
Pn hd 60364-7-701