PDA

Zobacz pełną wersję : Remont maturzysty ....



JustSimplePerson
05-07-2013, 15:30
Witam serdecznie.
Jako, że mam najdłuższe wakacje w swoim życiu, postanowiłem wykonać remont własnego pokoju, samodzielnie, aby zaoszczędzić. Praktycznie już wszystko mam zaplanowane, z grubsza materiały opatrzone. Mam zamiar zerwać z dwóch ścian panele, a następnie je pomalować. Są to już stare ściany (30+ lat), wcześniej były tapetowane i chyba czymś malowane. Na początek oczywiście wyczyszczę, wyskrobię sciany, uzupełnie ubytki po listwach, następnie zagruntuje, użyje gładzi polimerowej, podszlifuje, zagruntuje znowu i pomaliuje. Teraz moje pytanie jest takie, czy czegoś nie pominąłem ? Czy nie jest konieczna jakaś siatka czy coś ? Zdemontowałem już panele i listwy... po nimi podejrzewam że jest jeszcze jakaś pozostałość tapety, która mimo zerwania zostawiła taką papierową warstwę, zacząłem to skrobać w niektórych miejscach dość łatwo schodzi ale gdzieniegdzie jest nie do zeskrobania. Pod tą warstwą są zeskrobane farby i dalej jakiś tynk, albo i sam beton nie mam pojęcia niestety. W tym temacie ekspertem nie jestem, ale uważam że każdy tego typu rzeczy powinien kiedyś sam zrobić. Mam nadzieję, że mogę liczyć na ew. pomoc w trakcie remontu :D.

witu102
07-07-2013, 18:11
Kwestia jaki dźwięk wydają tynki przy opukiwaniu-jak gdzieniegdzie głuchy to siatka, jak wszędzie głucho to skuwanie tynku siatka po całości i nowy tynk...

JustSimplePerson
07-07-2013, 20:04
Po zeskrobaniu części to jednak stwierdzam, że to beton. Jeżeli chodzi o to opukiwanie to ciężko mi stwierdzić ..... no pukam rączką szpachli i nie mogę stwierdzić czy to głuchy dźwięk czy jak ( taki jak uderzanie w beton no :D ) .... no sorry zdrapać ścianę to bez wiedzy potrafię, ale tu już mi ciężko stwierdzić. Dzięki wielkie za odpowiedz :)

JustSimplePerson
10-07-2013, 21:04
Kwestie doboru materiałów i przygotowania podłoża mam już za sobą, nurtuje mnie tylko jeszcze jedno pytanie. Czy po nałożeniu gładzi polimerowej można ją jeszcze zagruntować przed ostatecznym malowaniem ?

Gracjan85
12-07-2013, 11:58
Szacun za chęć działania samemu - mnie po maturze nie dało się zagonić do żadnej pracy fizycznej ;)